שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הושעו לכל החיים בגלל ארבעה שקלים
  ארבעה שופטים ממלאווי הואשמו בהטיית משחק, למרות שלא מילאו אחר דרישות הקבוצה ששילמה להם שוחד וקיבלו רק 1.25 דולר כ"א. מזכ"ל ההתאחדות המקומית: "בכל זאת היה אלמנט של הטיית משחק"
  התאחדות הכדורגל של מלאווי דיווחה שארבעה שופטים מקומיים הושעו לכל חייהם בגלל שקיבלו שוחד. עזיז ניירנדה, עוזריו לימבני צ'יסמבי וסטפנו גומני והשופט הרביעי ג'ימי פירי, נמצאו אשמים בקבלת שוחד לצורך הטיית משחק בגביע במדינה האפריקנית בין נצ'לו יונייטד לצ'יטפה יונייטד.

   

  מסתבר שלא מדובר בפרשת שוחד רגילה בה לוקחים המעורבים סיכון על מנת להרוויח סכומים גדולים. כל הארבעה קיבלו ביחד 20 דולר, אבל נכשלו במשימה אותה קיבלה. הנהלת צ'יטפה יונייטד, ששילמה את השוחד, הייתה אמורה על פי הסיכום בין הצדדים לזכות בניצחון.

   

  השופטים נאלצו להחזיר את הכסף (צילום: AP)
  השופטים נאלצו להחזיר את הכסף(צילום: AP)

   

  המשחק הסתיים בסופו של דבר בתיקו 1:1 ואנשי צ'יטפה דרשו בזעם את כספם בחזרה לאחר שקבוצתם הפסידה בבעיטות 11 מטרים. הם קיבלו 15 דולר מתוך ה-20 ששילמו ולארבעת השופטים נשארו 5 דולרים שהתחלקו בין ארבעתם. כל אחד מהשופטים קיבל בסופו של דבר 1.25 דולר בלבד (כ-4.43 שקלים).

   

  למרות שהמשחק לא הסתיים בניצחון של הקבוצה המשחדת מסר מזכ"ל ההתאחדות המלאווית, כריס קליצ'רו: "בכל זאת היה אלמנט של הטיית משחק. כשמבצעים פשע כזה מקבלים השעייה לכל החיים". הפשע, מסתבר, לא משתלם, בטח אם אתה מקבל רק ארבעה שקלים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הושעו לכל החיים בגלל ארבעה שקלים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים