שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החייל הבודד מארה"ב תרם חיים לבכיר בפרויקט תעלת הימים
  גבריאל ליבל אובחן כחולה בלוקמיה קשה ונזקק לתרומת מח עצם כדי לשרוד. חייו ניצלו בזכות תרומת מח עצם של אהרון קצין, שהצטרף למאגר הלאומי לתורמי מח עצם של "עזר מציון" במהלך גיוסו לגולני. השבוע נפגשו השניים לראשונה: "אנחנו חולקים את אותו דם"

  לפני קצת יותר משנה אובחן גבריאל ליבל, בכיר לשעבר במשרד לפיתוח הנגב והגליל, כחולה בלוקמיה. הרופאים הבהירו לליבל, שבמסגרת עבודתו היה שותף לקידום פרויקט תעלת הימים, כי רק תרומת מח עצם תוכל להציל אותו.

   

  בזכות תרומת מח עצם מאהרון קצין, חייל בודד שעלה לארץ מניו יורק כדי לשרת בצבא והצטרף למאגר הלאומי של "עזר מציון", חייו ניצלו. השבוע השניים נפגשו לראשונה.

   

  צפו במפגש המרגש: 

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ליבל (61) אובחן כחולה בלוקמיה לפני קצת יותר שנה בעקבות בדיקת דם שגרתית. "אחרי שהגיעו התוצאות, הרופאה שלחה אותי לבית החולים, שם התברר שאני חולה בלוקמיה", הוא מספר. "עברתי שני סבבי כימותרפיה, והייתי צריך לעבור השתלת מח עצם. אחותי נבדקה אבל לא נמצאה מתאימה".

   

  למזלו, נמצא עבורו תורם מתאים במאגר הלאומי לתורמי מח עצם של "עזר מציון" - אהרון קצין (20) שהצטרף למאגר במהלך גיוסו לצבא. "באמצע הטירונות התקשרו אליי מ'עזר מציון' ואמרו שנמצאתי מתאים לתרום", הוא מספר. "לא היה אפילו זמן לבצע את כל הבדיקות כי מדובר בחולה שמצבו קשה. לא היססתי, כי המטרה שלי הייתה לעזור לעם ישראל".

   

   

  לא היסס. אהרון קצין (מימין) במפגש עם אהרון ליבל ()
  לא היסס. אהרון קצין (מימין) במפגש עם אהרון ליבל
   

  בתוך פחות מחודשיים מרגע שאובחן, קיבל ליבל את תרומת מח העצם מקצין. "סוג הדם של אהרון היה שונה משלי, והיום יש לי את הדם שלו", הוא אומר. "היום אני בסדר בזכותו". השבוע נפגשו השניים ב"בית אורנית", מרכז התמיכה והסיוע של "עזר מציון" לחולי סרטן.

   

  "היה לי מאוד חשוב לראות את מי הצלתי ולראות את המשפחה שלו". ביפר קצין וליבל הנרגש הוסיף: "בפגישה כל הרגשות שהיו בתוכי התפרצו. היו עליות ומורדות והיו רגעי משבר. אבל היום אנחנו כולנו משפחה אחת".

   

  "כל אחד יכול להיות שותף להצלת חיי אדם"

  המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של "עזר מציון" הוקם לפני עשרים שנה, ויש בו 865,626 תורמים פוטנציאליים, שבזכותם בוצעו 2,569 השתלות מצילות חיים.

   

  מנהלת המאגר, ד"ר ברכה זיסר: "הסיפור המרגש של אהרון וגבריאל מבטא את הערבות ההדדית שהוא ערך יסוד של 'עזר מציון'. כל אחד יכול להיות שותף להצלת חיי אדם. המאגר סייע להצלת אלפי אנשים, וכעת יש לכל אדם אפשרות להיות שותף בהצלת חיי אדם באמצעות תרומה לביצוע בדיקות התאמה. אנחנו מבקשים מכם - עצרו הכל ותרמו ככל יכולתכם להגדלת המאגר. כל תרומה של 180 שקל מוסיפה דגימה חדשה ומצילת חיים למאגר מח העצם".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים