שתף קטע נבחר

נתניהו נגד המשטרה: "צונאמי של הדלפות, מסע ציד תקשורתי"

מתקפה חריגה של ראש הממשלה נגד התנהלות המשטרה ברקע פרסומים על חידוש החקירות נגדו: "מאז מינויו של ליאור חורב ליועץ חיצוני של המשטרה, ההדלפות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה". המשטרה בתגובה: "לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודתנו". חורב סירב להגיב לדברים

 

 

ראש הממשלה נתניהו ומפכ"ל המשטרה אלשיך (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ראש הממשלה נתניהו ומפכ"ל המשטרה אלשיך(צילום: גיל יוחנן)

ראש הממשלה במתקפה חריגה. בנימין נתניהו תקף הערב (מוצ"ש) בחריפות את התנהלות המשטרה ברקע פרסום בחדשות 2 על חידוש צפוי של החקירות בשני התיקים שבהם הוא חשוד בשוחד - תיק 1000 (טובות ההנאה) ותיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס).

 

"כשהמפכ"ל אלשיך נכנס לתפקידו, הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות מהחקירות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה", אמר נתניהו. "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

 

נתניהו הוסיף: "הציבור כבר מזמן הבין שיש כאן מסע ציד תקשורתי שקוף נגד ראש הממשלה. כפי שקרה תמיד בעבר גם הפעם כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות, ולכן לא יהיה כלום".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק". ליאור חורב סירב להגיב לדברים.

 

לפי הפרסום, חוקרי המשטרה ינסו לתאם חקירה נוספת של נתניהו במהלך השבועיים הקרובים. עוד נטען כי בהמשך נתניהו יידרש למסור עדות בפרשת הצוללות (תיק 3000), שבה הוא אינו חשוד.

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, אמר בתגובה לדברי נתניהו: "מה שהחל באמנים, עיתונאים ושופטים, כעת מגיע לשוטרים. שיסוי, הסתה ופילוג למען האינטרס האישי בכל מחיר, גם במחיר אחדות העם ופגיעה בסמלי החוק והשלטון".

 

 

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, כתב בטוויטר: "זה מתחיל. נתניהו, בדרכו מטה, מוכן לשרוף את המדינה. רדיפה בזויה ומסוכנת של מוסדות המדינה. כשהחוק מאיים על ביבי, ביבי מאיים על החוק".

 

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, תקף גם הוא בחריפות את נתניהו: "התקפת נתניהו על המפכ"ל - שפל חדש בניסיון לאיים על שלטון החוק במדינה. בושה".

 

בחודש אוגוסט הרחיבה המשטרה את איסור הפרסום על החקירות הנוגעות לראש הממשלה בנימין נתניהו. במסגרת בקשת הצו, נחשף כי החשד העיקרי נגד נתניהו הינו שוחד. שופט בית משפט השלום בראשון לציון, עינת רון, כתבה אז: "היום הופיע בפניי סנ"צ שלמה משולם, במסגרת תיק חקירה ופרשיות המכונות '1000' ו-'2000' שעניינן חשד לביצוע עבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, EPA
בנימין נתניהו ורוני אלשיך
צילום: גיל יוחנן, EPA
מומלצים