שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון וכסלר העסיקה בעבר את המחבל בביתה: "הייתה פה תחושה של דו-קיום"
  נימר מחמוד אחמד ג'מל, המחבל שרצח שלושה ישראלים סמוך להר אדר, עבד בעבר כמנקה בביתה של החזאית שרון וכסלר. "הוא נראה בן אדם מאוד נחמד", סיפרה. "עד הבוקר הייתה תחושה של חיים טובים מאוד עם שכנינו"

   

   

  העסיקה את המחבל: "הוא נראה מאוד נחמד"    (צילום: עפר מאיר)

  העסיקה את המחבל: "הוא נראה מאוד נחמד"    (צילום: עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אווירה קשה הבוקר (יום ג') בקרב תושבי הר אדר לאחר פיגוע הירי שבו נרצחו לוחם מג"ב ושני מאבטחים סמוך ליישוב. המחבל, נימר מחמוד אחמד ג'מיל, עבד בעבר במועצה המקומית של הר אדר וגם ניקה בתים של תושבי המקום. מי שהכירה את ג'מיל היא שרון וכסלר, חזאית ואשת תקשורת העובדת בתאגיד "כאן", שהעסיקה אותו כמנקה. "הוא חיפש בתים לנקות בהם ופנה אליי. אני לא מכניסה כל אחד לבית, אבל הוא נראה בן אדם מאוד נחמד", סיפרה ל-ynet.

  החזאית שרון וכסלר. המחבל עבד בעבר בביתה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  החזאית שרון וכסלר. המחבל עבד בעבר בביתה(צילום: עמית שאבי)
   

  המחבל. וכסלר: "היו יחסים טובים מאוד עם הפועלים שמגיעים מעבר לקו הירוק" ()
  המחבל. וכסלר: "היו יחסים טובים מאוד עם הפועלים שמגיעים מעבר לקו הירוק"

  "כדי לעבוד במועצה נדרשים אישורי ביטחון קפדניים ולכן יש בידוק ביטחוני מקיף יותר לאותם פועלים", אמרה וכסלר. "כשהוא סיים לעבוד במועצה, הוא חיפש בתים לנקות בהם. ביררתי במועצה ואמרו לי שמדובר בדמות מוכרת בבית סוריכ ושהוא שייך למשפחה מאוד מכובדת. בין היתר הוא גם גידל כבשים, שאותן היה מוכר בחג הקורבן. הוא היה שולח לי תמונות של הכבשים. באמת, בן אדם שנראה מאוד נחמד".

   

  עמדת הבידוק בהר אדר לאחר הפיגוע (צילום: AP) (צילום: AP)
  עמדת הבידוק בהר אדר לאחר הפיגוע(צילום: AP)

   (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

  וכסלר סיפרה על תחושה קשה מאוד ביישוב בשעות שלאחר הפיגוע: "עד הבוקר הייתה פה תחושה של דו-קיום ושל חיים טובים מאוד עם שכנינו. היו גם יחסים טובים מאוד עם הפועלים שמגיעים מעבר לקו הירוק. אנחנו אומנם חיים במציאות הבעייתית של ארץ ישראל, אך עם זאת כולנו מנסים להגיע לאיזשהו מצב של חיים יחסים נורמליים. מגיע פועל, אתה מכיר אותו, את אשתו ואת הילדים.

   

  "עצם העובדה של הניצול הציני של אישורי הכניסה לעבודה, שעליהם משלמים תושבי היישוב, ובא אדם ופועל באופן הזה - זה מאוד מקומם", הוסיפה. "הלב נשבר גם על ההרוגים בפיגוע הזה. אלה החבר'ה מהביטחון וכולם מכירים את כולם".

   

  המחבל. וכסלר: "הניצול הציני של אישור העבודה כדי לבצע פיגוע מקומם" ()
  המחבל. וכסלר: "הניצול הציני של אישור העבודה כדי לבצע פיגוע מקומם"

  המחבל, נימר מחמוד אחמד ג'מל, בן 37 מבית סוריכ ואב לארבעה, היה ללא עבר ביטחוני, אך הפעיל כנראה מסכת של אלימות במשפחה. בעקבותיה ברחה אשתו לפני כמה שבועות לירדן והשאירה אותו עם ילדיהם.

   

   

  מחקירה ראשונית של שב"כ עולה כי למפגע היו בעיות אישיות ומשפחתיות קשות, בכלל זה בעיות של אלימות במשפחה. על פי מקורות ביטחוניים, עיקר הרקע לפיגוע הוא אישי: המחבל מהר אדר היה לאחרונה בסכסוך עם אשתו וכנראה הכה אותה. כאמור, היא ברחה לירדן והוא נשאר עם ארבעת הילדים. האקדח שבאמצעותו ביצע את הפיגוע הוא נשק תקני שנגנב ב-2003. באחד הפוסטים האחרונים שפרסם לפני שיצא לפיגוע הוא כתב: "לא מפחד מאף אחד חוץ מאללה".

   

  הפיגוע התרחש בזמן כניסת פועלים פלסטינים מהשטחים ליישוב דרך עמדת הבידוק בכניסה האחורית אליו, המכונה שער בידוּ. עוד לפני הכניסה חשד כוח ביטחון באחד הפועלים והחל בנוהל מעצר חשוד. המחבל שלף אקדח ומטווח קצר ירה לעבר הכוח ורצח שלושה. זמן קצר לאחר מכן הוא חוסל על ידי כוחות הביטחון. בעקבות הפיגוע - ולאור ניסיון העבר - במערכת הביטחון צפויים לשלול היתרים מקרובי משפחתו של המחבל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים