שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הדרך בה כולנו יכולים להציל חיים"
  דבורה שרר, מנהלת השיווק ויחסי הציבור של המרכז הלאומי להשתלות, נזכרת במות אחותה ממחלה קשה בדמי ימיה ועל רבים נוספים שאיבדו חייהם במהלך המתנה בתור לתרומת איברים. היא קוראת לכולם לחתום על כרטיס אדי ולהציל חיים
  ערב יום כיפור, כולנו מהרהרים על השנה שחלפה ועל השנים היפות שיגיעו בעתיד.

   

  חושבת על אחותי הקטנה זהבה שנפטרה בגיל 36 שנה ובהשאירה אחריה בעל ושלושה ילדים קטנים, אמא, אחיות, חברים ושובל ארוך של נתינה. אינסוף דברים יכולנו לעשות היום יחד אילו הייתה בחיים.

   

  תוך כדי הרהורים אני מקבלת מסרון: "דבורה יקרה, תודה רבה על העידוד והתמיכה. לצערי אשתי נפטרה. תודה ששוחחת איתה, הענקת לה תקווה וגרמת לה לחייך". אשתו של הכותב נפטרה בזמן שהמתינה להשתלת ריאה.

   

  מבעד לאותיות שמעתי את קולו העצוב וידעתי שהוא חש כי עולמו חרב עליו. ידעתי גם שהמשפחה כולה - הילדים, ההורים וגם החברים - כולם חשים החמצה. היא הפסידה את החיים ואנחנו הפסדנו אותה.

   

  החוויה האישית שלי לגבי מות אחותי בטרם עת, מחדדת את התחושות שלי ומאפשרת לי להזדהות באופן עמוק עם המשפחות המאבדות את יקיריהן. האם אנחנו יכולים כחברה לעשות יותר כדי להציל חולים אלה?

   

  אז כן. אנחנו יכולים.

   

  • חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  כמיליון איש מצאו את הדרך להיכנס לקישור הידידותי של אתר המרכז הלאומי להשתלות ולחתום על כרטיס אדי בתהליך פשוט. ומה עם היתר? היתר אולי אינם יודעים כיצד עושים זאת כי אין בליבי ספק שרבים מוכנים ורוצים להנפיק לעצמם את הכרטיס הירוק שמסמל את הערבות ההדדית.

   

  אחת הדרכים בהן אנו משתמשים כדי להגביר את מודעות הציבור הרחב לנושא חשיבות החתימה על כרטיס אדי היא באמצעות קמפיינים. כאלה שמטלטלים את הבטן הרכה של הציבור.

   

  אנו מראים לציבור חולים שממתינים להשתלת איבר וחייהם תלויים במשפחות האצילות שזה עתה איבדו את היקר להן מכל והן מביעות הסכמתן לתרום את איברי יקיריהן ולהציל חיים.

   

  ובכל זאת חני, אבי, דני, יורם, שרה, דליה ועוד רבים אחרים נפטרו בעודם ממתינים להסכמה להציל את חייהם. הרי זה ברור שהצלת חיים הינה במקום ראשון בסדר העדיפות.

   

  איך ניתן לעורר מודעות למעשה כל כך פשוט וקל לחתום על כרטיס אדי? כיצד ניתן לאפשר לכל אזרח במדינת ישראל את הזכות לחתום על כרטיס אדי?

   

  אני קוראת לכל אחד ואחת מכם לקחת אחריות אישית וחברתית, להיכנס לאתר ולחתום על כרטיס מציל חיים.

   

  מנהלי חברות וארגונים, בואו ביחד נרים את הכפפה באמצעות מייל אישי לעובדים עם קישור לאתר המרכז הלאומי להשתלות וננגיש בפניהם את האפשרות להעניק לעצמם כרטיס אדי - הכרטיס הירוק שמסמל ערבות הדדית בין אדם לחברו ומעניק לבעל הכרטיס עדיפות להצלת חייו שלו חלילה אם יזדקק.

   

  אומנם אין לכרטיס אדי פס מגנטי, לא ניתן לרכוש באמצעותו בגדים, גלידה לילדים ולשלם מיסים, אבל בהחלט ניתן דרכו להאריך את החיים שלנו אבל גם של אחרים.

   

  הכותבת היא מנהלת השיווק ויחסי הציבור של המרכז הלאומי להשתלות

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""הדרך בה כולנו יכולים להציל חיים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים