שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בעקבות אי הזמנתה של מירי רגב: האחים אדרי יחרימו את טקס אופיר

  משה ולאון אדרי, מבכירי תעשיית הקולנוע הישראלית, הודיעו כי לא ינכחו בטקס פרסי אופיר בשל החלטת האקדמיה לקולנוע שלא להזמין אליו פוליטיקאים, בכללם שרת התרבות מירי רגב. "מדובר בהחלטה פחדנית, שגויה ולא דמוקרטית", כתבו האחים במכתב שהפנו לאקדמיה

   

  האחים משה ולאון אדרי, מהשמות המובילים בתעשיית הקולנוע בישראל, הודיעו היום (ו') כי לא יגיעו לטקס פרסי אופיר, זאת בשל החלטת האקדמיה לקולנוע שלא להזמין אליו פוליטיקאים, ביניהם שרת התרבות, מירי רגב.

   

  "קיבלנו בתדהמה את ההחלטה המצערת שלא להזמין השנה את שרת התרבות והספורט, גב' מירי רגב, לקחת חלק בטקס, כביכול באמתלה של הימנעות מהזמנת פוליטיקאים לטקס", כתבו השניים במכתב ששיגרו לאקדמיה לקולנוע, שביטא את מורת רוחם מההחלטה שבסיסה בסערה הפוליטית שהתרחשה בטקס אשתקד. "אנו סבורים כי מדובר בהחלטה שגויה לכל הפחות, שלא לומר בוטה ולא דמוקרטית, המבטאת רצון של קומץ בלתי מייצג של יוצרים שלא מוכן לקבל ולכבד את האחר ומעוניין בהטלת חרם והשתקה של שר בישראל רק משום שמחזיק בדעות שונות. החלטה שעלולה לגרום נזק רב לתעשיית הקולנוע הישראלי בעתיד.

   

  "תומכת בתעשיית הקולנוע בישראל". מירי רגב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  "תומכת בתעשיית הקולנוע בישראל". מירי רגב(צילום: מוטי קמחי)
   

  "שרת התרבות והספורט תומכת ללא לאות בתעשיית הקולנוע בישראל, עושה מאמצים גדולים להגדלת תקציב הקולנוע ופועלת רבות להנגשת הקולנוע לקהל הרחב", הוסיפו האחים. "לצערנו, בהחלטה פחדנית ושגויה, הוחלט השנה, להפוך את טקס פרסי אופיר לבמת התגוששות פוליטית אשר אינה מכבדת את מעמד הקולנוע הישראלי, ויוצריו".

   

  את מכתבם סיכמו בהצהרה כי "במצב זה איננו מתכוונים לתת יד להתנהגות זו ולקחת חלק באירוע מפלג הפועל בדרך של חרמות, אי סובלנות וסתימת פיות. אנו קוראים ליו"ר האקדמיה והוועד המנהל להתעשת ולפעול מיידית לשינוי החלטה אומללה זו, על מנת שנוכל ליהנות גם השנה מאירוע מכובד המחזק את התעשייה כולה".

   

  שרת התרבות התייחסה הבוקר להחלטת האחים להחרים את טקס, ואמרה: "האחים אדרי הם עמוד השדרה והמנוע המרכזי של הקולנוע הישראלי. הודעתם הבוקר כי יחרימו את טקס פרסי אופיר ודבריהם על ההתנהלות המבישה של האקדמיה לקולנוע - מבטאת התנגדות נחרצת לסתימת הפיות ולמשטרת מחשבות בתרבות הישראלית".

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מארק ישראל סלם
  "זו השתקת שר בישראל". מירי רגב
  צילום: מארק ישראל סלם
  לאתר ההטבות
  מומלצים