שתף קטע נבחר

ח"כ יגאל גואטה יגיש הבוקר את מכתב ההתפטרות מהכנסת

חבר הכנסת מש"ס שנאלץ לפרוש כי נכח בחתונת אחיינו ההומו יגיע הבוקר ללשכת יו"ר הכנסת וימסור את מכתב ההתפטרות

 

 

ח"כ יגאל גואטה מש"ס שנאלץ לפרוש כי נכח בחתונת אחיינו ההומו יגיש הבוקר (יום א') את מכתב ההתפטרות בלשכת יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. המהלכים בש"ס שהובילו להתפטרותו גררו ביקורת ציבורית קשה על המפלגה.

 

בראיון שנערך עמו בימים האחרונים, אמר הח"כ כי משנודע על השתתפותו באירוע, "לא הגיבו לזה טוב אנשים. אני לא הולך לכל מיני חתונות. ואמרתי במפורש גם באירוע, זה דבר שהוא אסור באיסור חמור מהתורה. זו תועבה, זה דבר שהוא נורא ואיום. אבל היה פה קטע של אחותי". גואטה אמר כי לא הורו לו לפרוש מהכנסת "אבל אמרו שזה לא בסדר, היה דיון על זה. אני מבין את הרגישות הזאת. לא כולם יכולים להכיל את יגאל גואטה. לא חטפתי על הראש. שום דבר פה לא חוטפים על הראש".

ח"כ יגאל גואטה מעל דוכן הכנסת. ארכיון  (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ יגאל גואטה מעל דוכן הכנסת. ארכיון (צילום: אוהד צויגנברג)

מכתב הרבנים שקראו להתפטרותו ()
מכתב הרבנים שקראו להתפטרותו
 

רבנים המזוהים עם ש"ס קראו לאחרונה להתפטרותו של גואטה. במכתב שפרסמו תחת הכותרת "קריאת זעקת קודש ומחאה כדי להסיר כל קיטרוג מעל עם הקודש", הסבירו: "הלא למשמע אוזן דאבת נפשנו ותצלנה כל אוזניים לשמוע כי מאן דהוא מנבחרי ומייצגי הציבור החרדי חילל שמיים בפרהסיה ממש בשידור בגל''צ בתוכנית 'מה בוער', ז' אלול תשע"ז. שאותו ברנש קרא לכל בני המשפחה שיש חובת התייצבות 'בחתונת' בן אחותו שהיא באיסור נורא מהחמורות שבחמורות בתורה, שהתורה קדושה קוראת לזה תועבה היא ולא - תקיא אתכם הארץ.

 

"על זה התפלץ לב כל שומע והקריאה והזעקה לכל המנהיגים שלא להקיף בחילול השם התברך הנורא ולהעבירו ולפטרו מיד ממש מתפקיד ציבורי לתפקיד לא ציבורי כלל ולפרס כשפיטרו אותו. החותמים הכואבים חילול שמו הקדוש הנכבד והנורא בתורה הקדושה. למען הסר כל חרון אף וקיטרוג מעל עמו ישראל. ובתפילה לביאת גואל צדק ובניין בית מקדשנו ותפארתנו". על המכתב חתמו הרבנים בן ציון מוצפי, משה צדקה, אהרון ירחי, משה אוחנונה ואבנר מרציאנו.

 

יוסי איבגי, פעיל מרכזי בש"ס, שהיה מאדריכלי היוזמה להדיח את גואטה מש"ס והחתים רבנים על מכתב שצידד במהלך, אמר בשבוע החולף באולפן ynet: "באו אליי אלפי מצביעים ואמרו לי: 'זו לא ש"ס שאנחנו רוצים'. אז היה לנו חשוב להבהיר שזו לא הדרך שלנו. אני אוהב את יגאל ואני רוצה עבורו את הכי טוב. מדובר באיש שעושה הרבה חסד, אבל מעבר לחסד יש לנו עוד מצוות בתורה, שבשבילה קמה תנועת ש"ס", אמר איבגי. סוזי בן צבי, אחותו של גואטה ואמו של החתן ההומו, השיבה: "אבל בתורה כתוב 'לא תגנוב', וכולם שם גנבים. כמה חבר'ה מש"ס גנבו, נכנסו לכלא, וחזרו לתפקידם אחרי שיצאו?".

 

איבגי: "אם יגאל חשב להביא עוד 20 קולות של הומואים מתל אביב, אז הוא הרס עכשיו עוד 2,000 קולות של בני תורה מאשדוד". סוזי בן צבי אמרה כי "בזכות הבן שלי הספקתי להכיר המון הומואים ולסביות. חבל שלא מנסים קצת להקשיב לליבם. אני פונה להורים שלהם ערב ראש השנה בבקשה - קבלו את ילדכם הביתה, אל תזרקו אותו החוצה. אני קיבלתי החלטה לקבל את הבן שלי כמו שהוא, ואני גאה בה".

 


פורסם לראשונה 16/09/2017 22:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ יגאל גואטה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים