שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  10,000 דירות חדשות בבני ברק: תגדל ל-230 אלף תושבים
  הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה תוכנית מתאר לבני ברק הכוללת תוספת של 10,000 יחידות דיור, כמיליון וחצי מ"ר לתעסוקה ומסחר וכ-200 דונם שטחים פתוחים. בכפר כנא תוקם לראשונה תחנת משטרה, לאחר שנדחה ערר שהגישו כ-300 מתושבי הכפר
  הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב שבמנהל התכנון, החליטה לאשר את תוכנית המתאר הכוללנית לעיר בני ברק. התוכנית כוללת תוספת של כ-10,000 יחידות דיור, מתוכן כ-8,000 דירות במרקם הבנוי הקיים במתכונת של התחדשות עירונית וכ-2,000 יחידות דיור בשכונה חדשה בסמיכות לפארק הירקון.

   

  התוכנית נועדה לקבוע את מגמות הפיתוח של העיר ל-25 השנים הקרובות. שטחה של בני ברק הינו כ-7,800 דונם ומתגוררים בה כ-185 אלף תושבים. עם מימוש התוכנית מספר התושבים בעיר יעמוד על כ-230 אלף תושבים.

   

  כמו כן, התוכנית קובעת גם את המשך פיתוח רובע העסקים BBC, עם אפשרות לתוספת של כ-1.5 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, וכן הקמת צירי אופניים ומערכת תחבורה ציבורית פנים עירונית, שתנוע במעגלים בין השכונות למסופי התחבורה הציבורית הקיימים והעתידיים, לרבות תחנת הרכבת והקו הצהוב של הרכבת הקלה.

   

  התוכנית גם מציעה להגדיל את השטחים הפתוחים באמצעות הרחבת מדרכות, מעברים ציבוריים פתוחים וגינות, בהתאם למספר יחידות הדיור שהתוכנית המפורטת תוסיף.

   

  בוועדה ציינו כי הם רואים בצפיפות המוצעת בעיר מודל ייחודי של עירוב שימוש מבני מגורים ומוסדות חינוך וציבור, שבמסגרתו ניתן יהיה למקם גני ילדים ומבני ציבור נוספים בקומות הקרקע של מבני המגורים. עוד ציינו כי התוכנית נועדה לחזק את חוסנה הכלכלי של העיר, תוך קביעת מנגנונים וכלי תכנון לצורך חיזוק מעמדה כעיר החרדית המובילה בישראל, הגדלת היצע יחידות הדיור ושיפור איכות המגורים בעיר.

   

  מתחם BBC בני ברק (הדמיה: בר לוי אדריכלים וצחי וזאנה)
  מתחם BBC בני ברק(הדמיה: בר לוי אדריכלים וצחי וזאנה)

  התוכנית נערכה ביוזמת  מנהל התכנון, בניהול מתכננת המחוז ולשכת התכנון המחוזית בשיתוף עיריית בני ברק, מהנדס העיר האדריכל ישראל קשטן והאדריכל צדיק אליקים, עורך התוכנית.

   

  מתכננת מחוז תל אביב, נעמי אנג'ל, מסרה כי "התוכנית שנעשתה בשיתוף פעולה עם עיריית בני ברק תאפשר להוציא לפועל תוכניות מפורטות באזורים בהם

  נדרשת התחדשות עירונית. התוכנית מאזנת בין הצביון העירוני הכולל מבני מגורים נמוכים יחסית עם הצורך בציפוף המרקם הבנוי תוך שמירה על איכות הרחובות העירוניים והשטחים הפתוחים".

   

  לראשונה: תחנת משטרה בכפר כנא

  לאחר שוועדת הערר לתכנון ובנייה במחוז צפון דחתה ערר שהגישו למעלה מ-300 מתושבי כפר כנא, היא החליטה כי תוקם לראשונה תחנת משטרה ביישוב. הוועדה דחתה גם את בקשת התושבים לעיכוב ביצוע העבודות, מכוח היתר בנייה שניתן מטעם הוועדה המקומית נצרת עילית

   

  בהחלטתה קיבלה הוועדה את טענותיהם של עוה"ד רותם ארביב-קופלניקוב ורן דרוק ממשרד שרקון, בן עמי, אשר ושות' ונאמן, קינן ושות', לפיהן הקמת תחנת המשטרה היא פרויקט לאומי בעדיפות גבוהה, והיא נעשית כחלק מיישום החלטת ממשלה למתן מענה לצרכי אוכלוסיית המיעוטים בישראל בכדי לשפר את השירות ולהגביר את האכיפה.

  הפרות סדר בכפר כנא
  הפרות סדר בכפר כנא
   

  היתר הבנייה, שעמד במרכז הערר, הוצא כחלק מיישומה של מדיניות ממשלתית, שנקבעה בהחלטות הממשלה והנחתה לגבש תוכנית פעולה רב שנתית לשיפור השירותים הניתנים ביישובי אוכלוסיות המיעוטים. התושבים התנגדו להקמת התחנה בטענה כי היתר הבנייה ניתן בניגוד לתוכניות החלות על השטח, מבלי שיש צורך בתחנת משטרה במקום ומבלי ששותפו בהחלטה.

   

  ועדת הערר דחתה כאמור את כל טענותיהם של העוררים, תוך קביעה כי "איננו סבורים כי עלה בידי העוררים להצביע על פגיעה משמעותית בשלטון החוק או פגמים מהותיים המצדיקים הכרה בזכותם לערור, וזאת מבלי שנפשפש במניעיהם האמיתיים, שכן האמירה בדבר קיומם של צרכים ציבוריים אחרים לא בוססה בכל מסד עובדתי או מקצועי ואף לא בהסבר או פירוט שיכולים להצביע על אינטרס אמיתי הראוי לבחינה תכנונית".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "10,000 דירות חדשות בבני ברק: תגדל ל-230 אלף תושבים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים