שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "האם אלוהים חוזר?" - ספרו השלישי של נח-הררי עם תחזית למאה ה-21

  ההוצאה הגדולה ביותר בשפה האנגלית רכשה את ספרו הבא של יובל נח-הררי והוא יודפס אצלה לפני שייצא בגרסתו העברית. לאחר שרבי המכר הקודמים שלו עסקו בתולדות ובעתיד האנושות, הספר המיועד יתמודד עם ההווה ועל פי מחברו, בין השאר ישאל "האם אלוהים חוזר והאם הלאומיות יכולה לפתור את הבעיות שמעלה ההתחממות הגלובלית"

  "רנדום האוס", ההוצאה הגדולה ביותר לספרים בשפה האנגלית, הודיעה כי ספרו הבא של ההיסטוריון יובל נח-הררי ייצא אצלה באוגוסט הבא. הספר, ששמו בתרגום חופשי לעברית מבטיח "21 שיעורים עבור המאה ה-21", ישאל על פי נח-הררי "מה עלינו ללמד את הילדים של היום על מנת להכין אותם לעולם של מחר".

   

  לאחר שספרו הראשון תורגם ל-45 שפות שונות, מכר יותר מ-1.2 מיליון עותקים ועדיין, לצד ספרו השני, נמצא בראש רשימות רבי-מכר רבות ברחבי העולם, ספרו השלישי של נח-הררי ייצא תחילה באנגלית ורק לאחר מכן בגרסתו העברית.

   

  "אם 'קיצור תולדות האנושות' עסק בעבר ו'ההיסטוריה של המחר' עסק בעתיד, הספר הנוכחי יעסוק בהווה ובדברים שעלינו ללמוד על מנת להכין את עצמנו למהפכה שתביא איתה המאה ה-21", אמר נח-הררי בהודעה על רכישת הספר על ידי ההוצאה הגדולה.

   

   

  "להתכונן למהפכה שתביא איתה המאה ה-21". נח-הררי ()
  "להתכונן למהפכה שתביא איתה המאה ה-21". נח-הררי

  ההוצאה מסרה באותה הודעה כי הספר יעסוק בכמה נושאים עכשוויים בוערים בהם טרור, פייק ניוז והגירה. "הוא יעזור לנו להתמודד עם עולם שהופך לכזה שקשה יותר ויותר להבין כשיגרום לנו לשאול את עצמנו את השאלות המהותיות ביותר לעידן הנוכחי".

   

  נח-הררי הוסיף כי "אין לנו דרך לדעת איזה עולם נוריש לילדים שלנו כשאלה יגיעו לגיל 30 או 60 אבל זה משהו שעלינו להקדיש לו מחשבה רצינית".

   

  באותו עולם נח-הררי מתכנן לעסוק דרך מבט על עניינים שונים, בהם למשל עלייתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ והמשבר הרחב של הדמוקרטיה הליברלית. "שנות ה-90 נשאו איתן הבטחה לעתיד האנושות, שטענה שבקרוב כל העולם יראה כמו דנמרק. כששמסתכלים לאחור זה נראה תמים מאוד. מצד אחד נשאלת השאלה מה השתבש ומצד שני - מה עושים עכשיו? מה יחליף עבור העולם את חזון דנמרק?"

   

  לא יורד מרשימות רבי-המכר. ספרו השני של נח-הררי ()
  לא יורד מרשימות רבי-המכר. ספרו השני של נח-הררי

  ההיסטוריון המשיך וביאר כי לדעתו הפוליטיקאים של היום לא יכולים לספק תחזיות של ממש לגבי העתיד, ולכן הם תקועים בפנטזיות נוסטלגיות של חזרה לעבר. עם זאת, התחזיות שלו לעתיד הקרוב עלולות להיות לא כל כך חיוביות, כשבין השאר הוא קישר אליהן צורות שלטון אפלות מההיסטוריה האנושית בהן קומוניזם ופשיזם. בתוך כך הוא שיתף כי "הספר ישאל בין השאר האם אלוהים חוזר והאם הלאומיות יכולה לפתור את הבעיות שמעלה ההתחממות הגלובלית".

   

  "אם אתה מתכנת מעמק הסיליקן שמאמין שהוא משנה את פני העולם ומעצב את עתיד האנושות אתה צודק במידה חלקית ביותר", אמר נח-הררי. "ההמצאה שלך אולי מאפשרת שינוי כלשהו, אבל מי שיבחר מה לעשות עם אותה המצאה הוא כפי הנראה אייתוללה, אפיפיור, או אידיאולוג אחר שיתווה את האופן שבו היא תנוצל ואת הדרך שבה היא תשפיע".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איליה מלניקוב
  יובל נח-הררי. לקראת רב-מכר שלישי?
  צילום: איליה מלניקוב
  לאתר ההטבות
  מומלצים