שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוצים עוד? סוד השפע הגדול

  אנחנו חוסכים כסף כדי שיהיה לנו כשנצטרך, שומרים ואוגרים על חפצים בבית כי מי יודע מתי נזדקק להם וגם משמרים התנהגויות מסוימות כי הן מוכרות לנו - ומה יקרה אם נשחרר את הכל ונזרום? שרונה פומס מסבירה למה חשובה זרימה בחיים ומה הקשר שלה למרחבים פתוחים ולחיים טובים יותר

  תפיסת הסינים הקדמונים את השפע רלבנטית יותר מאי פעם כשאנחנו מתבוננים במקור של הפנג שואי. באופן כללי ישנם שני חוקים אוניברסליים רלבנטיים, היכולים לעשות סדר בנושא - המצב הכלכלי והקשרו לפנג שואי ומה עובד ולא עובד בבתינו ובחיינו.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  חוק אחד עוסק בזרימה – הכל צריך להיות בזרימה, להיכנס ולצאת, לתת ולקבל כדי ליצור תנועה הרמונית. זרימה נועדה ליצור התרחבות מתמשכת. בכתבה שהופיעה במוסף ממון של ידיעות ב-29.9.17 כתב סבר פלוצקר "לפני יותר משנה פירסם פרופ' לארי סאמרס אחד הכלכלנים הגדולים בעולם, בעבר הכלכלן הראשי של הבנק העולמי, ראש היועצים הכלכליים של שני נשיאים ונשיא אוניברסיטת הארוורד מאמר מדעי שכותרתו 'עידן המיתון המבני', את הטיעון הבסיסי, שהיה לאבן דרך בהבנת מצבה של הכלכלה הגלובאלית, אפשר לתמצת במשפט הלקוח ממנו - 'הבעיה העיקרית של העולם כיום נמצאת בצד הביקושים ולא בצד ההיצעים'. אנחנו חיים במציאות כלכלית שבה תושבי הגלובוס נוטים לחסוך ולא לצרוך. מנהלים נוטים לחסוך ולא להשקיע. טריליונים של רבבות שוכבים במאזנים הכספיים של חברות רב לאומיות וחד לאומיות, עודפי החיסכון הבלתי מנוצלים…."

   

  אגירה של כסף נובעת ממקום של פחד, רצון להבטיח את העתיד, לדעת שתמיד יהיה כסף מבלי לחיות את ההווה באופן שלם, אך זרימה קוראת תמיד ברגע הזה.

   

  תפיסת הכסף, על פי הסינים הקדמונים, מושתתת על זרימה של אנרגיה, כלומר, כסף שנאגר הוא כסף תקוע. כסף בזרימה מבטיח שתמיד יהיה מה שבאמת צריך מתי שצריך. נכון, כסף זו המצאה של אנשים, אך נושא החלפת המשאבים הוא בסיסה של אנרגיה, ואנרגיה הרמונית היא על זרימה מתמשכת.

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

  החוק הראשון בפנג שואי קשור לזרימה של אנרגיה, ולא בכדי שפע מופיע באופן מטאפורי אצל הסינים כמים בזרימה, בתנועה גמישה זורמת ומתמשכת. אנשים סבורים בטעות, שאם הם ישימו מפל מים בבית וישמעו את פכפוך המים השפע יבוא לחיים, אך זרימה היא רב צדדית.

   

  בפנג שואי נחקור האם יש זרימה של אור, זרימה של מים, זרימה של רוח, זרימה של רעיונות, זרימה של שלווה, זרימה של בהירות, ומתוך זה זרימה של כל האלמנטים בכל הכיוונים המופיעים בכל חדרי הבית והאם אנרגיה יכולה להגיע מבחוץ פנימה. מטרת יעוץ פנג שואי אותנטי היא לפתוח את הבית וכל מבנה לזרימה שאינה תלויה דווקא בזמן ומרחב, בין אם מדובר בבית קיים או בבית טרם בנייתו.

   

  רבים מכירים את חוק הזרימה מהמקום המנטלי ומזרימים רק מה שהם חייבים להזרים כדי לקבל תמורה שיכולה להיות להבטיח מקום טוב למעלה או לקבל בחזרה ממקום של אג'נדה. כאשר נתינה וקבלה באים מהמקום המנטלי נוצרת סטגנציה המעוררת מערבולות רגשיות ואחרות ומובילה גם לאבדן שפע, שלא חייב להיות מבוטא רק בכסף.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  באותו מוסף בידיעות בכתבה שכותרתה "הבנקים צריכים לעשות חשבון נפש" טענה עו"ד סיגל יעקובי, כונסת הנכסים הרשמית, שהיא מוטרדת מאנשים החיים בארץ מעבר ליכולות שלהם עד כדי פשיטת רגל. הבנקים בהחלט נדרשים להיערכות מחודשת בעודם מעודדים זרימה נעדרת קוטביות של הרבה מידי או פחות, שעה שזרימה זה על איזון והרמוניה.

   

  זרימה מתמשכת לא מגיעה מהמיינד המחשב כסף, היא מגיעה מהלב. זרימה מתמשכת קוראת רק כאשר היא באה מהלב ולטובת האנושות. זו תפיסה של תודעה חדשה

  והיא כאן כדי להביא להתרחבות וצמיחה. עשירי העולם כביל גייטס, סטינג, ולאחרונה גם מארק צוקרברג, כבר הודיעו שהם מתכוונים לתרום את הכסף שלהם למטרות חברתיות - מה שבסופו של דבר יביא להם הרבה יותר כסף.

   

  החוק השני מתייחס למרחב פתוח – הסינים קראו לזה מבואה פתוחה ומוארת בחזית הבית המביאה הזדמנויות כשהיא פתוחה ולא חסומה. דרך נוספת לראות מרחב פתוח היא עד כמה יש לכל אחד מאיתנו מרחב אישי להיות מי שהוא בבית. מרחב שהוא יכול לבטא את עצמו בחופש. מרחבים רבים בבית חסומים בכל כך הרבה דברים שאין בהם צורך. אנשים חוששים להיפטר מהם, לאבד אותם ולא מצליחים ליהנות מהם. רבים מחזיקים באזורי סטגנציה בבית מבלי להיות מודעים, שהם משפיעים על הזרימה.

   

  באותו מוסף ממון, בכתבה של אתי אברומוב, התראיין פיליפ וייל, בנקאי לשעבר ומומחה לניהול הון משפחתי של עשירים מאוד, וסיפר על נשים המבזבזות את כספן כשהן נוסעות לפריז וקונות, למשל, שמלה של קרל לגרפלד ב-40,000 דולר. "תארי לעצמך שיש להן כמה כאלו בארון. כיועץ אני אומר: 'הארון שלך כבר אבוד. מת. עכשיו תהני ממנו ואל תקני יותר. ארון כזה הוא הון תקוע. גם וילה בכפר שמריהו זה הון תקוע. שחררי לכי תקני לך דירה קטנה או תשכרי'".

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

  ביעוץ פנג שואי חוק הזרימה וחוק המרחב שלובים, ואם אין מרחב אין זרימה ולהפך - לא משנה באיזה אזור בבית או באיזה ארון מדובר, משום שבעולם של יין וינג היעדר זרימה במקום אחד גורם לחוסר זרימה בכל. לא נוכל וגם לא נרצה יותר לעשות הפרדה בין התחומים השונים. המלצת פנג שואי לבית חדש תהיה לפתוח כמה שיותר את המרחב, לשבור קירות ולהוציא את האנרגיה לחופש, אך גם מבית שכור בלי לשבור קירות אפשר להוציא את המיטב. המקור של הפנג שואי הוא פשוט ותמיד רלבנטי.

   

  שרונה פומס , פנג שואי 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים