שתף קטע נבחר

מרצ השעתה פעיל בכיר שהואשם בעבירות מין בבת 14

חצי שנה לאחר הגשת כתב האישום נגדו, מסרו במרצ כי כבר ימים ספורים לאחר מכן הוא הושעה מכל תפקידיו, כדרישת היו"ר גלאון

מפלגת מרצ הודיעה כי פעיל בכיר במפלגה הושעה מכל תפקידיו, לאחר שהואשם בעבירות מין חמורות בקטינה. בהודעה שנמסרה אמש (יום ג') מטעם המפלגה בעמוד הפייסבוק שלה נכתב כי "לפני כחצי שנה, ביום שבו התגלו החשדות ולאור חומרתם המזעזעת, פנתה יו"ר מרצ זהבה גלאון לבית הדין של המפלגה, ועתרה להורות על הדחתו מחברותו בכל מוסדות המפלגה בהם נבחר לכהן ומכל תפקיד בו הוא משמש מטעם מרצ".

 

לפי ההודעה, ימים ספורים לאחר מכן התקבלה העתירה והוא הושעה מכל תפקידיו במפלגה. במפלגה אמרו כי "בית הדין של מרצ ציין כי כל עוד יש צו איסור פרסום שהוצא על ידי בית המשפט יש לקיים את הצו ולא לפרסם את העתירה, הבקשה להשעיה והצו שניתן, עד שיוסר צו איסור הפרסום של בית המשפט". הם ציינו כי לאחר שהחל "גל שמועות בטוויטר", החליטו לפרסם את דבר השעייתו.

 

"אין במרצ מקום לאנשים שנחשדים בעבירות מחרידות וחמורות כל כך", הבהירו. "למרצ יש רקורד מוכח במאבק בעבירות מין, וסיפורי הבדים על 'כל מרצ מגיעה אליו לביקורי ניחומים' הם כל כך מכוערים ותלושים שמדהים אותנו לראות איזו תאוצה הם תפסו ברשת".

 

כתב האישום שהוגש נגדו ופורסם ב-ynet היה תולדה של חקירה שהתנהלה בתחנת שכונות בתל אביב, לאחר שילדה בת 14 הגיעה ליועצת בית הספר וסיפרה לה על מעשים שביצע בה לכאורה הבכיר. הוא נעצר על-ידי תחנת שכונות, ומעצרו הוארך מפעם לפעם עד שלפני כשבוע הוגש נגדו כתב אישום חמור המגולל מסכת טענות קשה שבה סיפרה הילדה כיצד ביצע בה מעשים מגונים במספר הזדמנויות. בין היתר, נעשו המעשים לכאורה בביתו, בבית אמהּ של הילדה ובהזדמנויות נוספות.

 

הנאשם טען לפני כחצי שנה כי מדובר בעלילה שרקחה אמהּ של הילדה נגדו, אולם על פי הפרקליטות המתלוננת, שעדותה נמצאה מהימנה ועקבית, הובילה לביסוס כתב אישום נגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
אילוסטרציה
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים