שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יו"ר יד לבנים: "אמרו לנו שהשרים עסוקים"
  אלי בן שם מאוכזב מהיעדרות שרי הממשלה מטקסי הזיכרון למלחמת יום הכיפורים שנערכו אתמול. במכתב לנתניהו הוא דורש שראש הממשלה יקבע נהלים שיסדירו את העניין הכאוב: "2680 חיילים נפלו במלחמה הזאת, שר לא יכול לפנות חצי שעה?"

   

  הנשיא ריבלין אתמול, בטקס האזכרה    (צילום: עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יום אחרי ששרי הממשלה לא הגיעו לטקסי יום הזיכרון לחללי מלחמת יום הכיפורים, עדיין סוערות הרוחות. יו"ר יד לבנים אלי בן שם שלח מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו ביקש ממנו למנות ועדה שתקבע את הפרוטוקול לאירועי זיכרון. "כשהתקשרנו למזכירות הממשלה אמרו לנו שהשרים עסוקים, אתמול הם היו עסוקים בחלוקת ג'ובים", אמר בן שם לאולפן ynet.

   

  אתמול נערכו מספר טקסים. לטקס הממלכתי בהר הרצל לא הוזמן נציג הממשלה, והוא היה באחריות משרד הביטחון. ליהכל הזיכרון הגיע נשיא המדינה. עשרה טקסים נוספים נערכו בחסות יד לבנים, אולם כשבן שם ניסה להזמין אליהם שרים הוא נענה בשלילה. "אני חושב שמי ששלח את הנופלים, 2680 חללים, זו ממשלת ישראל לדורותיה והמינימום היה שיגיע שר. הגיעו לשם מאות תלמידים וחיילים, איזה מסר זה לנוער שהממשלה ששולחת את הבחורים ולא חוזרים, חוזרים עם ארונות, לא מגיעה אפילו לחבק את המשפחות? היחידה שהגיע הייתה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, וגם היא הגיעה ברמה האישית בגלל הקשרים האישיים שלי".

   

  טקס הזיכרון שאליו הגיע נשיא המדינה ראובן ריבלין (צילום: אלכס קולומויסקי)
  טקס הזיכרון שאליו הגיע נשיא המדינה ראובן ריבלין(צילום: אלכס קולומויסקי)

  ההיעדרות הכתה גלים וראש הממשלה נתניהו התנצל. "ההורים השכולים כואבים את זה מאוד, זה ביזיון. אני רואה את הכותרת בעיתונים ואני מתבייש. מתבייש בשביל הממשלה, מתבייש בשביל המדינה שלנו שככה מתנהגת זה זילות של השכול", הומר בן שם. "זו פגיעה במשפחות. איזה מסר זה לנוער, ששולחים חבר'ה שצריכים להתגייס היום ומדברים על זה שאין מוטיבציה לגיוס ליחידות קרביות. איזה מסר שאף נציג ממשלה לא מגיעה לטקס להניח זר?"

   

  אתה מאמין לחרטה שהביע ראש הממשלה?

  "אני מאוד מאמין לראש הממשלה על ההתנצלות שלו, וטוב שהוא עשה כך. אני מאמין שההתנצלות שלו כנה, אבל זה לא מספיק. מטפלים בנושא הטקסים גם צה"ל, גם משרד הביטחון, גם מרכז ההסברה, לכל אחד יש את הפרוטוקול והנהלים שלו, יש אינטריגות ויש אגו, אם זה מדבר אז אני לא מדבר. הגיע הזמן לעשות סדר בעניין הזה".

   

  אלי בן שם. דורש גיבוש נהלים ברורים (צילום: דורון גולן)
  אלי בן שם. דורש גיבוש נהלים ברורים(צילום: דורון גולן)
   

  במכתב ששלח הבוקר בן שם לנתניהו הוא מבקש ממנו לפעול להסדרת הנציגות בטקסים. "הוא, ולא אף אחד אחר, צריך למנות ועדה שתכלול את כל הנציגים, כי מי שמטפל בזה זה כל מיני גופים, זה משרד הביטחון וצה"ל ומרכז ההסברה ומירי רגב שהיא יו"ר ועדת שרים וטקסים. יחד איתנו ועם כל הגופים צריך לקבוע נוהל ופרוטוקול לגבי נציגות של שרים בטקסים.  יש פה מלחמה שבה נפלו 2680 חללים, מלחמה שהיו בה פשלות נוראיות. אני חושב שזה המינימום של המחוייבות למשפחות ולכל עם ישראל שיהיה נציג ממשלה בטקס כזה".

   

  לדברי בן שם, משפחות שכולות רבות הביעו אכזבה מכך שלא נכחו שרים בטקסים. "אנחנו לא צריכים אף אחד, אבל זה ביזוי, זו פגיעה, זה המעט שהממשלה יכולה לעשות. איזה מסר זה לנוער? בהר הרצל וגם בקריית שאול הבאנו מאות חיילים ותלמידי מכל רחבי הארץ, איזה מסר זה להם? לחבר'ה שעומדים להתגייס או משרתים בצבא, איזה מסר? שהכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת? 2680 חללים במלחמה הזאת, לא יכול חצי שעה להגיע שר? לעזוב את ישיבת הממשלה? כשמחבקים, שזוכרים, שלומדים את מה שקרה שם, זה המעט שאפשר לעשות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יו"ר יד לבנים: "אמרו לנו שהשרים עסוקים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים