שתף קטע נבחר

קבוצת הרכישה של יונייטד שרונה מכרה את החניון הציבורי בכ-51 מיליון שקל

אפריקה ישראל ומליסרון רכשו את החניון שיבנה בפרויקט. מדובר בתוספת מזומנים משמעותית לקבוצה שחייבת לממש את הקרקע ולהעביר את מלוא התשלום עבורה עד לסוף החודש; בימים האחרונים קבעו חברי הקבוצה כי בסר תחליף את מנהל המגורים בניהול הקבוצה

חברות הנדל"ן אפריקה ישראל ומליסרון רכשו את החניון הציבורי שיבנה בפרויקט יונייטד שרונה במתחם שרונה בתל אביב. העסקה שנחתמה מול חברת מינהל מגורים ישראל, מארגנת הקבוצה, היא בהיקף של כ-51 מיליון שקל כש- 100% מהתמורה תשולם מההון העצמי של החברות. הרוכשות צפויות להעביר את מלוא הסכום אל קופת קבוצת הרכישה באופן מיידי.

 

החניון הציבורי ביונייטד שרונה כולל 268 חניות וממוקם במרתפי הפרויקט, קומות 2- ו- 3-, מעל החניון המוקצה לדיירים. העסקה אושררה באסיפה הכללית של קבוצת הרכישה. קבוצת אפריקה ישראל ומליסרון בונות 2 מגדלים ברחוב הארבעה, בסמוך לקבוצת הרכישה, והחניון ישרת את לקוחות ואורחי שני הפרויקטים הסמוכים.

 

ביונייטד שרונה מתוכננות להיבנות כ-400 יחידות דיור בנוסף לשטחי משרדים ומסחר. הפרויקט יכלול שלושה מגדלי מגורים בני 37 קומות כאשר בקומת הקרקע ייבנה מתחם מסחרי עם בתי קפה וחנויות בוטיק ומעליהם מרכז עסקים. בקומות העליונות של המגדלים יוקמו פנטהאוזים יוקרתיים. בסך הכל ייבנו בפרויקט כ-100 אלף מ"ר - 40 אלף מ"ר שטחי מרתף ו-60 אלף מ"ר שטחים עיליים.

 

יונייטד שרונה זכתה במכרז לקרקע לפני כשנה וחצי במחיר שיא של 1.24 מיליארד שקל, אך במהלך הדרך החלו לעלות טענות על תמחור לקוי של הפרויקט וההערכות היו כי חברי הקבוצה יידרשו להוסיף כ-40% לסכום שהוערך בתחילה על ידי המארגנים.

 

בחודש האחרון החלו לעלות סימני שאלה לגבי יכולת המימוש של הקרקע. חלק מחברי הקבוצה סירבו להמשיך להזרים כספים אל הפרויקט והעדיפו להפסיד את סכום הערבויות שהופקד בידי רשות מקרקעי ישראל מאשר להמשיך את הפרויקט. בהצבעה שנערכה בימים האחרונים החליטו חברי הקבוצה לממש את הקרקע אך החברים קבעו כי הנהלת הקבוצה תוחלף וממועד רכישת הקרקע היא תנוהל על ידי בסר. כמו כן בשבוע הקרוב צפויה הקבוצה לקבל הלוואה מקרן ילין לפידות אשר תסייע לה במימוש הקרקע.

 

עם החתימה על העסקה אמר מוטי פלד, בעלים ומנכ"ל משותף של חברת מינהל מגורים ישראל, שארגנה את קבוצת יונייטד שרונה: "העסקה עם מליסרון ואפריקה ישראל היא צעד חשוב אותו מבצעת יונייטד שרונה לקראת מימוש הקרקע והתחלת שלב הביצוע בפרויקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
מתחם שרונה בת"א
צילום: דנה קופל
מומלצים