שתף קטע נבחר

אימה בתאילנד: נכנסה לים ונעקצה על ידי מדוזה קטלנית

ישראלית שבילתה בקופנגן עם בעלה נכנסה בלילה לים ולפתע הרגישה כאבים עזים. "אני בתוך רשת", צעקה לבן זוגה, "החוטים תופסים אותי". בבית החולים התברר: היא הותקפה על ידי מדוזה קובייתית ארסית. בעקבות המקרה פרסם משרד התיירות התאילנדי אזהרה למטיילים

יונית רביב לצד סימני הצריבה שעל רגליה והחוף הקסום (מתוך עמוד הפייסבוק של מומי רביב) (מתוך עמוד הפייסבוק של מומי רביב)
יונית רביב לצד סימני הצריבה שעל רגליה והחוף הקסום(מתוך עמוד הפייסבוק של מומי רביב)

יונית רביב, ישראלית שחגגה את יום הולדתה בטיול משפחתי בתאילנד, נעקצה לפני כשבוע וחצי על ידי מדוזה קובייתית ארסית בזמן שנכנסה למים בחוף בקופנגן. בעלה מומי שחזר את הסיפור בפוסט מפורט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. כמו כן, בעקבות המקרה פרסם משרד התיירת התאילנדי אזהרה למטיילים. בשיחה עם ynet אמר היום מומי: "אשתי עוד סובלת וגם קצת מוטרדת".

 

התקרית אירעה בשעת לילה במפרץ בצפון האי. "אנחנו עוד בכלל לא שוחים אלא עומדים במים", שחזר מומי. "ואז, תוך כדי שאני מרגיש פתאום שכפות הרגליים שלי נשרפות, יונית קופצת עליי בזעקות שבר איומות. 'רשת. אני בתוך רשת. החוטים תופסים אותי. איי, איי, תוציא אותי. עזור לי'.

 

"והכול מלווה בזעקות כאב שאני לא זוכר ועדיף שלא לזכור ממילא. היא מתחילה לנסות לשחרר בידיים את ה'רשת' שתופסת לה את הרגליים ונתלית עליי. 'אני הולכת למות', היא אומרת ומנסה ללכת לכיוון החוף. היא הולכת ונופלת תוך שהיא ממלמלת כל הזמן 'הרשת, הרשת, שורף לי' ועוד.

 

"הוצאתי אותה מקרטעת לגמרי מהים וכל הזמן היא אומרת שהיא הולכת למות. אני ייחסתי את זה להיסטריה ולא חשבתי שאנחנו בסכנה כלשהי חוץ מהכאבים, אבל הסתבר בדיעבד שהיא באמת הייתה בסכנת חיים".

 (צילום: שאטרסטוק) (צילום: שאטרסטוק)
(צילום: שאטרסטוק)

במלון החלו לטפל ביונית. "השכבתי אותה על המיטה וראיתי על הרגליים שלה חוטים ארוכים שנראו כמו חוטי שפגט דקים, שאת רובם הורדתי בידיים", שחזר מומי. "כשצוות המלון הגיע הם שפכו על הרגליים שלה וגם על שלי חומץ ויניגר ואמרו שעוד מעט יגיע אמבולנס. בדיעבד, ברור שהם ידעו מייד במה מדובר, ואילו אנחנו בכלל לא הבנו באיזו סכנה יונית הייתה ועודנה.

 

"הגיע אמבולנס עם אח ואחות. שמו את יונית באלונקה וקיבעו אותה אליה. אז התחלתי להבין שמטפלים בה בדיוק כמו בהכשת צפע, אבל לא ידעתי במה מדובר.

 

"כל תאילנדי ששמע שהותקפנו על ידי בוקס ג'לי פיש התחלחל והסתכל על יונית כמו על גיבורת מלחמה. למחרת ראו שהפרמטרים של יונית בסדר ושחררו אותנו עם הוראה להתייצב שוב לביקורת".

 

מומי סיכם את מסקנותיו מהאירוע: "לעולם אל תיכנסו בתאילנד לים בלילה. גם לא כשהירח מלא וגם לא כשלבן או בת הזוג שלכם יש יום הולדת. וגם במשך היום תסתכלו סביבכם. אפילו במרחק 10 מטר מהחוף. ואם חס וחלילה אתם מותקפים על ידי ה-BOX - תפעלו לפי אזהרת משרד התיירות התאילנדי. ועדיף שיהיה לכם חוזק פיזי כמו של יונית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד הפייסבוק של מומי רביב
יונית רביב, סימני הצריבה והחוף הקסום
מתוך עמוד הפייסבוק של מומי רביב
מומלצים