שתף קטע נבחר

בלי הפסקה: עדשות המגע ששומרות על העיניים

עדשות המגע החדשות מאפשרות למצות את היום בלי להרגיש שהעיניים מתעייפות כבר באמצע. מה היתרונות שלהם ועל מה חשוב להקפיד כדי לשמור עליהן?

בשיתוף לפידות מדיקל

 

אחת הבעיות בהרכבת עדשות מגע לאורך זמן היא העייפות בעיניים והתחושה שאחרי כמה שעות אנחנו כבר לא יכולים להמשיך להרכיבן יותר, כי זה פשוט לא נוח. אבל עדשות מגע מהדור החדש, העשויות מחומרים וטכנולוגיות מתקדמות, שתורמים לרמה גבוהה מאוד של לחות ונוחות בעיניים, עשויות לגרום למהפכה בתחום.

 

קראו עוד כתבות בערוץ בריאות העין

 

הטכנולוגיות החדשות בעדשות מגע

הדור החדש בתחום העדשות החודשיות כולל 2 טכנולוגיות שמספקות את הלחות והנוחות המירבית.

 

הטכנולוגיה הראשונה היא ה-HydraGlyde, לעדשות חודשיות הלוכדת ומשמרת לחות מוגברת לאורך זמן ומסייעת בשמירה על לחות רציפה של משטח העדשה, כך שהתוצאה הינה לחות קבועה למרכיב העדשה, לאורך כל היום.

 

הטכנולוגיה השנייה היא ה-SmartShield, שמשמעותה שכבת הגנה על פני המשטח החיצוני של העדשה, שמגנה עליה מפני משקעי שומנים ומונעת מאטומי סיליקון לחדור את משטח העדשה. כך, מרכיב העדשה נהנה מנוחות מקסימלית לאורך כל החודש, מהיום ה- 1 לשימוש ועד היום ה-30 בחודש.

  

בועז אבדר, ד"ר לאופטומטריה, מפרט: "ההבדל המשמעותי בעדשות הללו, הוא נוחות שימוש. זה פותר המון בעיות של אנשים שחייים בקצב חיים מהיר. ההבדל הוא גם מבחינת חומר גלם וגם ברמת העיצוב.

 

"בעבר ללא הצלחנו לפתור את הבעיות של אנשים כאלה", הוא אומר, "היו אנשים שממש נאלצו לוותר על הרכבת העדשות. עכשיו הם כבר לא צריכים לעשות את זה. עדשות המגע מהדור החדש מאפשרים שימוש ארוך יותר ואיכות חייים טובה יותר".

  

לחות רציפה של העדשה. נוחות שימוש (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לחות רציפה של העדשה. נוחות שימוש(צילום: shutterstock)

 

טכנולוגיה נוספת קיימת בתחום העדשות היומיות, שבהן תכולת המים שונה בליבה ועל פני שטח העדשה, והוא מגיע באזורים מסוימים לרמה של כמעט 100%, עם עבירות חמצן הגבוהה ביותר בקטגוריית עדשות מגע היומיות.

 

הכוונה שישנו סיכוך מלא בפני השטח החיצוניים ביותר המונע יובש ותחושה לא נוחה בזמן העפעוף. חומר סיליקון הידרוג'ל נמצא בליבה – החלק הפנימי של העדשות, עם תכולת מים נמוכה כדי לאפשר יכולת העברת חמצן גבוהה.

 

בדור החדש של עדשות המגע היומיות יש טכנולוגיה שנקראת "מדרג המים", שגורמת לכך שהעדשה אינה מורגשת בעין ושומרת על לחות העין לכל אורך השימוש. עדשות הכוללות את הטכנולוגיה הזו משלבות סיכוך מתמשך ויכולת נשימה ראשונה במעלה, המונעים יובש ותחושה לא נוחה בזמן העפעוף.

 

כך, לדוגמה, 9 מתוך 10 אנשים שהתנסו בעדשות יומיות עם מדרג המים הצהירו כי הם כלל לא מרגישים את העדשה בעין.

 

כללי ההקפדה בעת הרכבה והסרה של עדשות המגע הם:

בעת ההרכבה הקפידו תמיד לשטוף היטב את הידיים במים וסבון ולייבש אותן היטב באמצעות מגבת נקייה. נערו בעדינות את אריזת העדשות לפני הפתיחה. פתחו את האריזה.

 

שפכו את העדשה אל תוך כף היד שלכם. או, אם יש צורך הוציאו את העדשה מתוך המיכל בעזרת האצבע המורה שלכם. התבוננו בעדשה: אם יש לה צורה עם הקצה המעוגל בשלמות, היא מוכנה להרכבה. אם הקצה מעוקל, היא הפוכה כלפי חוץ . הפכו אותה.

 

יש למשוך את העפעף התחתון כלפי מטה עם האמה/קמיצה של אותה היד. יש למשוך את העפעף העליון כלפי מעלה עם היד השנייה. יש להביט היישר אל העדשה או אל המראה ולהניח את העדשה במרכז העין. לאחר הנחת העדשה, יש לשחרר את העפעף התחתון ואז את העליון ולמצמץ. העדשה אמורה להיות במרכז העין.

 

בסוף היום, יש להסיר את עדשות המגע, יש לשטוף היטב את הידיים במים וסבון ולייבש אותן באמצעות מגבת נקייה, ידיים יבשות מקלות על הוצאת העדשה. מצמצו מס' פעמים, כאשר העין פקוחה יש להביט למעלה. יש למשוך את העפעף העליון כלפי מטה בעזרת יד אחת.

 

יש למשוך את העפעף התחתון כלפי מטה עם האמה של היד השנייה. יש להחליק את העדשה כלפי מטה בעזרת האצבע המורה. יש לצבוט את העדשה בעדינות בעזרת האצבע והאגודל.

 

יש להסיר את העדשה, לבצע את הוראות הטיפול בעדשה (שפשוף או שטיפה) ולשמור את העדשה בתמיסת העדשות. יש לזרוק את העדשות בתום תקופת השימוש המומלצת. במידה ומדובר בעדשות יומיות יש לזרוק אותן לאחר ההסרה. 

 

בשיתוף לפידות מדיקל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
עדשות מגע בלי הפסקה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים