שתף קטע נבחר

מהפך בצמרת רשימת הדרכונים החזקים בעולם

החלטה של פרגוואי להסיר את דרישות הוויזה מבעלי דרכון סינגפורי, הציבה את העיר-מדינה האסייתית במקום הראשון מעל גרמניה שעד כה חלקה איתה את הפסגה. ובאיזה מקום נמצאת ישראל?

הדרכון הסינגפורי, בודד בפסגה (צילום: מתוך אתר Passport Index) (צילום: מתוך אתר Passport Index)
הדרכון הסינגפורי, בודד בפסגה(צילום: מתוך אתר Passport Index)

אזרחי רפובליקת סינגפור הם כעת בעלי הדרכון החזק בעולם. כך לפי הדירוג החדש של אתר Passport Index. עד כה חלקו הסינגפורים עם גרמניה את הכבוד ואיתו את הפטור מהצורך בהוצאת ויזה או קבלת ויזה בהגעה לרוב מדינות העולם. אולם, מהלך של פרגוואי שהסירה את דרישת הוויזה מהאזרחים הסינגפורים שמבקשים להיכנס לתחומה הקפיץ את העיר-מדינה האסייתית אל המקום הראשון לבד לפני המעצמה האירופית.

 

הדירוג ב-Passport Index נקבע על פי מספר המדינות שמחזיק הדרכון יכול להיכנס אליהן ללא ויזה (דירוג גלובלי), ומספר המדינות שבהן יש צורך בהוצאות אשרה בעת ההגעה למדינה (דירוג פרטני). אזרחי סינגפור פטורים מוויזה ב-159 מדינות, בעוד אזרחי גרמניה נאלצים להסתפק בפטור ב-158 מדינות. זו הפעם הראשונה שמדינה מאסיה זוכה בבכורה של דירוג הדרכונים.

 

את העשירייה הראשונה משלימות שבדיה ודרום קוריאה במקום השלישי. את המקום הרביעי חולקות דנמרק, פינלנד, איטליה, צרפת, ספרד, נורווגיה, יפן ובריטניה. במקום החמישי נמצאות לוקסמבורג, שוויץ, הולנד, בלגיה, אוסטריה ופורטוגל. מקום שישי: מלזיה, אירלנד, ארצות הברית וקנדה.

 

מקום שביעי: יוון, ניו זילנד ואוסטרליה. מקום שמיני: מלטה, צ'כיה ואיסלנד. מקום תשיעי הונגריה ומקום עשירי סלובניה, סלובקיה, פולין, ליטא ולטביה.

 

ישראל נמצאת במקום ה-48 בדירוג הפרטני ובמקום ה-19 בדירוג הגלובלי. 137 מדינות בעולם ישראלים פטורים מהוצאת ויזה. 

 

תושבי הרשות הפלסטינית ניצבים במקום ה-183 הפרטני וה-86 הגלובלי. רק 39 מדינות מעניקות לפלסטינים שרוצים לבקר בהן פטור מהוצאת ויזה.

 

במקום האחרון ברשימה של 199 המדינות שבאינדקס נמצאת אפגניסטן שאזרחיה זוכים לפטור מוויזות ב-22 מדינות בלבד. אחריה ניצבת עיראק עם 26 מדינות שמעניקות לאזרחים אפגנים פטור מוויזה וסוריה עם 29 מדינות שמעניקות פטור מוויזה לאזרחיה.

 

לדירוג המלא - היכנסו לאתר Passport Index

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר Passport Index
דרכון סינגפורי
צילום: מתוך אתר Passport Index
מומלצים