שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  תוכנית המתאר לנתניה: תגדל ל-350 אלף איש
  ועדות התכנון החליטו להפקיד את תוכנית המתאר לנתניה, הכוללת בניית 35 אלף יחידות דיור, כ-7,700 חדרי מלון וכ-7.8 מיליון מ"ר לשטחי תעסוקה ומסחר. צנרת התכנון

  הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז במינהל התכנון החליטה להפקיד תוכנית מתאר כוללנית לנתניה, הצפויה לתת מענה להיקף אוכלוסייה של כ-350 אלף נפש. התוכנית כוללת 35 אלף יחידות דיור, כ-7,700 חדרי מלון וכ-7.8 מיליון מ"ר למסחר ותעסוקה. כיום מתגוררים בעיר כ-240 אלף תושבים בכ-76 אלף יחידות דיור.

   

  במסגרת התוכנית יוקמו צירי תחבורה עירוניים שיאחדו את העיר הנחצית על ידי כביש החוף ליחידה עירונית אחת. מדובר בצירים עירוניים שיחברו את מזרח העיר עם מערבה. כמו כן, יוקם ציר עבור מערכת תחבורה עתירת נוסעים ממזרח לכביש החוף, שיחצה את העיר מצפון לדרום ויעבור באזור התעשייה.

   

  התוכנית קובעת רצף של צירים ירוקים הכוללים שבילי אופניים והולכי רגל שיחצו את העיר ממזרח למערב, בהם שדרה אורבנית היסטורית לאורך רחוב הרצל, ציר הכולל את חורשת הסרג'נטים, הקריה האוניברסיטאית, הפארק העירוני "פארק הלב הירוק" שמסתיים בחוף הים, וציר המתחיל בשטחי אזור הנופש המטרופוליני אילנות ועובר דרך המכללה, שלולית החורף, שמורת האירוסים ושמורת פולג.

   

  התוכנית הוגשה על ידי עיריית נתניה ונערכה על ידי משרד יער אדריכלים.

   

  בדרך: פינוי בינוי רמת השרון

  החברה לייזום ובנייה למגורים רוטשטיין נדל"ן דיווחה אתמול על התקדמות בעסקת פינוי בינוי להקמת 180 יחידות דיור בשיכון המועצה ברמת השרון. החברה חתמה על הסכם עם יתר בעלי הזכויות בקרקע, למעט עיריית רמת השרון שהינה גם בעלת הזכויות בקרקע, לפיו החברה ויתר בעלי הזכויות יחזיקו בחלוקה שווה (50%) משוויו של הפרויקט, בכפוף לרווח יזמי מינימלי והשתתפות חלקית בתשלום היטלי ההשבחה.

   

  בהתאם לתב"ע הנוכחית, בכוונת החברה להרוס 25 מבנים צמודי קרקע הבנויים על שטח של כ-7,000 מ"ר ובמקומם לבנות בשטח בנוי כולל של כ-26 אלף מ"ר. בחברה מקווים לקבל היתרי בנייה בתוך כשנה.

   

  ההכנסות החזויות מהפרויקט יסתכמו בסך של כ-330 מיליון שקל (לפני מע"מ) ועלויות הביצוע נאמדות בכ-280 מיליון שקל. הפרויקט כולו צפוי להניב רווח גולמי בסך של כ-50 מיליון שקל ושיעורו יעמוד על כ-15.2%.

   

  במקביל, הודיעה החברה על כוונתה לממש אופציה לרכישת קרקע למגורים בשטח של כ-11.5 אלף מ"ר בפרדסיה, המיועדת להקמת 110 יחידות דיור, לאחר שהוסר תנאי לקבלת שומה עדכנית מידי רשות מקרקע ישראל. החברה תממש את האופציה לרכישת הקרקע בתמורה לכ-66 מיליון שקל (לפני מע"מ) ותמורה נוספת שתיגזר מתוספת יחידות דיור מעבר לתב"ע הנוכחית ושיעור רווחיות, כמוסכם בין הצדדים. 

   

  מתחם משרדים ומסחר חדש ברמת החייל

  קבוצת תדהר הודיעה כי היא רוכשת כ-50% מזכויות קרקע בפינת הרחובות ראול ולנברג והנחושת, במתחם רמת החייל בתל אביב, מחברת וולנברג טוורס - חברת בת של חברת וויי בוקס נדל"ן בבעלות יעקב גורסד, בתמורה לכ-36.5 מיליון שקל.

   

  תדהר שבבעלות גיל גבע, אריה בכר ומארק ויסמן, ויי בוקס נדל"ן ושותף שלישי מתכננים להקים במקום מתחם משרדים ומסחר בשטח של כ-23 אלף מ"ר. על הביצוע תהיה אמונה חברת תדהר בנייה ואדריכל הפרויקט הינו משרד האדריכלים אורבך הלוי. הקרקע שנרכשה סמוכה למתחם העסקים CU, שהקימה קבוצת תדהר וכוללת 4 בנייני משרדים ואת שוק צפון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תוכנית המתאר לנתניה: תגדל ל-350 אלף איש "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים