שתף קטע נבחר

ת"א: נפתחה הגרלה ל-50 דירות חדשות בשכירות מוזלת

עיריית תל אביב-יפו פתחה את ההרשמה להגרלת 50 דירות לשכירות מוזלת וארוכת טווח בשלושה פרויקטים ברחבי העיר. דירת 3 חדרים בפרויקט תעלה כ-3,500 שקל בחודש לשלוש שנים עם אופציה להארכה בשנתיים נוספות. ההגרלה עצמה תתקיים ב-12 בדצמבר

המלחמה ביוקר הדיור ממשיכה. עיריית תל אביב-יפו פתחה הבוקר (א') את ההרשמה להגרלת 50 דירות להשכרה במחירים מוזלים, בשלושה פרויקטים ברחבי העיר: מגדל "מידטאון תל אביב", פרויקט גני שפירא ובמתחם יסוד המעלה. הזוכים יזכו לחוזי שכירות של שלוש שנים עם אופציית הארכה לשנתיים נוספות. "דיור וקורת גג הם זכות בסיסית של כל אדם", אמר ראש העיר רון חולדאי.

 

 (הדמיה: חברת מידטאון בע"מ) (הדמיה: חברת מידטאון בע
(הדמיה: חברת מידטאון בע"מ)
 

על פי תקנון ההגרלה, אכלוס הדירות יתאפשר כבר במחצית הראשונה של שנת 2018, בכפוף לחתימת הזוכים מול היזמים ובהתאם לקריטריונים שקבעה מועצת עיריית תל אביב. ההרשמה להגרלה תסגר ביום שבת, 28 בנובמבר, וההגרלה עצמה תתקיים ב-12 בדצמבר. על פי התקנון, תנאי הזכאות כוללים 8 תנאי סף:

מגורים בתל אביב במשך 5 שנים ברציפות לפחות.

 גיל שאינו עולה על 45.

היעדר בעלות על דירה והכנסה המדורגת בעשירונים ראשון עד שביעי.

קריטריונים נוספים בהם ידרשו לעמוד הזכאים הם הצגת הצהרת הון ונכסים, מיצוי כושר השתכרות וכן קריטריון לפיו במשק בית שבו ילד רשום בתעודת הזהות, גילו במועד ההגרלה לא יעלה על 12.

 

בהודעת עיריית תל אביב נמסר כי "העירייה לקחה על עצמה לפני כ-8 שנים לייצר בפעם הראשונה במדינת ישראל את המודל לדיור בר השגה, וזאת מתוך הבנה שצריך לאפשר לבני מעמד הביניים להישאר לגור במרכזי הערים, במיוחד על רקע עליית מחירי הדיור. העירייה העמידה לצורך העניין קרקעות עירוניות ומקדמת אישורים לכ-2,600 יחידות דיור בהן משולב דיור בר השגה בתב"עות המובאות לאישור הוועדה המקומית.

 

"העירייה משקיעה בנושא למעלה מ-10% מתקציב הפיתוח העירוני ואף קבעה קריטריונים לתוכנית המשמשת בסיס לדיון במשרדי הממשלה. על אף שמאגר דיור בר ההשגה אינו פותר את בעיית הדיור, הדבר מהווה סמן עבור ממשלת ישראל ומודל שהמדינה ורשויות נוספות יכולים לאמץ ולייצר כמות ומלאי דירות אשר ישפיעו על שוק הדיור בארץ".

 

הפרויקטים המשתתפים בהגרלה

פרויקט "מידטאון תל אביב", הסמוך למתחם שרונה, כולל 34 יחידות דיור בנות 3 חדרים. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על כ-5,300-4,900 שקל.

 (הדמיה: חברת מידטאון בע"מ) (הדמיה: חברת מידטאון בע
(הדמיה: חברת מידטאון בע"מ)
 (הדמיה: חברת מידטאון בע"מ) (הדמיה: חברת מידטאון בע
(הדמיה: חברת מידטאון בע"מ)

פרויקט יסוד המעלה הממוקם בלב שכונת נווה שאנן, שכולל 11 יחידות דיור בנות 3-2 חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,100 שקל לדירת 2 חדרים, ו-3,500 שקל לדירת 3 חדרים.

 (הדמיה: חברת לבנת הזהב) (הדמיה: חברת לבנת הזהב)
(הדמיה: חברת לבנת הזהב)

פרויקט גני שפירא, בשכונת שפירא, הכולל 5 יחידות דיור בנות 3 חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,500 שקל לדירת 3 חדרים, 3,700 שקל לדירת גן בעלת 3 חדרים וכ-4,200 שקל לדירת פנטהאוז בעלת 3 חדרים.

 

 (הדמיה: מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין) (הדמיה: מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין)
(הדמיה: מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין)

 (הדמיה: מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין) (הדמיה: מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין)
(הדמיה: מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין)

 

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, אמר כי "עיריית תל אביב מאמינה בתפיסת עולם ערכית ולפיה דיור וקורת גג הם זכות בסיסית של כל אדם".

 

מנכ"ל חברת עזרה ובצרון, אלי גינזברג, אמר כי "אנו שואפים לשוב ולקיים מדי שנה הגרלה של דיור בר השגה באזורים מגוונים בעיר, ובכך לסייע לזוגות ולמשפחות בתחילת דרכן מכל שכבות האוכלוסייה לגור בתל אביב-יפו וליהנות מהאפשרויות ומההזדמנויות הרבות שהעיר מציעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים