שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  בדרך: כ-1,300 דירות בשדרות, כ-2,330 בפזורה הבדואית
  ועדות התכנון אישרו להפקיד תוכנית לבניית כ-1300 דירות חדשות בשדרות, ובנוסף שתי שכונות מגורים חדשות עם כ-2,300 יחידות דיור ביישוב הבדואי שגב שלום בנגב, שיענו על הריבוי הטבעי של תושבי היישוב והפזורה בכלל

  הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום שבמינהל התכנון, בראשות דוד לפלר, החליטה היום (ג') על הפקדת תכנית להרחבת העיר שדרות. במסגרת התוכנית תוקם שכונת מגורים חדשה במזרח העיר, עם 1,325 יחידות דיור, מתוכן 265 יוקצו לדירות קטנות בשטח של עד 80 מ"ר.

   

  תמהיל הבינוי כולל מבני מגורים בני 9 קומות, לצד בנייה של מבני מגורים בני 3 עד 9 קומות וצמודי קרקע. במרכז השכונה מתוכנן פארק בשטח של כ-21 דונם, סביבו יוקמו מבני ציבור על שטח של 24 דונם, בהם - מוסדות חינוך, ספורט, רווחה, דת ובריאות, וכ-3,000 מ"ר שטחי מסחר.

   

  שדרות
  שדרות

   

  השכונה כוללת גם הקמת רשת כבישים פנימית שתתחבר לדרכים העירוניות הראשיות. כמו כן, תוקם טיילת ושבילי הולכי רגל המובילים אל שמורת הטבע שקמה בשור. בתחום התוכנית קיימים ערוצי וואדיות ורכסי כורכר, לגביהם נקבעו הנחיות לשימור והם יוגדרו כאזורי "טבע עירוני". התוכנית מתפרסת על שטח כולל של כ-730 דונם, מהווה המשך רצף הבינוי הקיים של העיר שדרות מדרום וגובלת ממזרח עם כביש 333.

   

  התוכנית הוגשה על ידי משרד הבינוי והשיכון ונערכה על ידי משרד טיטו אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ. תוכנית זו מצטרפת לתוכנית נוספת להקמת 1,624 יחידות דיור במערב העיר, שהוחלט להפקיד לאחרונה. תוכניות אלו יכללו בתוכנית המתאר לעיר, שנמצאת בימים אלה בהכנה ומציעה בין היתר הרחבת העיר צפונה אל תחום שיפוט מועצה אזורית שער הנגב.

   

  2,335 דירות לבדואים בנגב 

  ועדות התכנון מחוז דרום אישרה אתמול (ב') להפקדה תוכנית להקמת שתי שכונות מגורים חדשה ביישוב הבדואי שגב שלום בנגב, עם 2,335 יחידות דיור. התוכנית צפויה לענות על היקף אוכלוסייה של כ-40,000 תושבים ביישוב ובפזורה בכלל.

   

  התכנית תתבצע בדופן המערבית של היישוב ובשני חלקים במקביל, בשכונות נחל צאן הדרומית והצפונית. בשכונת נחל צאן דרום ייבנו כ-1,306 דירות על 932 דונם ובשכונת נחל צאן הצפונית צפויות 997 דירות נוספות על 1,072 דונם.

   

  שגב שלום (צילום: הרצל יוסף)
  שגב שלום(צילום: הרצל יוסף)

   

  מדובר בחלק מתכנית החומש שמקדמת הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב לפיתוח כלכלי חברתי בחברה הבדואית. ברשות ציינו כי השכונות החדשות יתנו מענה לבעיית הריבוי הטבעי הגבוה של משפחות ביישוב שגב שלום, לטובת תושבי פזורת ואדי אל נעם וכן עשויים לשמש לקליטת תושבי פזורה נוספים.

   

  מנכ"ל הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, יאיר מעיין, ציין כי התכנית מציעה מגוון של מגרשים למגורים, בהם 1-2.5 דונם המיועדים ל-4-16 יחידות דיור בבנייה צמודת קרקע או רוויה חלקית - עד 6 קומות. בנוסף, במגורים לאורך נחל צאן תשולב חזית מסחרית, מוסדות ציבור וחינוך, יער וטיילת, שטחים פתוחים ואזור מגורים.

   

  בנוסף, התכנית מהווה תקדים לדבריו בכל הקשור לתכנון המשלב בנייה סמי רוויה, לפיה ייבנו 12 יחידות דיור מדורגות ב-4 קומות, בשטח של 2.5 דונם כאשר קומת הכניסה בחזית תשמש למסחר. מאיין הוסיף כי התכנית מציעה מערכת דרכים פנימיות, שמתחברות לכביש מספר 25 וכביש מספר 40, כאשר סמיכותה לאזור התעסוקה המטרופוליני המתוכנן והקיים מאפשרת זמינות מידית לתעסוקה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בדרך: כ-1,300 דירות בשדרות, כ-2,330 בפזורה הבדואית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים