שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  בקרוב: קנייה ללא מע"מ ומכס גם מרשתות ישראליות
  ביג מרכזי קניות תציע שירות באתר האינטרנט שלה, BIG+, שיושק בעוד כחודשיים: ניתן יהיה להזמין בגדים של רשתות ישראליות, ישירות מחו"ל (שם הם במילא מיוצרים), ללא מע"מ ומכס. השירות יינתן גם על מוצרי פארם ומוצרים נוספים. המשלוח יהיה חינם או בתשלום - עד הבית
  ביג מרכזי קניות הודיעה היום (ב') כי תאפשר לצרכן הישראלי לייבא בייבוא אישי מוצרים של רשתות ישראליות, באמצעות פלטפורמת הסחר המקוון שהיא מקימה: BIG+ (ביג פלוס). אתר האינטרנט המכירתי של הקבוצה יושק בעוד כחודשיים, בהשקעה של כמה עשרות מיליוני שקלים.

   

    

  "פלטפורמת קניות האונליין של הקבוצה תאפשר לצרכן הישראלי לקנות מוצרים של רשתות קמעונאיות ישראליות, ישירות מחו"ל ולהביאם לבית הלקוח בישראל או לנקודות איסוף במרכזי ביג ברחבי הארץ", מסרה החברה. "השירות החדש יאפשר ללקוח לנתב את רכישת המוצרים לפלטפורמת BIG+ וליהנות כמו כל לקוחות האינטרנט מהפטורים ממס".

   

  גובה ההנחה: כ-20%

  מנכ"ל ביג מרכזי קניות איתן בר זאב, אמר ל-ynet: "צרכן יוכל, למשל, להגיע לחנות, לקנות 4 פריטי לבוש ב-600 שקל ולהחליט ששניים מהם, שעולים 300-250 שקל, הוא מזמין דרך האתר שלנו מחו"ל וכך הוא חוסך 17%-23% מע"מ ו-6% מכס".

   

  אבל את המסים הייבואנים משלמים על המחיר המקורי של המוצר, כך שהחישוב הוא לא הורדה של 23% מהמחיר לצרכן. אם כך, גובה ההנחה לצרכן תהיה נמוכה יותר?

  "נכון אבל כשתקני בחנות האונליין, תראי מחיר עם ובלי מס. ההנחה בסופו של דבר תהיה של כ-20% ואז אדם שלא ממהר יוכל להזמין כך את החולצה ולחסוך את הכסף".

   

  אין פה בעיה חוקית?

  "לא, כי אנחנו באמת נייבא את המוצרים, רוב הסחורה בלאו הכי מגיעה מחו"ל, במילא את הרוב לא מייצרים פה. החברות ינתבו

  חלק מהסחורה למרכזים לוגיסטיים שנעבוד איתם בטורקיה וקפריסין וכשתגיע ההזמנה למרכז הלוגיסטי המשוכלל מאוד, המספר הקטלוגי שלה ייסרק והצרכן יאסוף אותה בשיטת קליק אנד קולקט - הקלק ואסוף או במשלוח עד הבית. גם מוצרי פארם כמו חיתולים אפשר להזמין כך מחו"ל, הרי יש חיתולים שלא מייצרים פה".

    

  כמה יעלה משלוח?

  "בקליק אנד קולקט לא נגבה כסף. במשלוח עד הבית אנחנו עוד לא יודעים כמה נגבה, זה תלוי בנפח. אם יגיעו 80 אלף חבילות ביום, המשלוח יהיה מאוד מאוד זול. אם יגיעו 15 אלף חבילות ביום, המשלוח יהיה יותר יקר".

   

  זה כולל מבצעים שהרשתות מציעות בארץ?

  "אני מניח שכן, אבל זו החלטה שהחנות תצטרך לקבל. אני לא מנהל את מדיניות השיווק של החנויות".

   

  גם קסטרו שיש להם אתר אינטרנט מפותח או פוקס שמקימה אתר משלה, יהיו באתר?

  "זו החלטה שלהם, אני מקווה שכן כי אנחנו מציעים צינור מקביל לייבוא האישי, שמבטל את האפליה שיצרה מדינת ישראל שפוגעת בחנויות האלה ולא מאפשרת להן להתמודד מול הייבוא האישי באופן ישיר כי הן כן משלמות מע"מ ומכס. אני פותח ערוץ זהה לחלוטין לייבוא האישי באמצעות הכלים שאעמיד לרשתות ולצרכנים. כמובן שאציע מוצר שנופל בגדר הגדרות הפטור. כלומר, עד 75 דולר פטור ממע"מ, עד 500 דולר פטור ממכס ויש כוונות הרי להקל בכך עוד יותר, בעתיד הקרוב".

   

  ההשקעה במיזם היא רק שלכם?

  "לא, הרשתות יצטרכו לנתב חלק מהסחורה למרכזים לוגיסטיים, אבל יש להן אינטרס מובהק לבטל את האפליה בינן לבין אתרים בחו"ל".

   

  כמה רשתות ימכרו דרך האתר שלכם, לכשיושק?

  "מעל 40 רשתות רשומות ב-BIG+. אני לא יודע אם כולן ינצלו את השירות החדש. רובן המכריע, כך אני מניח. העולם הולך ומשתכלל והופך להיות יותר ויותר טכנולוגי בהיבטים של שליטה על מלאי, ניתוב הזמנות, קיצור מועדים של משלוחים והגעות. ככל שחולפים הימים, נראה שרשתות שאין להן יכולות לוגיסטיות וניהוליות כאלה - לא ישרדו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בקרוב: קנייה ללא מע"מ ומכס גם מרשתות ישראליות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים