שתף קטע נבחר

בת 88 איבדה את ההכרה במטוס, איש רפואה הציל את חייה

כ-40 דקות לאחר ההמראה של טיסת אל-על לבלגיה תיירת בת 88 איבדה את הכרתה. איש רפואה שהיה על הטיסה החל לבצע בה פעולות החייאה והמטוס שב לנתב"ג. צוות רפואי הצליח להחזיר לאישה את הדופק והיא פונתה במצב קשה ל"אסף הרופא"

צפו בתיעוד מאמצי ההחייאה בטיסת אל-על לבלגיה:

 

דרמה בטיסת אל-על לבלגיה: נוסעת בת 88 איבדה אחר הצהריים (א') את הכרתה במהלך ההמראה לאירופה והמטוס שב לישראל על מנת שתועבר לטיפול חירום רפואי. איש רפואה שהיה על-המטוס הצליח בעזרת נוסעים נוספים לבצע בה פעולות החייאה מוצלחות, בסופן פונתה האישה לבית החולים כשהיא במצב קשה. למרות מאמצי הצוות הרפואי, לפנות בוקר היא נפטרה.

 

מטוס אל-על שהמריא אחר הצהריים מנמל התעופה בן גוריון לבריסל, שב על עקבותיו כ-40 דקות לאחר ההמראה, לאחר שנוסעת בת 88 לקתה בליבה ואיבדה את הכרתה. איש רפואה שהיה על המטוס החל לבצע באישה פעולות החייאה בסיסיות באוויר עד שהמטוס נחת בנתב"ג וצוות טיפול נמרץ של מד"א עלה למטוס והצטרף לפעולות ההחייאה עם תרופות ושוקים חשמליים - מול עשרות נוסעים. לאחר כ-20 דקות הצליחו אנשי הרפואה להחזיר לאישה את הדופק והיא פונתה במצב קשה לבית החולים "אסף הרופא".

 

פעולות ההחייאה שבוצעו בקשישה (צילום: רפאל בניטה RSB) (צילום: רפאל בניטה RSB)
פעולות ההחייאה שבוצעו בקשישה(צילום: רפאל בניטה RSB)

 

פרמדיק מד"א, טל פוטרמן, שהוקפץ לנמל התעופה "בן גוריון", סיפר: "הגענו עם הניידת טיפול נמרץ בתיאום רשות שדות התעופה עד למטוס, שם חברנו לאיש הרפואה שהיה באמצע פעולות החייאה בין המושבים. הצטרפנו לפעולות ההחייאה עם שימוש בתרופות וציוד מתקדם וכעבר פרק זמן קצר הצלחנו להחזיר לה דופק. לאחר מכן פינינו אותה לבית החולים אסף הרופא כשמצבה קשה ולא יציב שם הרופאים ממשיכים להיאבק על חייה".

 

הצוות הרפואי שהמתין למטוס (צילום: תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: תיעוד מבצעי מד
הצוות הרפואי שהמתין למטוס(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

 

מהמרכז הרפואי אסף הרופא (ע"ש שמיר) נמסר כי "תיירת בת 88 מבלגיה שקיבלה התקף לב בסמוך להמראה מנתב"ג, וטופלה במשך למעלה מ-40 דק במטוס עד הנחיתה בנתב"ג חזרה, הגיעה לפני זמן קצר לחדר טראומה במלר"ד אסף הרופא. מצבה קשה מאוד והרופאים נאבקים על חייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפאל בניטה RSB
החייאה בטיסת אלעל
צילום: רפאל בניטה RSB
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים