שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אבינעם לקה ב-ALS - רק טיפול יקר יציל את חייו. תעזרו?

  אבינעם בוכריס, לוחם שקיבל אות הצטיינות במבצע "צוק איתן", לקה במחלת ה-ALS וכיום הוא משותק בכל גופו. רק טיפול ניסיוני חדש בתאי גזע בדרום קוריאה עשוי לעכב את המחלה, וכעת משפחתו פונה לציבור בבקשה לתרום ולעזור. "אנחנו סומכים על הערבות ההדדית של עם ישראל", אומרת אמו

   

   

  התקווה האחרונה של אבינעם: אבינעם בוכריס חלה ב-ALS וסובל משיתוק מלא של גופו. כעת ממתין בוכריס, לוחם מצטיין במבצע "צוק איתן", לטיפול חדשני בתאי גזע בדרום קוריאה שעשוי להיות הסיכוי האחרון להציל את חייו. עלותו של הטיפול כמיליון שקלים, ומשפחתו קוראת כעת לציבור לסייע.

   

  בוכריס, בן 25 משילה, שירת בצה"ל כלוחם שריון והשתתף במבצע "צוק איתן" בקיץ 2014, שם קיבל תעודת הצטיינות על תפקודו. לאחר שירותו הצבאי, לקה במחלת ניוון השרירים ALS. "זה התחיל באצבע שלא התיישרה ובמעידות", מספרת שירה בוכריס, אחותו של אבינעם, "בהמשך הופיעה לו הליכה מוזרה והוא החל להתלונן על כאבי גב".

   

  קיבל אות הצטיינות ב"צוק איתן". בוכריס ()
  קיבל אות הצטיינות ב"צוק איתן". בוכריס

  כשניגש אבינעם למבחן נהיגה על משאית, הוא נכשל בו לאחר שחש חולשה ברגליים. הוא פונה לבדיקות במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שם ניתנה האבחנה הסופית כי מדובר במחלת ה-ALS. אבינעם נשלח לארצות הברית, שם המליצו הרופאים על טיפול חדשני המתבצע רק בדרום קוריאה הכולל החזרות של תאי גזע לגוף.

   

  לאחר שתאי הגזע נשאבים, הם עוברים מספר תהליכים ולאחר כחודש מוחזרים אל המטופל. ניסויים קודמים בשיטה הראו כי המחלה נעצרת, וחלק מהאיברים חוזרים לתפקוד תקין או חלקי.

   

  "מאמינים שהעם יעמוד לימיננו"

  לשם מימון הטיפול, שעלותו כמיליון שקלים, יצאו משפחתו וחבריו של אבינעם בקמפיין גיוס כספים למען הצלתו. "לא תמיד קל להתמודד עם המחלה", אמרה עפרה בוכריס, אמו, "אך יחד עם זאת אבינעם הוא אדם אופטימי ולמרות כל הקושי לא יורד לו החיוך מהפנים. חבריו לא עוזבים אותו, בחרנו להילחם בכל הכוח ולא לתת לייאוש ולקושי להשתלט עלינו.

   

  "לאבינעם אין זמן" מוסיפה עפרה, "אנחנו סומכים על הערבות הדדדית של עם ישראל, ומאמינים שבדיוק כמו שאבינעם עשה כדי להציל את חבריו, כך כל העם יעמוד לימיננו ברגעים שבהם הוא הכי זקוק לנו".

   

  כך תוכלו לעזור ולהציל את אבינעם

  בטלפון: 03-9250505

  בהעברה בנקאית: בנק הפועלים סניף 532 חשבון מספר 489438 קו לחיים עבור אבינעם בוכריס

  באשראי: דרך העמוד של אבינעם באתר עמותת קו לחיים


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים