שתף קטע נבחר

כמו פסח - אבל סוכות: המדריך למתחילים

סוכות זה בגלל יציאת מצרים, עדיף להניח את הסכך בסוף כדי לקבל סוכה כשרה, הגודל כמובן קובע, ועוד איך - וגם הלוקיישן לא נתון למשא ומתן: סרטון סוכות שיעיף לכם את הסכך

אז מה הקטע של חג הסוכות?

באופן מוזר למדי, בסוכות אנחנו חוגגים את יציאת בני ישראל ממצרים, לפני יותר מ-3,300 שנה. אז נכון שאת הפסח חוגגים באביב, אבל לאחר יציאת מצרים בני ישראל ישבו בסוכות, וחודש ניסן כבר היה תפוס, ולכן נקבע שנשב בסוכות בחודש תשרי, בחג האסיף.

 

יש לכם תמונות יפות של בניית סוכה? אתם יכולים לשתף אותנו כאן באמצעות שליחה במסר לפייסבוק, ונפרסם .

 

וברוכים הבאים לסוכה של ynet - כאן 

 

מה צריך לעשות כדי לבנות סוכה כשרה?

קודם כל צריך סכך. הסכך חייב להיות מהצומח. אלו יכולים להיות ענפי עץ או קרשים, למשל, אבל אם גנבתם מהשכנים, או מהעצים של העירייה, הסוכה פסולה והמשטרה בדרך.

 

 (צילום: אהרל'ה קרומבי) (צילום: אהרל'ה קרומבי)
(צילום: אהרל'ה קרומבי)

 

חשוב גם שהסכך יהיה עשוי ממשהו שלא נעשה בו שימוש, ולכן אם פירקתם שולחן בסלון והשתמשתם בו בתור סכך, הסוכה פסולה (ובחיים לא תצליחו להרכיב את זה בחזרה).

 

את דפנות הסוכה אפשר להכין מכול חומר: החל בחומרים טבעיים כמו קרשים – ועד לחומרים מלאכותיים כמו ברזל, פלסטיק, או אפילו לגו. אפשר לקחת מרפסת בנויה ונטולת גג, ולשים מעליה סכך. העיקר שהדפנות יהיו יציבות ולא יעופו מכל רוח קלה.

 

זאת סוכה כשרה (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
זאת סוכה כשרה(צילום: בראל אפרים)

 

חשוב גם להקפיד לבנות את הדפנות - ורק אז להניח סכך. כן-כן, אם בניתם את השלד, הנחתם סכך ורק אז צירפתם את הדפנות לשלד - הסוכה פסולה.

 

כמובן שהגודל קובע

ולכן סוכה חייבת להיות בעלות גודל מינימלי של בערך חצי מטר על חצי מטר ובגובה של קרוב למטר (בהנחה שאתם מארחים לחג את הדרדסים). אין הגבלה על אורך ורוחב הסוכה, אבל הגובה המקסימלי שלה צריך להיות כ-10 מטרים.

 

כמו בכל עסקת נדל"ן, הכי חשוב זה הלוקיישן

הסוכה צריכה להיות מתחת לכיפת השמים. לכן אם בניתם את הסוכה מתחת לעץ או בסלון, הסוכה פסולה. מצד שני, אפשר לבנות אותה על גמל, על ספינה או אפילו להקים אותה עם משאית ולעשות איתה תהלוכה.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהרל'ה קרומבי
טסלר מכה (בפטיש)
צילום: אהרל'ה קרומבי
מומלצים