שתף קטע נבחר

החרדים טוענים לאפליה: "המשטרה משתיקה אותנו באלימות"

יום אחרי האלימות המשטרתית - החרדים טוענים לאפליה מגזרית וניסיונות השתקה: "אנחנו לא רואים את זה במגזרים אחרים", אומר יצחק דוידוביץ', איש העדה החרדית, שנכח בהפגנה. "המשטרה תפסה שיטה: להשתיק אותנו באלימות". מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך: "הרגשתי רע מאוד כשראיתי את הסרטונים"

 

יום אחרי האלימות המשטרתית - החרדים טוענים לאפליה מגזרית ולניסיונות השתקה: "אנחנו לא רואים את זה במגזרים אחרים", אומר בריאיון לאולפן ynet יצחק דוידוביץ', איש העדה החרדית, שנכח בהפגנה אתמול (יום א').  "המשטרה תפסה שיטה: להשתיק אותנו באלימות. הם רואים שזה לא עוזר בדרך זו או אחרת, אז פשוט משתיקים בכוח".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

דוידוביץ', איש ארגון "הלם" – המקבילה החרדית ל"בצלם", שהוקמה לפני מספר חודשים עקב טענות על אלימות – טוען כי ההיתקלויות אתמול היו חריגות גם ביחס למה שמכירים. "אי אפשר לתאר את זה במילים", הוא אומר.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אולי גם אתם אשמים בכך שהשוטרים איבדו את הרסן? אולי התגריתם בהם ולא רציתם לזוז, נשכבתם על הכביש?

 "קודם כול, זו הייתה הפגנה שקטה. אבל לא משנה מה היו עושים, אני לא חושב שאנחנו צריכים לראות שוטר שמסתובב עם מברג נגד מפגינים, או שוטרים על סוסים שדורסים את האנשים האלה".

 

"מקווים שהאלימות פשוט תיפסק"

דוידוביץ' מספר כי "בחצי השנה האחרונה הוגשו על ידי 'הלם' יותר מעשרים תלונות שבחלקן כבר הסתיימה החקירה מבלי שהוגשו עוד כתבי אישום, ואנחנו מקווים מאוד שיוגשו. אולי אז נראה מצב אחר... כרגע אנחנו לא רואים שום שינוי בגישה של המשטרה נגד החרדים".

 

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך התייחס לאירועי אמש: "הרגשתי רע מאוד כשראיתי את הסרטונים. הייתה אלימות של חרדים, אבל בסרטונים שראיתי יש אירועים שעל פניו הפעלת הכוח בהם מצד השוטרים לא הייתה מוצדקת".

 

"זה לא מרגיע אותי", מגיב דוידוביץ' לדברי אלשיך. הוא מספר כי הארגון פועל כרגע במתכונת התנדבותית, ללא מימון, ומבקש "לעודד ולהדריך אנשים להתלונן במח"ש ובמקביל גם לעזור להם להגיש תביעות אזרחיות". הוא מוסיף: "אנחנו מקווים שייצאו מזה דברים טובים בהמשך, ובעיקר אנחנו מקווים מאוד שהאלימות פשוט תיפסק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים