שתף קטע נבחר

ערב סוכות: 20 אלף לולבים - מעזה לישראל

"על נטילת לולב" מעזה: בשווקי ארבעת המינים בישראל יימכרו לולבים תוצרת עזה, בזכות שיתוף פעולה של מנהלת התיאום והקישור: "באלפי סוכות בישראל יברכו בחג הקרוב על לולבים מתוצרת עזה"

 (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
(צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

 

מרצועת עזה לחג הסוכות בישראל: כ-20 אלף לולבים הועברו לשיווק בישראל ערב חג הסוכות, במשלוח יוצא דופן מעזה דרך מעבר כרם שלום.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

העברת הלולבים נעשתה בתיאום של נציגי משרד החקלאות במנהלת התיאום והקישור (מת"ק) לעזה, יחד עם רשות המעברים במשרד הביטחון, למול נציגי הרשות הפלסטינית בעזה, ובוצעה דרך "כרם שלום" - המעבר המרכזי לכניסה ויציאה של סחורות לרצועה וממנה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

מתאם החקלאות במנהלת התיאום והקישור לעזה, אורי מדר, אמר כי "לצד אלפי טונות של פירות וירקות מדי שבוע, אנחנו מתאמים גם משלוחים יוצאי דופן כמשלוח הזה, שעשה את דרכו לכל רחבי הארץ".

 

 (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
(צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

 

הוא הוסיף כי "ערב חג הסוכות, יברכו בישראל על אלפי לולבים מתוצרת עזה, וזו רק דוגמה לצעדים שאנו מבצעים כאן בכל ימות השנה - צעדים שטובים לחקלאות וטובים לשווקים בשני הצדדים, הישראלי והפלסטיני".

 

מנהל מעבר כרם שלום, עמי שקד, ציין כי "מעבר כרם שלום מעביר כ-800 משאיות ביום מישראל לעזה ובחזרה, וכמו בכל משלוח, בייחוד כשמדובר בתוצרת חקלאית, אנו מקפידים על מדיניות העברה מהירה, כדי לשמור על טריות הסחורות. לאחר תהליך בדיקה במעבר, הועברו הלולבים לסוחר ומשם לשווקים ברחבי הארץ, ולאלפי סוכות בישראל שיברכו בחג הקרוב על לולבים מתוצרת עזה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
צדיק, על לולב מעזה כבר ברכת?
צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
מומלצים