שתף קטע נבחר

אימה בארה"ב: "חלאה יהודית מסריחה, שתמות בתנורים"

טוני גריבס רק רצה לשבת במסעדת "היי ג'ו" בווירג'יניה, אך גורש לאחר שאחד העובדים הבחין שהוא עונד שרשרת מגן דוד. עובדי המקום שרדפו אחריו תועדו כשהם מקללים "אתה צריך להיכנס לתנור ולמות כמו אבותיך", מאיימים: "נבוא למצוא אותך אחר כך" - ואף תוקפים אותו פיזית. צפו

 

"תמות בתנור, יהודי, כמו שמתו אבותיך": זו "קבלת פנים" האנטישמית שחיכתה לצעיר יהודי במסעדה בעיירה דמסקוס שבווירג'יניה. טוני גריבס רק רצה לשבת במסעדת "היי ג'ו", אך זכה למטר של קללות וגורש - לאחר שאחד העובדים במסעדה הבחין שהוא עונד שרשרת מגן דוד.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

גריבס, שכתב השבוע על המקרה בעמוד הפייסבוק שלו, הצליח לצלם חלק מהתקרית מחוץ למסעדה, כשעובדי המקום צעקו לעברו, בין היתר: "חלאה יהודית מסריחה, שתמות בתנורים... אתה לא רצוי כאן", ואף תקפו אותו פיזית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

העובדים איימו עליו, כפי שניתן לראות בסרטון, באומרם "נבוא למצוא אותך אחר כך", וגם "כדאי לך גם להיזהר כשאתה עובר בסביבה".

 

בגלל שרשרת עם מגן דויד

לאחר התקרית כתב גריבס בדף הפייסבוק שלו: "איזה באסה. הייתי בטראק באי.טי (שביל האפלאצ'ים בווירג'יניה) ורק חיפשתי לאכול משהו כי גוועתי מרעב. נכנסתי פנימה והתיישבתי, והבעלים הבחין בשרשרת המגן-דוד. הם ליוו אותי במהירות החוצה מהמקום ואמרו לי: 'תישרף בתנור כמו אבות אבותיך'".

 

"אתה צריך להיכנס לפ****ג תנור יהודי, ולמות כמו אבותיך" ()
"אתה צריך להיכנס לפ****ג תנור יהודי, ולמות כמו אבותיך"

 

גריבס הוסיף בפוסט: "הודעתי במהירות לבעלי המקום שהם מתנהגים כמו גלמים (Golems) ואם ימשיכו להתנהג כך, מישהו בסופו של דבר יטיל עליהם קללה קבלית שהתוצאה שלה תהיה כמויות של ביקורת שלילית ברשת הפייסבוק", הוא הוסיף באירוניה. "לא ידעתי מה קרה לאחר מכן".

 

בעקבות הסטטוס והסרטון, שהועלה אף ליוטיוב, לקוחות של המסעדה וגולשים ברשת לא נשארו חייבים והציפו את דף הפייסבוק של המסעדה בביקורת על התנהגותו האנטישמית של הבעלים. בקשות לתגובת הבעלים של "היי ג'ו" מצד גופי תקשורת אמריקניים שסיקרו את התקרית נענו עד כה בשלילה.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים