שתף קטע נבחר

"גרמנים ארורים": עימותים בין שוטרים לחרדים בבני ברק ובירושלים

בבני ברק נעצרו 40 מפגינים המזוהים עם הפלג הירושלמי שתקפו שוטרים והתפרעו ברחוב ז'בוטינסקי. בירושלים חסמו כ-100 חרדים את צומת הרחובות שרי ישראל-יפו ושמונה נעצרו: "נמות ולא נתגייס". ההפגנות התקיימו בשל מעצר עריקים

 

 

יממה לאחר עימותים אלימים בירושלים ובבני ברק, התחדשו הפגנות החרדים: בבני ברק נעצרו הערב (יום ג') 40 מפגינים המזוהים עם הפלג הירושלמי, לאחר שכמה מהם תקפו שוטרים והתפרעו בכביש. במקביל נערכה הפגנה בירושלים, שם חסמו כמאה חרדים את צומת הרחובות שרי ישראל-יפו ו-17 נעצרו. "נמות ולא נתגייס", צעקו המפגינים בין היתר. המפגינים בירושלים פוזרו מהמקום ותנועת המכוניות והרכבת הקלה שבה לפעול כסדרה.

מעצרים ועימותים סוערים בירושלים (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
מעצרים ועימותים סוערים בירושלים(צילום: עמית שאבי)

 (צילום: ישי פורת) (צילום: ישי פורת)

 

במשטרה אמרו כי המפגינים בבני ברק ירדו לכביש ברחוב השומר פינת ז'בוטינסקי, תוך שהם מסכנים את ציבור הנהגים. לאחר שכמה מהמוחים תקפו השוטרים, נעצרו 40 חשודים ונלקחו לחקירה. בהמשך המפגינים חסמו שוב את רחוב ז'בוטינסקי, תוך שהם צועקים לשוטרים: "גרמנים ארורים".

 

אמש הפרו עשרות חרדים את הסדר בצומת הרחובות שרי ישראל ויפו בירושלים. חלקם כינו את השוטרים "נאצים" וחסמו לזמן קצר את תוואי הרכבת הקלה ומנעו את נסיעת הרכבת והאוטובוסים. המשטרה עצרה שמונה מפגינים שהוכנסו בכוח לניידות, והתנועה במקום שבה לפעול. אחד השוטרים במקום תועד שולף אקדח ומאיים על המפגינים: "מישהו רוצה לחטוף כדור?".

 

חרדים חוסמים כבישים בירושלים ()
חרדים חוסמים כבישים בירושלים
 
 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

כרוזים שנתלו בירושלים נגד גיוס חרדים (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
כרוזים שנתלו בירושלים נגד גיוס חרדים(צילום: אלי מנדלבאום)

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 

במקביל, ברחוב נהר הירדן בבית שמש הפגינו כמה עשרות חרדים שחלקם חסמו לסירוגין את הכביש. הפגנה התקיימה גם בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ורבי עקיבא בבני ברק. רחוב רבי עקיבא נחסם לזמן מה לתנועה. חלק מהמוחים התפרעו ותקפו שוטרים. ארבעה מפגינים נעצרו ונלקחו לחקירה.

 

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 

את ההפגנות הובילה "הוועדה להצלת עולם התורה" בעקבות מעצר שני תלמידי ישיבה מהפלג הירושלמי, שחזרו שלשום מים המלח לירושלים ועצרו לבדיקה משטרתית שבמהלכה התברר שהם עריקים. כמו כן מתקיימות ההפגנות על רקע עונש מאסר של 20 בכלא צבאי יום שנגזר על שני סרבנים.

 

 

 

על פי ההודעה, "נכנסו עסקני הוועדה למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול, רבי שמואל אויערבאך שליט"א, שהורה להרעיש עולם ומלואו על מעצר בחורי חמד העצורים בעוון לימוד התורה".

 

ועדי ארגוני ההצלה שפועלים נגד גיוס החרדים לצה"ל מסרו במחאה על מעצרם של שני צעירים חרדים: "הציבור החרדי כולו מאס בנסיונות חסרי התוחלת להפוך את בניו לחיילים ובנסיונות לשבש את אורחות החיים החרדים על מזבחם של אינטרסים לא להם. מקומם של הצעירים החרדים איננו בצה"ל ולא אף בצבא אחר, ומביך לראות איך שוב ושוב נכשלת מדינת ישראל על רשויותיה ונבחריה השונים להבין זאת. המאבק בגיוס הוא מלחמת הקיום של הציבור החרדי".


פורסם לראשונה 17/10/2017 14:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנות החרדים, היום בירושלים
מומלצים