שתף קטע נבחר

אמזון מרחיבה את ליין המוצרים של אלקסה

באירוע שקיימה החברה בסיאטל, היא הציגה ליין מוצרים חדש עבור העוזרת האישית, אלקסה לצד שיתוף פעולה חדש עם יצרנית הרכב הגרמנית, BMW

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אמזון מנסה להשתלט על שוק העוזרות האישיות ומרחיבה בצורה משמעותית את ליין המוצרים של המותג המצליח שלה, אלקסה. באירוע שקיימה החברה בסיאטל הוצג ליין מוצרים חדש הכולל בין היתר רמקול חכם גדול וחדש שיכול לשמש כ-Hub למוצרי הבית החכם שקיימים אצלנו, רמקול קטן יותר, שעון מעורר חכם משולב צג ולחצני הפעלה לאלקסה שניתן לפזר בבית.

 

אקו פלוס:

רמקול חכם שמחליף למעשה את הדגם הקודם של ה-Echo, כאשר הוא באותו גודל פיזי אבל הוא מציג שיפרים הן במערך הזיהוי הקולי, אשר לטענת אמזון יהיה מדויק יותר ויפעל גם מטווח רחוק יותר. הדגם החדש יעלה 150 דולר בארה"ב, זמין למכירה מוקדמת כבר מהיום ויגיע למדפים בסוף חודש אוקטובר.

 

Amazon Echo Plus (צילום: אמזון) (צילום: אמזון)
Amazon Echo Plus(צילום: אמזון)

 

אקו חדש:

האקו החדש הוא מעתה קטן יותר, חכם יותר וחשוב מכל, זול יותר. הרמקול החדש יעלה 100 דולרים וגם הוא יציג את הטכנולוגיה המשופרת של מערך המיקרופונים. החברה גם תציע מערך קומבו של 3 רמקולים כאלו במחיר של 250 דולר. אמזון הכריזה על שיחות חינם ברחבי ארה"ב, מקסיקו וקנדה שיתקיימו באמצעות מכשירי האקו.

 

Amazon Echo (צילום: אמזון)
Amazon Echo(צילום: אמזון)

 

אקו ספוט:

אולי המוצר המעניין ביותר מבחינת ההשקה של אמזון. מדובר ביצור כלאיים שכולל שעון מעורר, רמקול קטן ומסך בגודל 2.5 אינץ'. המכשיר יאפשר מעבר לכל אותן פעולות רגילות שהרמקולים ששיכים למשפחת האקו עושים, הוא גם יאפשר לקיים שיחות וידאו באמצעות מצלמה קטנה שנמצאת בחזית שלו והוא יוכל גם לשמש כמצלמת בייביסיטר לילדים. מוצר זה יעלה 130 דולרים והוא יהיה זמין לרכישה ב-19 בדצמבר.

 

Amazon Echo Spot (צילום: אמזון)
Amazon Echo Spot(צילום: אמזון)

 

לחצני אקו:

 

אמזון הציגה אמש את המוצר שנקרא Echo Buttons, לחצנים אלחוטיים שהופכים את הבית החכם למגרש משחקים בו יוכלו כל בני המשפחה לשחק משחקי טריוויה בינם לבין עצמם וכן ליצור אינטראקציה בינם לבין מכשירי אקו אחרים שנמצאים בבית. בהדגמה שערכה החברה באירוע היא הציגה משחק טריוויה משפחתי בו הראשון לדעת את התשובה לוחץ על הזמזם ומקריא את התושבה בקול רם כאשר אלקסה קובעת האם התשובה היא נכונה או לא. הלחצן הזה יעלה 20 דולרים והוא יוכל לבצע משימות נוספות בעתיד, כך לדברי אמזון.

 

Amazon Echo Buttons (צילום: אמזון) (צילום: אמזון)
Amazon Echo Buttons(צילום: אמזון)

 

בנוסף הכריזה אמזון על שיתוף פעולה מעניין עם יצרנית הרכב הגרמנית, BMW במסגרתו כל רכבי החברה שיושקו בשנת 2018 יהיו מצויידים באלקסה בתוך מערכות המולטימדיה של הרכבים. המערכת תשתמש במיקרופון המובנה ברכב וזה יאפשר לנהגים להשתמש בזיהוי הקולי המשובח של אמזון על מנת לקבל דיווחי חדשות, מזג אוויר ועוד פקודות שיהיו קשורות לגורמים צד שלישי כמו סטארבקס שהטמיעה מערכת הזמנות בתוך אלקסה. חשוב לציין כי אלקסה של אמזון אינה נתמכם בישראל באופן רשמי אבל ניתן להשתמש בה בצורה מוגבלת כדי לקבל דיווחים שונים וכן כדי להפעיל מוצרי בית חכם שכן נמכרים בארץ.

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים