שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הנכים חסמו את בית רה"מ: "אתה מתעלל בנו"

  לאחר שהגיעו לרחוב בלפור חסמו הנכים את הכניסה לבית ראש הממשלה וטלטלו את השער: "צא אלינו, איפה אתה?". לפני כן נסעו לאט בכביש 1 וגרמו לעומסי תנועה כבדים. ניקול ראידמן, שהגיעה למקום: "שרה וראש הממשלה לא מחליטים, אלא חברי הכנסת שצריכים להתעורר על החיים שלהם"

    

  הנכים מול בית ראש הממשלה, היום (צילום: אמיר אלון) (צילום: אמיר אלון)
  הנכים מול בית ראש הממשלה, היום(צילום: אמיר אלון)

  הנכים ברחוב בלפור. "פעם שנייה שאנחנו מקבלים וילון שחור" (צילום: אמיר אלון) (צילום: אמיר אלון)
  הנכים ברחוב בלפור. "פעם שנייה שאנחנו מקבלים וילון שחור"(צילום: אמיר אלון)

  עשרות נכים שבו למחות בצהריים (יום ג') ונסעו במכוניותיהם באזור לטרון באיטיות רבה, כ-5 קמ"ש, בכביש 1 לכיוון ירושלים. לאחר שגרמו לעומסי תנועה כבדים בכביש המרכזי הם הגיעו לאזור בית ראש הממשלה בירושלים וחסמו את השער. בעקבות זאת נחסם רחוב בלפור לתנועה. המוחים טלטלו בחוזקה את שער בית ראש הממשלה וצעקו במגפון: "איפה אתה? צא אלינו החוצה. בוא תדבר איתנו. אנחנו כבר פעם שנייה אצלך ומקבלים וילון שחור. אנחנו קוראים לך לבוא ולהסביר לנו למה אתה מתעלל בנו. למה הקצבה לא עולה 16 שנה".

   

  ראידמן עם חנה עקיבא, היום מול בית ראש הממשלה (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
  ראידמן עם חנה עקיבא, היום מול בית ראש הממשלה(צילום: גל ארבל)

  אחרי שתי דקות שבהן טלטלו הנכים את השער, ניצבה שורה של שוטרים הנכים לשער כדי למנוע מהם להמשיך. למקום הגיע ניקול ראידמן, המקורבת לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו, ושוחחה עם חלק מהמוחים. "הגעתי במקרה. אני אמורה להיכנס לבית ראש הממשלה כדי להיפגש עם הגברת", הסבירה ראידמן. "הלוואי והיה לי איך לעזור לכם". בשלב מסוים היא גם נתנה כסף למוחה חנה עקיבא ולקחה ממנה את מספר הטלפון שלה.

  ראידמן אמרה ל-ynet: "חבר'ה, זה לא היא מחליטה וזה לא ראש הממשלה, זה תקציב המדינה וחברי כנסת שקצת צריכים להתעורר על החיים. מי שמחליט על תקציב המדינה קצת צריך להתעורר על החיים, זה הכול. כואב לי הלב, אבל אני לצערי עוד לא יכולה לעשות כלום, אני עוד לא בכנסת".

   

  גם בשבוע שעבר מחו הנכים ברחוב בלפור בבירה. ארגון "הנכים הופכים לפנתרים", שמארגן את ההפגנה, מתנגד להסכם להעלאת קצבאות הנכות שהושג מול ההסתדרות ונציגי הממשלה.  

   (צילום: ''הנכים הופכים לפנתרים'') (צילום: ''הנכים הופכים לפנתרים'')
  (צילום: ''הנכים הופכים לפנתרים'')
   

  עשרות נכים משלל ארגונים השתתפו בהפגנה, בהם "הנכים הופכים לפנתרים" וארגון נכי הפוליו. גם נכי צה"ל משתתפים במחאה, אם כי ארגון נכי צה"ל לא פרש עליה חסות באופן רשמי.

   

  שלשום חסמו הנכים את כביש החוף דרומה מכיוון מחלף נתניה ויצרו עומסי תנועה כמה פעמים. לאחר מכן נחסם כביש החוף לכיוון צפון בצמוד לאזור התעשייה של נתניה. הצטרפו אליהם גם נכי פוליו ולראשונה גם נכי צה"ל, שזכאים ליותר הטבות מהאחרים. המסע על כיסאות גלגלים התקיים בלווי המשטרה. "היום אפילו לנו עושים בעיות. על כל דבר צריך להילחם. אפילו על תרופות ודברים בסיסיים. זה לא מה שהיה פעם", אמר אבי גלאם, יו"ר "קהילה נגישה כפר יונה" ונכה צה"ל. 

   

  שר העבודה והרווחה חיים כץ ביקש בישיבת "שרינו" (פורום שרי הליכוד) לקבל לידיו את כל הנתונים הנדרשים על מנת להכין נוסח חוק להעלאת קצבת הנכות, והתחייב כי יקדם חקיקה שלא תפגע בשום חלק מאוכלוסיית הנכים. השר כץ אמר: "אחרי כל הכותרות הגיע הזמן להפוך את ההסכמים להסכם. בכוונתי לגבש הצעת חוק שתיתן מענה משמעותי למצוקת הנכים". 

   

  בתחילת החודש חסמו המפגינים לראשונה מתקן אסטרטגי. כעשרה פעילי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" ו"צוות לעניין" חסמו למשך כחמש שעות, החל מהשעה 6:00 בבוקר, את הכניסה לנמל אשדוד ומנעו ממאות משאיות להיכנס למקום ולצאת ממנו. בכביש שמוביל לנמל נוצר עומס כבד מאוד, והמשאיות עמדו והמתינו לאורך מאות מטרים.


  פורסם לראשונה 17/10/2017 13:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים