שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עדות נגד ראש העיר אשקלון המושעה: התחייב לפצות אישה במאות אלפים
  מגשרת בין איתמר שמעוני לאישה שטענה כי פגע בה מינית, העידה כי בהסכם שחתם עמה הוא התחייב לפצות אותה ב-450 אלף שקל. כך נפתח שלב ההוכחות במשפטו - לאחר שנאשם בעבירות שחיתות

   

   

  איתמר שמעוני בבית המשפט המחוזי ת"א    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  איתמר שמעוני (צילום: מוטי קמחי)
  איתמר שמעוני(צילום: מוטי קמחי)
  ראש עיריית אשקלון המושעה, איתמר שמעוני, העביר על פי הסכם 450 אלף שקל לאישה שטענה כי פגע בה מינית - כך העידה הבוקר (ג') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, מגשרת, עם תחילת שלב ההוכחות במשפטו של שמעוני. הוא נאשם בעבירות שחיתות: שוחד, הלבנת הון ועבירות מס.

   

  השופטת בדימוס והמגשרת דינה אפרתי מסרה עדות לאחר שגישרה בן שמעוני לבין מי ששלחה לו מכתב דרישה ובו פירטה טענות לפגיעה מינית מצדו. האישום מפרט כי במהלך 2014 קיבל שמעוני מכתבי דרישה משתי נשים שטענו זאת נגדו ודרשו ממנו פיצוי כספי. שמעוני הכחיש אז את הטענות אך לאחר מו"מ עמן, חתם ראש העיר במועדים שונים על שני הסכמי פיצוי, ונדרש לשלם להן יותר ממיליון שקלים. שמעוני אינו נאשם כלל בעבירות מין, אם כי עדיין נערכת בדיקה משטרתית נוספת בעניינו.


  השופטת לשעבר דינה אפרתי בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
  השופטת לשעבר דינה אפרתי בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  האח, עופר שמעוני (צילום: מוטי קמחי)
  האח, עופר שמעוני(צילום: מוטי קמחי)
   

  אפרתי העידה על ההסכם שנחתם לפיצוי מתלוננת: "ההסכם נחתם בפברואר 2015. הועברו למתלוננת 450 אלף שקלים בשלושה תשלומים, ובמזומן 150 אלף". היא אף פירטה את שכר הטרחה שגבתה ממנו.

   

  עורכות הדין קרן צבירן והילה גבאי מהפרקליטות טענו: "שמעוני ניצל את רום מעמדו כדי לבצע עבירות חמורות של לקיחת כספי שוחד לצורך חילוצו מהסתבכות אישית שאליה נקלע. הוא נבחר לראשות העירייה, זמן לא רב אחר כך החלו אירועים מעברו לרדוף אותו והובילו להסתבכות שאנו דנים בה היום. אין מחלוקת כי הוא קיבל דרישה לפיצוי בגין פגיעה שגרם לשתי נשים על רקע אישי, אין מחלוקת כי הוא חתם על הסכם פיצוי כספי עם כל אחת מהן ונדרש לשלם יותר ממיליון שקלים. אין מחלוקת כי כספים אלו שולמו".

   

  עוד טענו: "לנאשם לא היו מקורות מימון עצמאיים. לכן נשאלת השאלה מאיפה הכסף? מי מימן את הסכמי הפיצוי הנדיבים תוך זמן קצר? שמעוני ניצל את מעמדו לייצר מקורות מימון לצרכים פרטיים".

   

  עורך דינו של שמעוני, מנחם רובינשטיין, מסר בתגובה בתום הדיון: "זה תיק נסיבתי, להערכתי לא יעלה בידי הפרקליטות להרכיב אותו. היה מוטב לפני שמשחררים כתב אישום לבדוק את הדברים, ולתחושתי לא כך נעשה". בדיון הוסיף רובנישטיין כי התיק לא עוסק בעבירות מין, ופירוט בנושא נועד להכפיש את שמעוני.

   

  שמעוני אמר בתום הדיון: "לא לקחתי שוחד. אני חף מכל מה שנכתב פה ואנחנו נוכיח זאת. יש לנו מערכת משפט שאני מאמין שתשמע את האמת ותחליט החלטה נכונה".

   

  על פי האישום, שמעוני קיבל שוחד בסכום של 466 אלף שקלים, וגם הפר אמונים כשקיבל סכום נוסף של 575 אלף שקלים בשל היותו ראש העיר, רובו ממקורות לא ידועים ובדרך נסתרת מעיניי הציבור, מבלי שבירר את מקור הכספים. זאת כדי להיענות לדרישתן של שתי הנשים לפיצוי כספי.

   

  כדי לגייס את הכסף הוא פנה לאחיו עופר ולנאשם משה פונטה, יד ימינו ואיש סודו, וביקש שיסייעו לו. הם נענו וגייסו את הכסף מיזמים וקבלנים שונים הפועלים באשקלון. שמעוני קיבל את הכסף מאנשי עסקים ופעל לטובתם בעיר. חלק מהכסף שימש להסכם הפיצוי של שמעוני - כך על פי האישום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עדות נגד ראש העיר אשקלון המושעה: התחייב לפצות אישה במאות אלפים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים