שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: דובר צה''ל
  פשיטה ועוד אחת: יחידת אגוז בפעולה
  לוחמי הקומנדו של היחידה מתנסים בקשיים שהם לא חווים במתקני האימונים המיוחדים

   

   

  אימון סיירת אגוז    (צילום: דובר צה''ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הקומנדו בשטח - לכל הסרטונים

   

  אזרחים שעברו השבוע סמוך לבית החרושת הנטוש ליד קריית שמונה, יכלו לראות את יחידת הקומנדו אגוז במלוא עוצמתה. כמה ימים אחרי שפשטו על קיבוץ געתון, תרגלו הלוחמים פשיטה על המבנים התעשייתיים בעיר הצפונית.

   

  "מעבר לכך שאגוז היא יחידת פשיטה מצוינת, אנחנו הכי טובים בתחום השטחים הסגורים ובטכניקות הלוחמניות במרחבים האלה", אמר ל-ynet מפקד בכיר ביחידה.

   (צילום: דובר צה''ל)
  (צילום: דובר צה''ל)

   (צילום: דובר צה''ל)
  (צילום: דובר צה''ל)

   (צילום: דובר צה''ל)
  (צילום: דובר צה''ל)

   (צילום: דובר צה''ל)
  (צילום: דובר צה''ל)

  תרגול הלחימה בתוך שטחים עירוניים או בסמוך אליהם מעניק הזדמנות ללוחמים להתנסות בקשיים שהם לא חווים באימונים שמתבצעים מדי פעם במתקני האימונים המיוחדים - בלשבי"ה.

   

  המפקד הבכיר הסביר כי התרגול בשטח העירוני מעלה סוגיות שלא נתקלים בהן בדרך כלל באימונים במתקנים הצבאיים: "כשאתה מתאמן בלשבי"ה אתה לא נתקל ולא בא במגע עם האוכלוסייה האזרחית מסביב. לא נדרש לרדת למשמעויות האלה בניתוח הקרקע ובהבנה של איפה אתה צריך למקם את הכוחות וגם מבחינה תודעתית".

   

  ביחידה סבורים כי האימונים בשטח עירוני או במקום קרוב אליו גורמים ללוחמים להבין טוב יותר איך נראה האויב בצד השני. האימונים מעמידים את הלוחמים מול אתגרים של תאורה, שלא תמיד נמצאים במתקנים הצבאיים.

   

  מעבר לתרומה המבצעית לתרגול הכוחות, קיום התרגילים סמוך לאזרחים מחדד עבור הלוחמים את תחושת האחריות וגם מוציא מהם יותר במהלך התרגיל. "לוחם באגוז חווה תרגיל כזה כמאתגר יותר וכמחייב יותר. כשהוא משתלט על בית ספר או פושט על מרחבים בתוך עיר בשטח ישראל אז בוודאי שזה מחדד אצלו את המחויבות למשימה ואת ערך השליחות".

   


  פרסום ראשון: 04.10.17, 12:14
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פשיטה ועוד אחת: יחידת אגוז בפעולה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים