שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העמק: 2 צעירים עם כוויות קשות כתוצאה מחינה
  צעירה שחזרה ממרוקו וצעיר שחזר מטורקיה טופלו בביה"ח העמק לאחר שלקו בכוויות קשות כתוצאה מקעקועי חינה. מומחית: חינה עלולה לגרום לתגובות אלרגיות קשות

  קישוט מסוכן: שני צעירים טופלו במרכז הרפואי העמק בעפולה, לאחר שלקו בכוויות קשות כתוצאה מקעקועי חינה. מומחית מזהירה כי הקישוטים, הנראים לכאורה כבלתי מזיקים, עלולים לגרום לתגובות אלרגיה קשות ומסכנות חיים.

   

  במקרה אחד צעירה בת 23 שחזרה מטיול במרוקו פנתה אל מרפאת העור כשהיא סובלת מיד אדומה, נפוחה וכואבת, ודיווחה על מגבלה בטווח התנועה של כף היד. "טיילתי שמונה ימים במרוקו עם אמא שלי והחלטנו לעשות קעקוע חינה בגב כף היד כקישוט ומזכרת מהטיול", היא סיפרה לצוות הרפואי, "יומיים לאחר מכן, הופיעו נקודות מחוספסות ומגרדות באזור הקעקוע. משחה וכדורים נוגדי אלרגיה שקיבלתי עם החזרה לארץ לא הועילו".

   

  מזכרת כואבת מהטיול במרוקו. כוויות על כף היד ()
  מזכרת כואבת מהטיול במרוקו. כוויות על כף היד

  "המטופלת עשתה קעקוע חינה בטיול במרוקו מבלי שידעה שהיא אלרגית לחינה", אומר ד"ר נאדר רחאל ממרפאת העור בבית החולים שטיפל בצעירה, "גם אמה עשתה קעקוע באותו המקום ואצלה לא התפתחה תגובה אלרגית. בעקבות הקעקוע הופיעה תפרחת כואבת ומפרישה מגב כף יד ימין, ואנו מטפלים בה על מנת למנוע נזקים נוספים ולהוריד את הנפיחות".

   

  לדבריו, רוב המקרים של אלרגיות לקעקועי חינה מתרחשים בתקופת הקיץ, כשאנשים נופשים באזורים מתוירים בארץ או בחו"ל ומתפתים לבצע קעקועי חינה.

   

  במקרה אחר, צעיר שחזר מטורקיה, שם קעקע בחינה את הכתף, סיפר כי ביום למחרת הופיעה אדמומיות ונפיחות שהחמירו מיום ליום וגם הוא נאלץ להגיע לטיפול בבית החולים.

   

  אדמומיות ונפיחות שהחמירו בהדרגה. כוויה בכתף ()
  אדמומיות ונפיחות שהחמירו בהדרגה. כוויה בכתף

  ד"ר חילוה, הרופאה שטיפלה בו, מדגישה כי חינה עלולה לגרום לתגובות אלרגיות קשות לא רק בעור אלא אפילו במערכת הנשימה: "לא מדובר רק בקעקועי חינה אלא גם בחינה ביתית, שעלולה לגרום לנזקים חמורים. הטיפול במקרה זה כלל טיפול נוגד אלרגיה, טיפול מקומי של אנטיביוטיקה וסטרואידים במטרה להפחית את הנפיחות ולמנוע מצב של התפתחות זיהום בעור".

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים