שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "שמורת אור כוכבים" בינלאומית: התואר החדש של מכתש רמון

  ההתאחדות הבינלאומית לחשכת הרקיע העניקה את התואר היוקרתי למכתש הישראלי. לראשונה, אתר במזרח התיכון נכנס לרשימה. "שמחים לראות את התחלתו של עידן חדש לשימור שמי הלילה שמתחיל בחלק נוסף של העולם"

   

  מכתש רמון, נכנס לרשימה עולמית מכובדת    (צילום: שלומית שביט, Jonathan Elihis)

  מכתש רמון, נכנס לרשימה עולמית מכובדת    (צילום: שלומית שביט, Jonathan Elihis)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כבוד ישראלי. הארגון האמריקני International Dark Sky Association) IDA) הכריז אמש (יום ב') באופן רשמי על מכתש רמון כ"שמורת אור כוכבים" בינלאומית. בברכת נציגי הארגון שהוקראה בטקס שנערך בלב הגן הלאומי צבעי מכתש רמון נאמר כי "ראוי לציין כי מכתש רמון הוא האתר הראשון במזרח התיכון שמקבל הסמכה מטעם IDA. אנו שמחים לראות את התחלתו של עידן חדש לשימור שמי הלילה שמתחיל בחלק נוסף של העולם".

   

  עם קבלת התואר הצטרף מכתש רמון לרשימת האתרים ברחבי העולם שבהם, במרבית לילות השנה, תנאי הצפייה בכוכבים הם קרובים לאידיאליים. עד כה נכנסו לרשימה היוקרתית רק 54 שמורות מ-15 מדינות ברחבי העולם.

   

  מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, אמר בטקס כי "הנגב הוא אחד האזורים היפים ביותר בעולם, ולטעמי היפה שבהם. בין משימות שימור נופי הבראשית של הנגב, נמצאת המשימה המאוד חשובה של שימור הלילה - שמיים חשוכים ואור כוכבים המאוד מיוחדים של הנגב".

  הכוכבים כפי שנראים ממכתש רמון (צילום: Jonathan Elihis) (צילום: Jonathan Elihis)
  הכוכבים כפי שנראים ממכתש רמון(צילום: Jonathan Elihis)
   

  הטקס החגיגי במכתש, אמש (צילום: שלומית שביט) (צילום: שלומית שביט)
  הטקס החגיגי במכתש, אמש(צילום: שלומית שביט)

   (צילום: שלומית שביט) (צילום: שלומית שביט)
  (צילום: שלומית שביט)

   (צילום: Jonathan Elihis) (צילום: Jonathan Elihis)
  (צילום: Jonathan Elihis)

   (צילום: Jonathan Elihis) (צילום: Jonathan Elihis)
  (צילום: Jonathan Elihis)
   

  גולדשטיין הוסיף כי, "פרויקט דגל זה מהווה מודל אשר מציג סטנדרטים חדשניים לשימוש בתאורה מלאכותית בלילה באתרי רשות הטבע והגנים, ויתרום להפיכת כלל שמורות הטבע בישראל למקומות שבהם נשמרים ערכים חשובים אלו למען הדורות הבאים".

   

  ערן דורון, ראש מועצת רמת נגב, אמר כי "אין מדובר בהישג רק עבור מדינת ישראל, אלא הישג ברמה בינלאומית המתווסף לפרויקטים רבים שנערכו באזור, בסדר גודל בינלאומי כדוגמת יוטה, הגרנד קניון ומדבריות נוספות".

   

  דרור דבש, מנכ"ל מועצה מקומית מצפה רמון, ציין כי "שמירת שמי הלילה זה אחד הנושאים החשובים בשמירת משאבי הטבע של מצפה רמון. נעשה פה הערב מהלך חשוב למצפה רמון. ההכרזה על שמורת אור כוכבים תביא לפריחה תיירותית של האזור עם יוזמות חדשות, קהילות חדשות ועניין חדש למבקרים סביב הצפייה בכוכבים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Jonathan Elihis
  הכוכבים כפי שנשקפים ממכתש רמון
  צילום: Jonathan Elihis
  מומלצים