שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  למען חולי סרטן: 100 בנות מבית ג'אן תרמו את שיערן
  במהלך יום התרמה שנערך בבית ג'אן במסגרת פעילות למען הקהילה, נאספו יותר ממאה תרומות שיער למען חולי סרטן וכ-150 תרומות דם. "עד היום יש כאלה שמתקשרים ומבקשים לבוא ולתרום", אומרת בגאווה מנהלת מרכז הנעורים ביישוב

  כמאה מבנות מהיישוב בית ג'אן החליטו לתרום את שיערן לטובת פאות לנשים חולות סרטן, זאת במהלך יום התרמה כולל שאירגנו ביישוב. התרומות נשלחו לעמותת 'זכרון מנחם' הפועלת למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, ומספקת מאות פאות לנשים וצעירות מדי שנה.

    

  במרכז נעורים-בית ג'אן – מסגרת חינוכית בלתי פורמלית של בני נוער – פועלים בשנים האחרונה עם צעירי היישוב והסביבה ומבצעים מיזמים לטובת הקהילה.

   

  "באחרונה הגיעה אלינו אחת המדריכות המרכז וסיפרה לנו שיש לה אח שהוא חולה סרטן והיא הציעה שנעשה פעילות לטובת חולי סרטן", סיפרה נאבין נגן מנהלת המרכז, "הרעיון היה לנסוע לבתי חולים ולשמח חולים", היא מוסיפה. אבל אז החליטו במרכז נעורים על רעיון אחר שטרם בוצע ביישוב ולעשות מבצע התרמת שיער לטובת חולות סרטן.

    

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "הצענו את הרעיון הזה בישיבת צוות ונרשמה התלהבות גדולה מאוד", מספרת נאבין שבעצמה תרמה כבר פעמיים שיער לטובת חולות סרטן. "בהתחלה פחדנו שלא תהיה היענות גדולה בגלל שאנחנו קהילה קצת קונפורמיסטית וזה קשה לאנשים לגזור את השיער".

    

  כדי להתגבר על החשש החליטו במרכז נעורים לבצע יום התרמה כולל – גם תרומות שיער וגם תרומות דם. "אמרנו אם נשים לא ירצו לתרום שיער, לפחות הן יתרמו דם ובכך לא ייצא שנצא מאוכזבים מיום ההתרמה", משחזרת נאבין.

   

  לא ציפו להיענות הגדולה. תרומות שיער ( ) ( )
  לא ציפו להיענות הגדולה. תרומות שיער

   

  מעל למצופה: נאספו יותר ממאה תרומות שיער

  מועד ההתרמה נקבע ליום שישי – מתוך הערכה שלא יבואו הרבה נשים. המתנדבים תלו מודעות על לוחות המודעות של היישוב, חילקו פליירים והפיצו את ההודעה על האירוע בקבוצות הוואטסאפ של התושבים ובעמודי הפייסבוק. "הכנו מעטפות ל-25 תרומות שיער נערכנו ללא יותר מ-75 מנות דם", מספרת מנהלת המרכז.

   

  למרבה ההפתעה עשרות נשים הגיעו ליום ההתרמה. אחרי מספר שעות נאספו למעלה ממאה צמות של נשים ועוד 148 מנות דם. "הבנות שתרמו שיער, העלו לרשתות החברתיות וככה עוד ועוד בנות באו. תיכננו לסיים את יום ההתרמה בשעה שתיים אבל המשכנו עד השעה חמש אחר הצהריים", אומרת נאבין בגאווה.

   

  "עד היום יש כאלה שמתקשרים ומבקשים לבוא ולתרום. הופתענו מאוד מההיענות הגדולה של התורמים. זה מחמם מאוד את הלב. אני בטוח שנמשיך ונעשה עוד אירועים כאלו בעתיד".

   

  חיים ארנטל, יו"ר ומייסד עמותת זכרון מנחם, אמר: "תרומת שיער היא דרך לתרום למטרה כל כך חשובה בדרך קלה, זולה ונעימה. כל אחת יכולה לתרום מעצמה, פשוטו כמשמעו ולהעלות חיוך על פני ילדה, נערה אישה חולה, שנוסף להתמודדות הקשה והמאיימת עם מחלת הסרטן, צריכה להתמודד עם אובדן השיער שכל כך חשוב לה ולזהות שלה.

   

  "כל תרומה היא יקרת ערך, כל תורמת עושה חסד וכל חיוך שעולה על שפתי המקבלות הוא עולם ומלואו. לקבל כל כך הרבה צמות מילדות ונערות שגרות בקצה השני של המדינה מרחיבה את הלב והנפש ומזכירה באיזו מדינה נהדרת אנו חיים. תודה לכל תורמת, מעומק לבי, בשמי ובשם כל משפחת זכרון מנחם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים