שתף קטע נבחר

"יום הזעם" החרדי: מפגינים חסמו כביש ליד מודיעין

יום רביעי להפגנות החרדים בעקבות מעצר עריקים ועונשי מאסר שנגזרו על סרבנים. עשרות מפגינים מהפלג הירושלמי חסמו למשך כשעה את הכביש מצומת שילת לכפר רות וקראו "נמות ולא נתגייס". שוטרים פינו אותם

 

 

יום רביעי רצוף למחאת החרדים: מפגינים מהפלג הירושלמי חסמו הבוקר (יום ה') למשך כשעה כביש סמוך לצומת שילת ליד העיר מודיעין, במסגרת המאבק נגד גיוס בני הישיבות ומעצרם של חרדים עריקים. המאבק של החרדים החל לאחר שבתחילת השבוע נעצרו שני עריקים חרדים. המפגינים, שהכריזו על "יום זעם", צעקו "נמות ולא נתגייס" ו"לכלא ולא לצבא". כוחות משטרה במקום פינו את המוחים.

 

משה כהן, תלמיד ישיבה מחדרה, אמר: "אנחנו מפגינים על דבר אחד: מדינת ישראל רוצה לחלל אותנו ושלא נהיה חרדים. נילחם במסירות נפש, ייהרג ובל יעבור. נילחם עד טיפת דמנו האחרונה. לא נוותר. נמות ולא נתגייס".

המשטרה פינתה את המפגינים מהכביש (צילום: חורחה נובומינסקי) (צילום: חורחה נובומינסקי)
המשטרה פינתה את המפגינים מהכביש(צילום: חורחה נובומינסקי)
 (צילום: חורחה נובומינסקי) (צילום: חורחה נובומינסקי)
(צילום: חורחה נובומינסקי)

 (צילום: חורחה נובומינסקי) (צילום: חורחה נובומינסקי)
(צילום: חורחה נובומינסקי)

 (צילום: חורחה נובומינסקי) (צילום: חורחה נובומינסקי)
(צילום: חורחה נובומינסקי)

 (צילום: חורחה נובומינסקי) (צילום: חורחה נובומינסקי)
(צילום: חורחה נובומינסקי)

ההפגנה בצומת שילת, הבוקר (צילום: ישי פורת) (צילום: ישי פורת)
ההפגנה בצומת שילת, הבוקר(צילום: ישי פורת)

 (צילום: ישי פורת) (צילום: ישי פורת)
(צילום: ישי פורת)

 

 

אמש נעצרו בירושלים שישה בני אדם שניסו למנוע מרכב שב"ס להוביל את העריקים העצורים לידי המשטרה הצבאית, במעלה אדומים נעצרו שלושה שסירבו לדרישת המשטרה לפנות את הכביש לאחר שהפגינו במקום. סרטון שהופץ תיעד שוטרת שנאבקה שלשום בחרדים המפגינים בירושלים.

 

כמה עשרות חרדים, חברי "הפלג הירושלמי" של הרב אוירבאך, הגיעו אתמול לאזור בית משפט השלום בירושלים והתגודדו סביב רכב שב"ס שהוביל עצורים לבית המעצר במגרש הרוסים תוך שהם מנסים למנוע נסיעתו. כוח משטרה שנערך במקום פיזר את מפירי הסדר ואיפשר את המשך נסיעת הרכב, שישה מפירי סדר נעצרו. לאחר כשלוש שעות של הפגנות באזור בית המשפט, כ-200 חרדים עברו להפגין בדרך בר לב בירושלים. המפגינים שיבשו לזמן קצר את תנועת הרכבת הקלה.

 

העימות בין השוטרת למפגינים החרדים (צילום: מני רפאל) (צילום: מני רפאל)
העימות בין השוטרת למפגינים החרדים(צילום: מני רפאל)

הפגנת חרדים בירושלים, השבוע (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
הפגנת חרדים בירושלים, השבוע(צילום: עמית שאבי)

 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

ביום שלישי נעצרו 40 חרדים בבני ברק לאחר שכמה מהם תקפו שוטרים והתפרעו בכביש. במקביל נערכה הפגנה בירושלים, שם חסמו כמאה חרדים את צומת הרחובות שרי ישראל-יפו ו-17 נעצרו. "נמות ולא נתגייס", צעקו המפגינים בין היתר.

 

ההפגנות של החרדים החלו השבוע בעקבות מעצר שני תלמידי ישיבה מהפלג הירושלמי, שחזרו שלשום מים המלח לירושלים ועצרו לבדיקה משטרתית, שבמהלכה התברר שהם עריקים. כמו כן מתקיימות ההפגנות על רקע עונש מאסר של 20 יום בכלא צבאי שנגזר על שני סרבנים.

 

החרדים טוענים כי המשטרה מפעילה נגדם אלימות קשה מהרגיל. הרב אברהם מנקס - דובר "הוועד להצלת עולם התורה" - אמר כי ההפגנות נגד חוק הגיוס ופסיקת בג"ץ מקבלות יחס לא מידתי, כדבריו: "מתייחסים אלינו באופן שונה מאשר למגזרים אחרים בוודאות מוחלטת, אין בזה שום ספק. זה מובא במסמכים, במעצרים, מכת"זיות, אלימות ואף שליפת אקדח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חורחה נובומינסקי
החסימה בצומת שילת, הבוקר
צילום: חורחה נובומינסקי
מומלצים