שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בדרך: 4,100 דירות ביהוד-מונסון, 5,300 בטמרה

  הותמ"ל החליטה על הפקדת תכניות ל-4,100 דירות ביהוד מונסון, מהן 1,000 דירות קטנות, וכן אזורי תעסוקה בשטח של 196 אלף מ"ר. בנוסף הופקדה תוכנית הכוללת 5,300 בטמרה שבגליל התחתון

  הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), החליטה אתמול (ד') על הפקדת תכניות למגורים הכוללת 4,100 יחידות דיור ביהוד-מונוסון וכן תוכנית מגורים של 5,300 יחידות דיור בטמרה.

   

   

  הפרויקט ביהוד (הדמיה: משרד ד.ס. בניין ערים) (הדמיה: משרד ד.ס. בניין ערים)
  הפרויקט ביהוד(הדמיה: משרד ד.ס. בניין ערים)

   

  תוכנית המגורים ביהוד-מונוסון ממוקמת ממערב לישוב וכוללת גובה בינוי משתנה הנע בין 15-11 קומות בשילוב חזיתות מסחריות. 1,000 מהדירות יהיו קטנות ו-300 נוספות יוקצו לדיור מוגן. התוכנית כוללת גם 50 אלף מ"ר שטחי מסחר, אזור תעסוקה משמעותי בשטח של 196 אלף מ"ר, מבני ציבור ופארק עירוני לאורך נחל אונו.

   

  בנוסף, התוכנית כוללת גם רשת רחובות שנועדה לעודד ולאפשר הליכה נוחה ברגל וכן מערכת שבילי אופניים המאפשרת גישה וקישור בין חלקי התוכנית, וכן בצמוד לדרכים 4622, 461 ולקו הסגול של הרכבת הקלה המתוכנן, שיכלול שתי תחנות שישרתו את האוכלוסייה בשטח. התוכנית הקודמה והוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל ותוכננה על ידי משרד ד.ס. בניין ערים.

   

  בטמרה, אחת הערים הערביות הגדולות בארץ, מתוכננת בנייה בשטח של כ-1,830 ברובע הדרומי בעיר. בנוסף ליחידות הדיור כוללת התוכנית שטחים לתעסוקה ומסחר לאורך צירים ראשיים, מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים שכונתיים.

   

  כמו כן כוללת התוכנית גם פתרונות תחבורה ומציעה תכנון מפורט של הכביש הטבעתי של טמרה יחד עם חיבור נוסף לדרך 781. מחצית מיחידות הדיור בתוכנית מצויות על אדמות מדינה ויוכלו לתת פתרון למצוקת הדיור של משפחות מחוסרי קרקעות במרחב. התוכנית קודמה על ידי משרד הבינוי והשיכון ותוכננה על ידי משרד אבירם אדריכלים.

   

   

  דקלה פרסיקו, מתכננת הועדה ומ"מ יו"ר הותמ"ל, מסרה כי "מדובר בשתי תוכניות בעלות חשיבות משמעותית למרחב בו הן נמצאות. התוכנית ביהוד מציעה פארק ייחודי לעיר לרווחת כל תושבי האזור, נשענת על רכבת קלה ומאפשרת את הגדלת ההיצע בלב מטרפולין ת"א, תוך חיזוק חוסנה הכלכלי של יהוד".

   

  באשר לטמרה,  ציינה פריסקו כי "התוכנית בדרום העיר תאפשר את הרחבתה ופיתוחה בתכנון הכולל תוספת משמעותית של יחידות דיור ובבנייה גבוהה

  של עד 10 קומות, עירוב של מסחר ותעסוקה ושילוב צירי תחבורה ציבורית ליצירת שכונה איכותית שתספק איכות חיים גבוהה לתושביה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים