שתף קטע נבחר

5 אימהות מבקשות סליחה

"סליחה ילד שלי שאני לא מצליחה להביא לך אח. אתה כבר גדול וזקוק לאח או אחות שילוו אותך בחיים, ואנחנו לא מצליחים להביא אותו לעולם". רגע לפני יום כיפור - אימהות מבקשות סליחה מילדיהן

לכבוד יום הכיפורים, חמש אימהות הסכימו לספר, בלי הפרטים המזהים, על מה היו רוצות לבקש סליחה מילדיהן. הקשבתי, התרגשתי והנה הסיפורים שלהן:

 

סליחה שלא הצלחתי להביא לך אח

סליחה ילד שלי שאני לא מצליחה להביא לך אח. אתה כבר ילד גדול וזקוק לאח או אחות שילוו אותך בחיים, ואנחנו לא מצליחים להביא אותו לעולם. אני רואה כיצד אתה גדל לבדך רק איתנו ההורים ומבינה שלא נוכל לספק לך את כל מה שאתה צריך. את חברתו של ילד נוסף, את התחרות שתפתח בך יכולות, את היכולת לוותר ולהתפשר.

 

אני יודעת שאיתנו אינך יכול ללכת מכות, לצחוק על ההורים ולעשות מעשי קונדס שאנחנו לא מרשים. אני מקווה שהשנה זה סוף סוף יקרה, או לחילופין שנדע כולנו לחבק גם את היתרונות במצב הזה - אחרי הכול יש לנו המון סבלנות ואנרגיה רק רק בשבילך. תודה שאתה ממלא את העולם שלנו בהמולה ושמחה, כיף לנו שיש אותך.

 
 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

סליחה שנפרדתי מאבא שלכם

זאת כלל לא היתה התוכנית המקורית. התחתנתי איתו מאהבה ותכננתי לחיות איתו לנצח, אך החיים התפתחו בצורה שונה משתכננתי. אבא ואני גילינו כמה אנחנו שונים ורוצים דברים אחרים, ושמנו לב שאנחנו לא מאושרים להיות ביחד, ומתווכחים כמעט על כל דבר. קיבלתי החלטה להיפרד מאבא שלכם כדי להיות מאושרת יותר, ואני יודעת שההחלטה הזאת השפיעה מאוד על החיים שלכם וגרמה להרבה מורכבות.

 

כשהחלטתי להיפרד מאבא חשבתי שגם לכם יהיה טוב יותר לגדול בשני בתים יותר רגועים ובטוחים, אך אני לא יודעת אם זה מה שאתם מרגישים כיום. סליחה שבחרתי בשבילכם, אך אני חושבת שלא יכולתי אחרת. אני מקווה שתמצאו גם את היתרונות בהחלטה שלי ומבינה למה אתם כועסים וכואבים. הייתי רוצה השנה שנדבר יותר על הכעס שלכם ועל איך ההרגשהלחיות בין שני בתים.

 

קראו עוד:

- כך אתם הורסים לילד את היכולת להצליח

- שנה ללא עצבים: התנהלות נכונה עם הילדים

- הסוף ללא נעים לי: מפסיקה לבקש סליחה

 

סליחה שעשיתי ביניכם רווחים כל כך קטנים

סליחה על הצפיפות הזאת, ההמולה וחוסר הזמן. סליחה שהבאנו אתכם לעולם ברווחים כל כך קטנים. אני יודעת שקשה להיות אחד מבין שישה ושיותר מהכול אתם צריכים אותי רק לעצמכם. אני מאמינה שיש למצב הזה גם המון יתרונות, אך יודעת שזה לא קל עבורכם. אני יודעת שלפעמים בא לכם שהאחים שלכם יעלמו לזמן מה ותהיו לבד, רק עם אבא ואיתי.

 

אני רואה כמה קשה לכם לפעמים לחלוק, להתחשב ולוותר. אני יודעת שלפעמים הייתם רוצים הורים פחות עמוסים ועייפים עם המון כוח לשחק איתכם ולקחת אתכם למקומות מרתקים. השנה הייתי רוצה שיהיה לי כל שבוע זמן לעשות עם כל אחד מכם משהו קטן לבד, רק שנינו. להביט בעיניו, להקשיב למה שהוא חושב ואומר, ולראות רק אותו. אז סליחה וגם תודה שאנחנו ביחד יוצרים משפחה כל כך גדולה, אוהבת ומלאת חיים.

 

 

סליחה שאני רוצה שתגשימו את כל מה שאני לא יכולתי

אני מביטה בכם ושמחה שיש לכם את כל האפשרויות האלה. שיש לכם הזדמנות להגשים את עצמכם, להתנסות בפעילויות מגוונות, לחלום ולהתפתח. קשה לי כל כך כשאתם מתעצלים לנצל את כל הטוב הזה וסתם מבזבזים את הזמן. סליחה שאני לא מבינה את הצורך שלכם ליהנות ממנוחה ואי עשייה או לבחור בעצמכם את מה שבא לכם לעשות.

 

סליחה שאני רוצה שתגשימו את כל האפשרויות שלי אף פעם לא היו, שתעשו כל מה שאני מעולם לא יכולתי. אני יודעת שזה לא התפקיד שלכם ושאתם רק ילדים. אני יודעת שעל החלומות והפספוסים שלי, רק אני אחראית. סליחה שאני דוחפת תמיד למצויינות ולא מקבלת תירוצים. הייתי רוצה השנה להיות אם יותר סובלנית, לקבל את הבחירות שלכם ולא ללחוץ. היית רוצה השנה להגשים לפחות חלום אחד של עצמי.

 

לכתבות וטורים נוספים - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

סליחה שאני לפעמים מרגישה שלקחתם ממני את החופש שלי

סליחה ילדים שלי שאני לפעמים מרגישה שלקחתם ממני את החופש שלי ללכת לאן שאני רוצה, מתי שאני רוצה, ואיך שאני רוצה. סליחה שלפעמים בא לי לנסוע לאנשהו לבד, בלעדיכם, ולנוח מכל העומס והבלאגן. סליחה שאני לפעמים עייפה וחסרת סבלנות, ורק רוצה להיכנס מתחת לשמיכה עם ספר.

 

כשתהיו הורים אולי תבינו שאפשר לאהוב מישהו, אבל ברגעים מסויימים גם לרצות את החופש שלך, את הלבד. אתם אלה שהפכתם אותי לאימא והבאתם לחיי משמעות, אושר ואהבה.

 

סליחה אם אתם לפעמים מרגישים שאין לי כוח להיות אמא במשרה מלאה ואני רוצה לנוח מהכול. אמנם זה נכון שלקחתם לי את היכולת לעשות מה שבא לי בכל רגע נתון, אבל נתתם לי תמורתה את המתנה הטובה ביותר בעולם - להיות אימא שלכם. אז סליחה אהובים שלי וגם תודה.

 

הכותבת היא פסיכולוגית קלינית, מנהלת את מרכז "גרתי" לטיפול רגשי בילדים ונוער ברעננה 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"אני יודעת שלא תמיד קל לכם"
צילום: shutterstock
מומלצים