שתף קטע נבחר

אורית נפלה מסוס ומתה - איבריה נתרמו

במהלך חופשה בגיאורגיה הועפה אורית גור בת ה-44 מסוס שעליו רכבה ונפגעה באורח אנוש. משה גרוסברגר, מנכ"ל מדאסיס שהטיסו אותה לארץ: "מדובר במשימה חילוץ מורכבת" היום נקבע כי היא במוות מוחי נשימתי, בעלה תרם את איבריה להשתלות איברים

הטרגדיה בחו"ל שתציל חיים: אורית גור, ישראלית בת 44, הועפה מסוס שעליו רכבה בעת טיול בגיאורגיה. היא אושפזה במצב אנוש, והיום (ב') נקבע מותה. בעלה, ליאור, אישר לקיים את צוואתה בכרטיס אדי שעליו הייתה חתומה ותרם את איבריה להשתלה. ההשתלות יתבצעו בשעות הקרובות.

 

חותמים עכשיו:

לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן 

 

לפני כשבוע טיילו בגיאורגיה אורית, מחנכת, וליאור, איש צבא קבע במערך ההגנה האווירית, תושבי אזור. במהלך הטיול רכבה אורית על סוס, והוא ככל הנראה נבהל והעיף אותה. אורית נחבטה על גבי קיר בטון, איבדה את הכרתה והועברה לבית חולים כשהיא מורדמת ומונשמת.

 

ליאור ואורית. הועפה מהסוס ואיבדה הכרה ( ) ( )
ליאור ואורית. הועפה מהסוס ואיבדה הכרה

 

"אורית ראתה דוכן שמציע רכיבה על סוסים ושילמה לו", מספר הבעל ליאור, "חזרתי למקום אחרי 20 דקות, שאלתי איפה אשתי, ואמרו לי שהיא הלכה לרכוב על הסוס. חיכינו לה, כולנו על קוצים. אחרי כחמש דקות הגיע ילד שאמר שמישהי נפלה מסוס.

 

"התחלתי לרוץ בטירוף, כשני קילומטרים, בלי לעצור. פגשתי אותה שם, מוטלת על הרצפה, מדממת, והאישונים שלה מורחבים. היה לה עדיין דופק והיא חרחרה. לקח 25 דקות עד שהאמבולנס הגיע ופינה אותה לבית החולים הצבאי הקרוב".

 

בבית החולים הצבאי עברה אורית ניתוח חירום, ובסיוע שגריר ישראל בגיאורגיה, שבתאי צור, חדר המצב של משרד החוץ וחברת הביטוח, נשלח רופא ישראלי להטיסה לישראל. היא אושפזה בבית החולים תל השומר במצב אנוש, ומצבה המשיך להידרדר.

 

הודעה ראשונה אודות המקרה הגיעה למוקד מדאסיס המעניקה שירותי סיוע והטסות רפואיים בשעות לילה ולאחר אישור המבטחת "כלל", הוצא רופא טיפול נמרץ מהדסה עין כרם טיסה לגאורגיה כבר בשעות הבוקר", כך מתאר משה גרוסברגר, מנכ"ל מדאסיס ומוסיף כי "לאחר בחינת מצבה הרפואי של אורית על ידי הרופא והצוות המקומי הוחלט להטיסה ארצה בטיסה פרטית באמבולנס אווירי עם צוות טיפול נמרץ וציוד מתאים במבצע חילוץ קשה ומורכב". 

  

כרטיס אדי שנשאה אורית ( ) ( )
כרטיס אדי שנשאה אורית

 

הבוקר קבע צוות רפואי כי היא סובלת ממוות מוחי נשימתי. בעלה ליאור החליט לתרום את איבריה להשתלה ביודעו כי היא נשאה כרטיס אדי. אביה של אורית ממתין עצמו זה שלוש שנים להשתלת כליה.

 

"זו הייתה ערבות הדדית שלנו", מספר ליאור, "לתרום את האיברים אם יקרה לנו משהו. זה היה ברור לנו, וגם לילדים. זה אובדן מזעזע, אנחנו נפרדים ממנה אבל עם סיפוק עצום שבמותה הטרגי היא תציל אנשים. אם הייתה לי אפשרות אחרונה לומר לה משהו, הייתי אומר - אורית, זו הצוואה שלך, וקיימנו אותה".

 

אורית גור. זו הייתה הצוואה שלה - לתרום איברים ( ) ( )
אורית גור. זו הייתה הצוואה שלה - לתרום איברים

 

אורית הותירה אחריה את בעלה ליאור, ושני ילדים - חיילת בת 20 ונער בן 16.5. הלווייתה תתקיים מחר. בשעות אלה נערכים צוותי השתלות לביצוע הניתוחים.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים