שתף קטע נבחר

הון קונג: המיליארדרים גילו את סודות אסיה

אם אתם חולמים להיות טייקונים שהונם נמדד במיליארדי דולרים אתם צריכים להכיר את האנשים הנכונים. מפת עשירי העולם נודדת לכיוון אסיה. הסיבה: הכלכלה שצומחת במהירות מאפשרת התעשרות מהירה. גם אתם רוצים? אלה הדברים שכדי שתדעו

חולמים להיות טייקונים? יתכן ואתם רואים את עצמכם בחזונכם בחווה שלכם בטקסס או בפנטהאוז בראש גורד שחקים בניו יורק, או אולי במכונית יוקרה החולפת לאורך השאנז אליזה בפאריז. הנתונים האחרונים של מפת המיליארדרים בעולם מצביעים על כך שיש סיכוי גדל והולך שהמיליארדרים החדשים דוקא יתגוררו בערים דוגמת הונג קונג, בייג'ינג ומומבאי.

 

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

 

כתבות נוספות מאת טל רשף

 

תשאלו מה החשיבות של הנתון הזה, ואולי נכון יותר לשאול עבור מי זה חשוב. ובכן, מפת עשירי העולם משמעותית עבור כל חברה או איש עסקים הפונים אל אנשי הון בסדר גודל עולמי ואל הסובבים אותם. הסביבה העסקית הזאת, אשר באופן טבעי הינה משופעת בכסף רב, מספקת עבודה והכנסה לספקים של מוצרים ושירותים יחודיים רבים התומכים בפעילות העסקית של המיליארדרים, בחיים הפרטיים שלהם ושל בני משפחתם, בנגישות שלהם לתקשורת ובבטחונם.

 

גם אתם חולמים על מטוס פרטי? ()
גם אתם חולמים על מטוס פרטי?

 

אנשים עשירים מאוד נעזרים באנשים, חברות וצוותים רבים לביצוע משימות היומיום שלהם. מלבד שף, גנן, אנשי מחשבים ואנשי נקיון, יש להם קניין העורך את הקניות שלהם עבורם - החל מציוד לימוד עבור הילד ועד עניבות ונעליים לנסיעה הקרובה, צוות המנהל את התרומות שלהם לצרכים חברתיים, אנשי קשר לפעילות מול המימשל ורשויות המס ועוד. הם חיים בבניינים שנבנו בסטדרטים יחודיים וגבוהים, רוהטו בעזרת רהיטים בעלויות יוצאות דופן והוכשרו למסיבות קוקטייל מרובות משתתפים, לניהול ישיבות רבות משתתפים ולהרחקה מעיני הציבור הרחב.

 

הם טסים במטוסם הפרטי לפגישות ברחבי העולם, יש להם רופא פרטי, יועצים, מאפר, מנהלי השקעות אישיים. הם מלווים באנשי מקצוע אישיים ואנשי אבטחה, משתמשים בתקשורת מאובטחת ברמות גבוהות, ונעזרים בצוות רחב על מנת לצאת לחופשות עם המשפחה או לקיים פעילויות רבות אחרות בלי ידיעתם של אנשי תקשורת ושל עוברים ושבים, כמובן מלבד בפעמים שבהם הם מעוניינים דווקא בחשיפה וכאן נכנס לתמונה צוות יחסי הציבור והתקשורת. כל אלה הם יעד עסקי לספקי שירותים ומוצרים ישראליים רבים.

 

אתם מנהלי מכירות של חברה לאבטחת אישים? ליחסי ציבור? להגנת סייבר?

מחקר של ארגון X-wealth שהתפרסם בחודש האחרון מגלה כי נכון לסוף 2016 אזור המחיה המועדף על המיליארדר המצוי הולך ונע מזרחה מאז שהנושא החל להיבדק בידיהם בשנת 2014. נכון לסוף השנה שעברה, נמנו ביבשת אסיה לא פחות מ-607 מיליארדרים, יותר מאשר אי פעם בעבר.

 

לא, אסיה עדיין לא ניצבת בראש הפירמידה העולמית, כי המספר הזה עדיין קטן יותר מאשר 757 המיליארדרים שנספרו באירופה, ו-654 בצפון אמריקה, אבל אסיה מצמצמת את המרחק מהם ועומדת הרבה מעל לכל אזור נוסף בעולם. המספרים בשאר המחוזות קטנים בהרבה: 169 מיליארדרים במזרח-התיכון כולו כולל ישראל, 144 באמריקה הלטינית, כולל האיים הקריביים, 41 במדינות אפריקה השונות, ו-25 במדינות הפסיפיות.

הונג קונג: המיליארדרים גרים שם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הונג קונג: המיליארדרים גרים שם(צילום: shutterstock)

היכן מצויים מרביתם באסיה?

ובכן, אין כאן הפתעות, בראש המדינות האסיאתיות מבחינת מספר הסופר-עשירים עומדת סין, אשר לאחר יותר מארבעה עשורים של צמיחה בערכים גבוהים, היא מאכלסת 249 מיליארדרים. סין מובילה את הרשימה האסיאתית בפער גדול מעל למתחרותיה, כאשר אחריה מגיעה הודו עם 85, הונג-קונג בעלת האוכלוסיה המצומצמת של כמה מיליוני תושבים בלבד, הנספרת בנפרד מסין בשל המבנה הכלכלי המיוחד שלה, עם 72 מיליארדרים, סינגפור הקטנה אף היא עם 37, ובהמשך יפן עם 31, בתאילנד 25, ובקוריאה 23 מיליארדרים. מעניין לציין שבקוריאה גם מצויה משפחת המיליארדרים הבולטת ביותר, משפחת לי השולטת בקונצרן סמסונג.

 

באילו ישובים הם חיים?

הערים המשופעות ביותר במיליארדרים בעולם כולו הן, על פי סדר יורד, ניו יורק, אחריה הונג-קונג, שהיא המרכז האסיאתי הגדול ביותר, מוסקבה, לונדון וסן פרנסיסקו. אסיה מיוצגת בהמשך הרשימה עם סינגפור שבה 37 מיליארדרים, בביג'ינג 38, במומבאי עם 29, שבה הריכוז הגדול ביותר של עשירי עולם בהודו הצומחת, שנז'ן, אשר עד שנות ה-80 של המאה שעברה הייתה כפר דייגים ולא יותר, עם 23, ובטוקיו 22. בהמשך הרשימה, לא הרחק משם, ניתן למצוא גם את הנגז'ואו, שנחאי, סיאול וטייפה.

 

אתם מעוניינים להציע את שירותיכם לזה שניצב בראש הרשימה האסיאתית? אם כך כדאי שתפנו אל האדם העשיר ביותר באסיה, אשר הוא, נכון לסוף 2016, מר הוי קה-יאן, הנשיא של קבוצת Evergrande הסינית, הבעלים של קבוצת הכדורגל גואנגז'ואו אברגראנדה, שרכושו מוערך בכ-41 מיליארד דולר. איש זה התעשר בעיקר מפעילות בנדל"ן, אך משנה מיקוד עם הזמן ונע בימים אלה לפעילות המתמקדת בתחום הבריאות.

 

ג'ק מא: הון של 40 מיליארד (צילום: AP) (צילום: AP)
ג'ק מא: הון של 40 מיליארד(צילום: AP)

 

אחריו אנחנו מוצאים את ג'ק מא, הנשיא והמייסד של קבוצת עלי בבה עם 40 מיליארד, את מה הוא-טנג, המחזיק בשליטה בחברת טנסנט הסינית עם 29 מיליארד, ואחריהם המיליארדר הלא סיני הראשון, מר מוקש אמבאני ממומבי, השולט בקבוצת ריליאנס, עם הון בן 37 מיליארד דולר, ואחריו לי קה-שינג מהונג קונג עם 34.

 

עיקר הפעילות של המיליארדרים האסיאתיים מופנית לעבר נדלן וטכנולוגיה. זה נתון לא מפתיע אם אנו זוכרים שמדובר באנשים שעשו את הונם במסגרת כלכלות המצויות בצמיחה מהירה, כלכלות הזקוקות לטכנולוגיות על מנת לנוע קדימה, והמייצרות ביקוש רב לנדלן למעמד הביניים הצומח ולבנייני היצור והמשרדים של החברות ההולכות וגדלות.

 

מרביתם הגדולה של אנשים אלו היא גברים בני 45 ומעלה, כאשר נשים מיוצגות מעט, מקרב המיליארדרים מרחבי העולם כולו הן מהוות כ-11% בלבד. מרביתם בעלי תעודה אקדמית מאוניברסיטטאות מובילות במערב ובראשן הרווארד, והדו"ח מציין כי מרביתם הגדולה של המיליארדרים האסיאתיים, כ-94% למען הדיוק, עשו את הונם בכוחות עצמם. האחוז של מיליארדרים דוגמת שרי אריסון ודונלד טראמפ, אשר קיבלו את הונם בירושה, קטן באסיה יותר מאשר בכל אזור אחר בעולם. שוב, גם נתון זה צפוי לנוכח הצמיחה הכלכלית יוצאת הדופן של אזור זה בעשרות השנים האחרונות.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

להכיר את האיש עם כרטיס האשראי

אם לעומת זאת אתם מעוניינים ליצור קשר עסקי עם אנשים אלו, המהווים קהל יעד מבוקש מאוד ברחבי העולם, רשמו לכם כי זאת משימה מורכבת וביניכם לבינם ניצבת סוללה של אנשים שנועדו לסנן אתכם וליצור חיץ בין המיליארדר וביניכם. לכך הם נשכרו, הם מנוסים בכך. כיצד בכל זאת אפשר? הדרך המקובלת ליצור קשר במזרח היא בדרך כלל בעזרת היכרויות.

 

במה שנוגע לאסיה, העשירים הם אנשים שפועלים קודם כל דרך היכרויות מול אנשים שהם למדו לפעול מולם ולסמוך עליהם לאורך השנים. הם פועלים בעיקר עם קולגות, שהם גם חברים, כי באסיה, כמו שאומר הפתגם,First you make friends, then you make business. זה דורש מיפוי נכון של מפת ההיכרויות והקשרים בשוק היעד ועבודה עם מתווכים מתאימים. עם קצת מזל והרבה עבודה קשה זה יביא אתכם אל אנשים שמכירים אנשים אשר מכירים אנשים, ואולי בקצה החוט תגיעו אל האיש עם כרטיס האשראי, העומד כרגע לעלות במדרגות אל מטוסו הפרטי.

 

טל רשף – יועץ עסקי ובין תרבותי, מעביר סדנאות מרצה ומאמן מנהלים לפעילות מול שווקים מתעוררים באסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים