שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "עיזרו לנו לעורר השראה בחינוך"
  עמותת "שיעור אחר" זקוקים לעוד מתנדבים איכותיים, שישמשו כתומכי הוראה בכיתות בבתי הספר בכל הארץ ובכל המגזרים, ויסייעו לתלמידים במתמטיקה, פיסיקה, מדעים ואנגלית. סבטלנה שולמרק, מהנדסת בכירה ותומכת הוראה בעמותה, מספרת על סגירת המעגל שלה כמתנדבת בבית הספר בו למדה

  שמי סבטלנה שולמרק, נולדתי באוקראינה ב-83 בעיר קמיניץ-פודולסק עליתי לארץ וב-96 עליתי לארץ לקרית גת. בהתחלה היה כמובן  קושי עם השפה, בעיקר במקצועות ההומניים, אך הייתי תלמידה חרוצה ורצינית ומהר מאוד למדתי את השפה וסיימתי את כל הבגרויות בציונים ממש גבוהים.

   

  להגיע לארץ חדשה בגיל 13 זה לא פשוט; שפה חדשה, תרבות חדשה, בית ספר חדש, אנשים חדשים....הכל חדש! לא היה לי קל, אבל למזלי התאקלמתי די מהר.

   

  מכיתה ח' ועד י"ב מהרגע שהגעתי ארצה ועד לסיום התיכון, המחנכת שלי אירה אריאב לימדה אותי ברצף. היא היתה הרבה יותר ממורה, היא היתה מורה לחיים, מחנכת ומעין אמא שדואגת ומסייעת לנו בכל תחומי החיים.

   

  כיום אני מתגוררת בקרית גת, בת 34, נשואה ואם לילדה. בעלת תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון בתעשייה וניהול וביוטכנולוגיה. עובדת בחברת HP Indigo הממוקמת בקרית גת, בתפקיד ניהולי.

   

  מאז שהייתי ילדה קטנה ולא יכולתי להיעזר במורים פרטיים, אמרתי לעצמה שכשאגדל ארצה לסייע לילדים שיהיו במצב דומה לשלי. מהאחראית על קשרי קהילה במקום העבודה שלי, שמעתי על עמותת "שיעור אחר".

   

     (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  כשהצעתי להתנדב היא הציגה בפני הרבה פרויקטים של התנדבות למגוון אוכלוסיות שונות וצרכים שונים, אבל אני חשבתי ש"שיעור אחר" מתאים לי יותר

  מהכול כי שמחתי על ההזדמנות לסייע לתלמידים בתחום המתמטיקה שקרוב אליי ואני טובה בו, ולתרום למערכת החינוך.

   

  סגירת מעגל מדהימה

  אחת הסיבות שבחרתי בהתנדבות הזאת, היא שניתנה לי ההזדמנות לתרום באותו ביה"ס שאני למדתי בו, ובאיזו שהיא דרך להחזיר באמצעות הידע שלי עבור מה שאני קיבלתי. התנדבתי בקרית גת בביה"ס " שלאון". לימדתי מתמטיקה עם אירה, אותה המורה שהיתה המורה שלי כתלמידה, מהרגע שהגעתי ארצה ועד לסיום התיכון, וזו היתה ממש סגירת מעגל מדהימה.

   

  אחת לשבוע הגעתי לשיעור פעיל, התחלקנו לשתי קבוצות וכל אחת ישבה עם התלמידים שלה. החלוקה מאפשרת למורה להתקדם בחומר, ולי לצמצם פערים עם תלמידים מתקשים יותר, או ההיפך, המורה יכולה להתעכב על עוד נושא, ואני מקדמת ותומכת בתלמידים מצטיינים.

   

  אנחנו מסכמות בנינו לפני השיעורים ומכינות את מערך השיעור והחומר שיש ללמד. המורה היא הסמכות המקצועית הבלעדית בכיתה ותומך ההוראה יכול לתת זווית נוספת לפיתרון הבעיה, או שמהווה מודל לתלמידים דרך העיסוק שלו, שמצריך לימודי מתמטיקה, למשל. דרך תומכי ההוראה בכיתה, התלמידים למעשה גם נחשפים למקצועות שיכולים לעניין אותם בעתיד ולפתוח עבורם אופקים חדשים.

   

    ()

   

  היה לי חשוב לבנות את הביטחון של התלמידים בעצמם וביכולות שלהם ולהראות להם שעם רצון טוב והשקעה, זה אפשרי. אני מקווה שהצלחתי לגרום להם להאמין בעצמם.

   

  אני חושבת שחשוב להשקיע בדור העתיד, לתת לו כלים ולהכין אותו לעולם המחר וזה מתחיל בחינוך והקניית ערכים. הידיעה שתרמתי, ולו במעט, להצלחה של התלמידים למוטיבציה ולסקרנות שלהם, גורמת לי אושר, סיפוק וגאווה. לא סתם אומרים ש"לתת, זה בעצם לקבל".

   


   

  עמותת שיעור אחר פועלת מ-2002 לקידום שוויון הזדמנויות ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך. פעילות העמותה מזמנת מפגש בין מתנדבים ממגוון תחומי עיסוק, המעורים בעשייה האזרחית, לבין תלמידים בבתי ספר. התלמידים זוכים להכיר דמויות לחיקוי ולהיחשף למגוון פניה של החברה הישראלית, כמו גם לתחומי ענין שעשויים לפתוח בפניהם נתיבי חיים אפשריים ואופקים חדשים. שיתוף הפעולה הבין-מגזרי מיטיב עם כל שותפיו ומהווה מערך אחריות הדדית לקידום החברה בישראל.

   

  כיום העמותה משלבת מעל 4,000 מתנדבים ותומכי הוראה בכל הארץ במטרה לעורר השראה, להכיר לילדים דמויות לחיקוי ולסייע להם בלימודים. המתנדבים מעשירים אותם באמצעות הידע והניסיון שלהם ודואגים להרחיב את אופקיהם ואת מנעד החלומות שלהם לעתיד.

   

  העמותה זקוקה לעוד מתנדבים איכותיים, שישמשו כתומכי הוראה בכיתות בבתי הספר בכל הארץ ובכל המגזרים, ויסייעו לתלמידים במתמטיקה, פיסיקה, מדעים ואנגלית.

   

  • מעוניינים לקדם את לימודי המתמטיקה, המדעים והאנגלית בארץ? מוכנים לעשות מעשה משמעותי ולסייע למערכת החינוך באזור מגוריך או קרוב למקום עבודתך? דרושים מתנדבים בכל הארץ לעורר השראה בחינוך, ביחד עם המורים כתומכי הוראה במתמטיקה, מדעים ואנגלית.  לפרטים נוספים הכנסו לאתר עמותת שיעור אחר  או חפשו בפייסבוק.

   

  • רוצים למצוא התנדבות בהתאמה אישית? לחצו כאן ואנשי עמותת רוח טובה ימצאו את הפעילות המתאימה עבורכם.

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים