שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בביה"ס של הפדופיל: המורות נותנות גב למנהלת
  הורים השביתו את הלימודים בביה"ס בת"א שבו לימד שאול שמאי, הנאשם בעבירות מין בתלמידותיו, ודורשים את התפטרות המנהלת. המורים כתבו להם: "לא נמצא דופי בהתנהלותה, איש מאיתנו לא ידע דבר". ההורים ענו: "מכתב המורות מעיד על הכאוס"

   

  בית הספר מושבת: מאות תלמידים נותרו בבית    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בבית הספר בצפון תל אביב שבו לימד שאול שמאי, שנאשם בעבירות מין ובפדופיליה, השביתו היום (ו') את הלימודים ולא שלחו את ילדיהם למוסד החינוכי. במקביל, הגיעו בעצמם כמדי יום שישי בשבועות האחרונים אל בית הספר ומחו על המשך העסקתה של המנהלת, שממנה הם דורשים להתפטר. 

   

  לבית הספר היסודי הגיעו הבוקר 30 תלמידים בלבד מתוך יותר מ-600 שלומדים בו בכל שכבות הגיל (א'-ו'). מדובר באמירה ברורה וחד משמעית של ההורים, ולא רק של אלה שילדיהם למדו בכיתות שבהן לימד שמאי.  

   

  מחאת ההורים בבית הספר (צילום: מוטי קמחי)
  מחאת ההורים בבית הספר(צילום: מוטי קמחי)
    

  כך נראית כיתה בבית הספר, הבוקר
  כך נראית כיתה בבית הספר, הבוקר

  ההורים המוחים הגיעו לשם מצוידים בשלטים שבהם נכתב בין היתר: "אחריות אישית זה א'-ב'", "פה היה פדופיל", "120 ימים של טיוח". אתמול נפגשו ההורים עם מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, והובטח להם שיינתן למנהלת ליווי מקצועי, אלא שמבחינתם זהו פתרון חלקי וזמני בלבד, כיוון שהם דורשים את הפסקת עבודתה.

   

  בעקבות ההשבתה, כתבו מורי בית הספר מכתב להורים. "לא נשקר, קשה להיות מורה בבית הספר בחודשים אלו, בימים אלו", נכתב במכתב שעליו חתומים המורים. "משהו נשבר שם. תקראו לזה אמון, כבוד או אולי המרקם העדין הזה המחבר בין מורה לתלמידו ולהוריו. אנחנו נכנסים מדי בוקר לכיתה כדי לחנך את ילדיכם לערכים ולכבוד. ובמקביל, נאלצים להתמודד עם אין ספור הורים הטוענים שבית הספר לא עובד כמו שצריך, לא מתפקד".

   

  "שלא תטעו כאן, בית הספר מתפקד", כתבו המורים. "הכול מתנהל כמו שעון, השיעורים מתחלפים, המערכים נכתבים, הצלצול נשמע בתחילת ובסוף כל יום. אך בכל זאת, משהו חסר - חדוות הלמידה וההוראה. חוסר האמון מחלחל ומגיע אט אט גם לכיתות". הם רצו לגבות את המנהלת וכתבו: "לא נמצא כל דופי בהתנהלותה. מיותר לציין שכולנו מאחוריה, תומכים בה. רובנו היינו כאן בשנה שעברה ואף אחד מאתנו לא ידע דבר על המתרחש וגם מנהלת בית הספר, קפדנית ומעורבת ככל שתהיה - לא הייתה יכולה לדעת על המתרחש".

   

  מטעם ההורים נמסר בעקבות המכתב: "מאבקנו אינו במורים. עם זאת איננו מקלים ראש במכתב המורות המעיד על הכאוס בבית הספר מחד ועל הדאגה האמיתית לילדנו מצד המורות מאידך. לאור מכתב המורות ומתוך רצון אמיתי לפתרון המשבר הוחלט על ידי ההורים שלא לשבש את לימודי בית הספר במהלך השבוע הבא ואנו כולנו תקווה שהדבר אכן יעזור בפיתרון המשבר הנוראי בו אנו מצויים".

   

  שמאי בבית המשפט עם הגשת האישום נגדו    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יאיר גולן, אביה של אחת התלמידות שלמדה בכיתתו של שמאי וממובילי המחאה, אמר ל-ynet: "הייתה היום השבתה מלאה שנועדה להבהיר שאין לנו שום כוונה להפסיק. המחאה הזו תלך ותתעצם, מתוכננים עוד מהלכים רבים ונוקבים בשבועות הבאים, והיא לא תיפסק עד היום שבו המנהלת תעזוב את המשרה שלה".

   

  אתמול בערב, כשנודע דבר השביתה, עוד ניסתה מנהלת בית הספר להניא חלק מההורים מלקחת בה חלק. במייל שהפיצה כתבה: "הורים יקרים, אני פונה אליכם בבקשה לשלוח מחר את הילדים לבית הספר ולשמור עבורם על שגרת יום. אנו נהיה כאן כדי לקבל את פניהם כמדי יום".

  מחאת ההורים ביום הראשון ללימודים
  מחאת ההורים ביום הראשון ללימודים

  עד כה הקפידו ההורים לנהל את המאבק רחוק מעיניהם של ילדיהם, וביקשו לפגוע בשגרת הלימודים שלהם כמה שפחות. את ההפגנות ערכו בימי שישי במשך חצי שעה כשהתלמידים בכיתות, כדי שלא יראו את המתרחש. אך היום הלכו צעד אחד קדימה כשלא שלחו אותם ללימודים. "התייעצנו עם פסיכולוגית ילדים איך להנגיש להם את המידע", אמר גולן. "בסופו של דבר הוחלט להגיג שקיימות מחלוקות עם המנהלת באשר להתנהלותה בפרשה. כמובן שכל הורה מכיר את הילד שלו הכי טוב, ויגיד לו את הדברים כמו שרק הוא רואה לנכון".

   

  ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך ועיריית תל אביב הקימו צוות משותף בראשות מנהלת המחוז כדי להוביל לפתרון המשבר בבית הספר, ולייצר בעבור התלמידים שגרת לימודים. בתוך כך, מנהלת המחוז של המשרד ומנהלת מחלקת החינוך של עיריית תל אביב נועדו עם ההורים. במסגרת המפגש הובטח להם, כי צוות רב מקצועי ילווה את בית הספר, וייתן מענה למכלול הסוגיות שהועלו על ידם".   

   

  נגד שמאי הוגש כתב אישום בחודש יוני האחרון בגין עבירות של מעשה מגונה בקטינות בנסיבות אינוס, ריבוי עבירות של מעשה מגונה בפומבי בפני קטין והדחה בחקירה. שמאי מואשם כי ביצע את המעשים בארבע תלמידות כיתות ב' ובנערה בת 13 שלימד באופן פרטי. בנוסף, הוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בעיר בגין איסור עיסוק במוסד לאחר הרשעה בעבירת מין.

   

   


  פורסם לראשונה 15/09/2017 10:20

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בביה"ס של הפדופיל: המורות נותנות גב למנהלת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים