שתף קטע נבחר

הבהלה לביטקוין בישראל: הפוטנציאל והסכנות של המטבע הוירטואלי

שער הביטקוין זינק בשבועות האחרונים עד לקצת יותר מ- 5,700 דולר, וגרם לישראלים רבים להתעניין במטבע הוירטואלי. יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי, מני רוזנפלד, ופרופ' אייל וינטר מהאוניברסיטה העברית הסבירו לאולפן ynet מה זה אומר ומה כדאי שנדע. צפו

הביטקוין לא עוצר. המטבע הוירטואלי ששוויו הגיע כבר ליותר מ- 5,700 דולר לא מפסיק ליצר כותרות בעולם, ובו בזמן גם "סצינת" הביטקוין בישראל ממשיכה להתפתח ומושכת אליה עוד ועוד מתעניינים. יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי, מני רוזנפלד, והפרופסור לכלכלה מהאוניברסיטה העברית, אייל וינטר ניסו להסביר לאולפן ynet במה כרוכה ההשקעה בביטקוין ומהן הסכנות. 

 

לא עוצר: הביטקוין ממשיך את ההשתלטות על שוק ההון העולמי

הביטקוין צולל - לאחר דיווח כי סין תסגור את בורסות המטבעות הדיגיטליים

  

 

מני רוזנפלד, מה זה אומר איגוד הביטקוין הישראלי?

 

 "אנחנו עמותה רשומה שפועלים לקדם את התחום בארץ, הוקמנו לפני 4-5 שנים כשהבנו שיש פה משהו שצריך לתמוך ולקדם, כי לבד אנשים מבולבלים ולא יודעים מה זה, אנחנו פה לעזור ולתמוך".

 

המטבע היום שווה הרבה מאוד, אבל אנחנו שומעים כל מיני בנקים ובתי השקעות ברחבי העולם מתבטאים נגדו.

 

"נכון כי צריך לזכור שזו השקעה מסוכנת. למרות שאני מאמין שזה ימשיך להצליח ושהשער יעלה בהתאם".

 

נניח ואני שומע על העניין הזה ואני רוצה להשקיע, איפה אני קונה?

 

יש שני מקומות מרכזיים בארץ, אחד ניקרא "bit2c" והשני "bits of gold" שאליהם כל אחד יכול לבוא ולקנות ביטקוין. צריך ליצור ארנק ביטקוין, והם שולחים לך לשם".

 

תוך כמה זמן אוכל לרכוש למשל באסוס או איביי?

"אני חושב שזה לא כזה רחוק. דל התחילה לקבל תשלום ווגם מיקרוסופט, אני מניח שתוך כמה שנים".

 

פרופ' אייל וינטר, מה אומרים אנשים שיושבים במחלקות לכלכלה על המטבע הוירטואלי?

 

"אני לא יועץ אם להשקיע בזה או לא, אבל חשוב לדעת שזו ההשקעה הכי מסוכנת שיש בשוק, הסיכון בביטקוין הוא סיסטמי, זה סיכון שאנחנו לא יודעים להעריך אותו. כשאנחנו מדברים על הערכת סיכוי של מניות אנחנו יכולים לעשות אנאליזה ולראות איך החברה מתפקדת ומה מצב השוק, מבחינת נדלן לדוגמא אבל מבחינת ביטקוין אין לנו אפילו דרך לאמוד את רמת הסיכון, אנחנו יודעים שהיא תלויה מאוד במדיניות של מדינות".

 

"בנוסף ישנן עדיין בעיות די קשות באבטחה שלו. אנחנו יודעים שישנם ניסיונות רבים של שוד ביטקוין ביחוד מהסיבה שהמסחר בו אנונימי, אתה לא יכול לעקוב אחרי זה שקנה או מכר לכן אנשים פשוט יכולים לסחוט, לשדוד, ולבצע פשעים אחרים באמצעות המטבע הזה".

 


פורסם לראשונה 16/10/2017 20:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים