שתף קטע נבחר

שילב מוכרת כיסא אוכל לתינוקות בלי המגש ולא הורידה את המחיר

לקוח שם לב ששילב מוכרת את מושב ההגבהה Hi Seat של KidsKit במבצע של 69.90 שקל במקום 99.90 שקל, רק שהמוצר נמכר ללא מגש האוכל שמגיע עמו. האם זה הביא להוזלת המוצר ברשת? ממש לא. ברשתות אחרות הוא נמכר לרוב באותו מחיר או זול יותר. שילב עצמה מכרה בעבר את הכיסא עם המגש במחיר נמוך יותר. שילב: "הלקוחות התלוננו על המגש"

שילב הוציאה את מגש האוכל מאריזת מושב הגבהה לתינוקות, יצאה עליו במבצע ולמרות זאת - הוא לא זול יותר בזכות החסרת המגש. לקוח שם לב שהרשת מוכרת את כיסא האוכל Hi Seat של חברת KidsKit הישראלית, המשווק על ידי חברת סגל בגרסה "מיוחדת" - ללא מגש האוכל המתפרק, שנמצא באריזת המוצר בכל הרשתות, החנויות ואתרי האינטרנט שמוכרים את הדגם.

 

יש לכם תלונה? כיתבו לנו >>

 

לאן נעלם המגש? המוצר באתר האינטרנט של שילב. ב-2015 הוא נמכר באותו מחיר, עם מגש: 99.90 שקל ()
לאן נעלם המגש? המוצר באתר האינטרנט של שילב. ב-2015 הוא נמכר באותו מחיר, עם מגש: 99.90 שקל

מבצע למוצר נטול המגש: 69.90 שקל בקנייה מעל 50 שקל ממוצרי החנות (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
מבצע למוצר נטול המגש: 69.90 שקל בקנייה מעל 50 שקל ממוצרי החנות(צילום: מירב קריסטל)

והנה מחיר המוצר בשילב ב-2015, כשעוד כלל מגש (החברה ביקשה להחסיר מהמארז את המגש באפריל השנה): 99.90 שקל ובמבצע: 59.90 שקל ()
והנה מחיר המוצר בשילב ב-2015, כשעוד כלל מגש (החברה ביקשה להחסיר מהמארז את המגש באפריל השנה): 99.90 שקל ובמבצע: 59.90 שקל

 

זה נראה לכאורה בדיוק אותו כיסא - רק ללא מגש

על גבי האריזה של המוצר שנמכר בשילב כתוב "הכיסא המקורי", אבל זה לא מדויק: החל מחודש אפריל האחרון, שילב משווקת את הכיסא ללא מגש האוכל שמגיע עמו. למעט המגש הנעדר, נראה על פניו שמדובר באותו כיסא, שכן צורתו זהה לכיסאות אותו הדגם שנמכרים בשוק עם מגש.

 

כמו כן, במושב ובידיות הכיסא ששילב מוכרת, ניתן לראות את החריצים המיועדים לחיבור המגש, כך שלכאורה, לא מדובר בדגם אחר, אלא באותו דגם - פשוט נטול מגש ועם צבעיו בהירים יותר.

 

בשירות הלקוחות של חברה המשווקת, סגל, אמרו ל-ynet שמדובר בייצור מיוחד לשילב. באתר האינטרנט של החברה היצרנית כתוב לצד דגם המוצר: "מגש אופציונלי כלול באריזה". היצרנית לא מפרסמת את Hi Seat כדגם שמגיע עם או בלי מגש, אלא פשוט כדגם עם מגש. היצרנית משווקת גם מושב הגבהה ללא מגש, אבל מדובר בדגם אחר ושונה שנקרא King Booster.

"הכיסא המקורי"? לא בדיוק. ניתן לראות בידיות את החריצים המיועדים להרכבת המגש, שכאמור, נעדר מהמארז בשילב (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
"הכיסא המקורי"? לא בדיוק. ניתן לראות בידיות את החריצים המיועדים להרכבת המגש, שכאמור, נעדר מהמארז בשילב(צילום: מירב קריסטל)

הדגם באתר החברה היצרנית: מוצג כמושב הגבהה שמגיע עם מגש: "מגש אופציונלי כלול באריזה". ()
הדגם באתר החברה היצרנית: מוצג כמושב הגבהה שמגיע עם מגש: "מגש אופציונלי כלול באריזה".

 

"שילב הזמינה הזמנה מיוחדת - ללא מגש". המחיר: 99.90 שקל, לא ירד

הצרכן כתב בפורום צרכנות בתפוז: "חברת שילב מוכרת כיסא אוכל לפעוטות מדגם Hi-Seat של חברת KidsKit שמיוצר בחצור הגלילית. החודש שילב מוכרים אותו 'במבצע' - רק שכחו לציין שהוציאו מהמארז את מגש האוכל. במקומות אחרים הוא נמכר עם המגש. היצרן מסר לי בטלפון שהוא מייצר ומשווק רק כיסאות עם מגש אוכל ושילב הזמינה הזמנה מיוחדת ללא מגש. 'מבצע' כבר אמרנו?".

 

ואכן, שילב יצאה בימים אלה במבצע על המוצר: 69.90 שקל במקום 99.90 שקל. לפי שילב, המוצר כאמור נמכר ברשת מאפריל, כך שאין למבצע קשר להוצאת המגש מהמארז. אבל מבדיקת מחירים עולה שהמוצר נטול המגש (שנמכר כאמור אך ורק בשילב) לא זול יותר מהמוצר המקורי שכולל מגש. כלומר - ברוב הרשתות - המוצר הרגיל עם המגש נמכר במחירים בהם שילב מוכרת את המוצר ללא מגש ולעיתים - אף בזול יותר.

 

כך למשל, באתר האינטרנט מדילינק מוכרים את הכיסא המקורי כולל המגש ללא מבצע ב-89.90 שקל. בבייבי שיק ובבייביז הום המוצר יחד עם המגש נמכרים ב-79 שקל ללא מבצע. רק באתר toyz מצאנו מחיר גבוה יותר: 139 שקל (101 שקל במבצע) לכיסא והמגש ביחד.

 

המחירים לא כוללים דמי משלוח, אבל גם ברשת בייביסטאר, שמחזיקה בחנויות פיזיות, המוצר המקורי שכולל מגש נמכר ב-99 שקל ובימים אלה נמצא במבצע: 59.90 שקל. המבצע בבייביסטאר הוא כאמור על הכיסא המקורי שכולל מגש. מכאן שניתן למצוא את המוצר המקורי במחיר מבצע נמוך יותר ממחיר המבצע שמציעה שילב.

מחיר במדילינק לא כולל משלוח ()
מחיר במדילינק לא כולל משלוח

מחיר המבצע ברשת בייביסיטר ()
מחיר המבצע ברשת בייביסיטר
 

בנוסף, שילב עצמה הציעה בעבר את המוצר המקורי - בזול יותר. מצאנו מודעת פרסומת של החברה ממרס 2015, בה נראה הכיסא המקורי עם המגש, כשהוא נמכר במבצע: 59.90 שקל במקום 99.90 שקל. כלומר, שילב מכרה את הכיסא הכולל מגש באותו מחיר בו היא מוכרת את אותו ללא מגש (העלאת מחירים). בנוסף המבצע הקודם (שכלל את המגש) היה משתלם יותר: 59.90 שקל וכיום: 69.90 שקל.

 

שילב: "כיסאות משופרים ללא המגש"

משילב נמסר בתגובה: "לאור פניות רבות ותלונות חוזרות של לקוחותינו בנושא המגש הנלווה לכיסא, ערכנו בקרת איכות לכיסא ולמגש, בשיתוף פעולה עם היצרן, ומצאנו כי הוא לא עומד באיכות אליה אנו שואפים ברשת שילב. בשל כך, יוצרו עבור רשת שילב כיסאות חדשים ומשופרים ללא המגש. אנו בשילב חרטנו על דגלנו לעמוד בתו תקן איכותי גבוה ולצד לקוחותינו וכך גם הפעם. בברכת חג שמח וחתימה טובה".

 

לא ניתן היה להשיג את תגובת חברת KidsKit עד למועד פרסום הכתבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
שילב מוכרת כיסא אוכל לתינוקות "במבצע" – בלי המגש
מומלצים