שתף קטע נבחר

ח"כ שהתפטר כי נכח בחתונת אחיינו הגאה: "משפחה זה ערך עליון"

בפוסט שפרסם בפייסבוק, כתב ח"כ יגאל גואטה מש"ס: "הריני מוחל וסולח לכל מי שהתכוון לפגוע בי, פשוט כי לא הצלחתם". הוא הודה לאשתו ולילדיו: "משפחה זה ערך עליון"

 

גואטה בעת שמסר את מכתב ההתפטרות ליו"ר הכנסת אדלשטיין ()
גואטה בעת שמסר את מכתב ההתפטרות ליו"ר הכנסת אדלשטיין
אחרי שנאלץ להתפטר מהכנסת כי נכח בחתונת אחיינו הגאה, כתב ח"כ לשעבר יגאל גואטה (ש"ס) תגובה ראשונה לפרשה: "אין בלבי טענות כלפי אף אדם בעולם. אני אוהב כל אחד ואחת מאחינו בני ישראל. הריני מוחל וסולח לכל מי שהתכוון לפגוע בי, פשוט כי לא הצלחתם".

 

 

הוא הודה לרעייתו ולילדיו: "לאחיי ואחיותיי היקרים, ומשפחתי המורחבת והמגוונת. אתם הסמל והדוגמה לאהבה, אחווה ואחדות. משפחה זה ערך עליון". הוא התייחס לאנשי ש״ס שעל פי הדיווחים הפעילו לחץ כבד שיתנצל או יתפטר: "לשולחיי, חברי מועצת חכמי התורה, עשיתי ככל יכולתי למלא שליחותכם נאמנה, וכשם שקיבלתי שכר על הדרישה כן אקבל שכר על הפרישה".

 

גואטה מודיע על התפטרותו (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
גואטה מודיע על התפטרותו(צילום: אוהד צויגנברג)

"בשעה זו נכנסה לתוקף התפטרותי מכנסת ישראל", כתב בדף הפייסבוק שלו, "כבוד גדול היה לי לשרת את עם ישראל בכנסת ישראל". הוא ציין כי ימשיך לעסוק בנושאים שכולם מסכימים עליהם, אך לא פועלים לקידומם. "ברצוני לבקש סליחה מכל אותם אנשים, אוכלוסיות וקהלים, שלמרות שפעלתי כמיטב יכולתי - לא תמיד הצלחתי בשליחותי הקצרה לסייע להם, וקצרה ידי מלהושיע", כתב.

 

"סליחה משני מיליון עניים במדינת ישראל שלא הצלחנו לפעול די כדי להוציאם מקו העוני, כאשר מחר כל עם ישראל הולך לחגוג את ראש השנה סביב שולחנות עמוסים כל טוב". הוא ביקש סליחה ממאות אלפי נכים "שמישהו בכלל העלה על דעתו שהם יכולים להתקיים מ-2,348 שקלים בחודש. סליחה ממאות אלפי זוגות צעירים חסרי קורת גג, שנקרא להם בשמם - 'הומלסים' הנאלצים לדלג מבית לבית ללא מנוח לנפשם".

 

עוד ביקש סליחה מ"זקני עם ישראל היקרים שלא הצלחנו לדאוג להם לקצבת סיעוד על מנת שיזכו בשארית חייהם, לחיים שאין בהם בושה וכלימה, ולמינימום של כבוד. סליחה ממאות אלפי הילדים והמשפחות בפריפריה שלא הצלחנו לצמצם עבורם את הפערים בחינוך, ברווחה, בבריאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגשת מכתב ההתפטרות של ח"כ יגאל גואטה
מומלצים