שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  המסך יורד: להתראות ערוץ 2, שלום 12 ו-13

  בחצות חתם ארז טל את משדר הפרידה החגיגי, שבו השתתפו רבים מכוכבי הערוץ השני לדורותיו - וצופי ישראל נפרדו מאפיקים 22 ו-10. מיד לאחר מכן קשת, רשת ועשר פתחו את השידורים באפיקים החדשים. המפץ הגדול של הטלוויזיה המסחרית בישראל - כך זה נראה ברגע האמת

   

   

  סופה של תקופה, תחילתה של תקופה: הלילה (בין שלישי לרביעי) בחצות נחתמו באופן רשמי שידורי הערוץ המסחרי הראשון בישראל באפיק 22 - ובמקומו נפתחו שני ערוצים חדשים, באפיקים 12 ו-13. מי שהוביל את ערב השידורים האחרון של ערוץ 2 היה ארז טל, שגם פתח את שידורי קשת בביתם החדש באפיק 12. טל אגב הוא אחד משלושת המגישים היחידים שעבדו בערוץ 2 הן כשהוקם ב-1993 והן בסגירתו - זאת לצד אברי גלעד ואילנה דיין.

   

   

   

  את שידורי ערוץ 2 חתם משדר חגיגי של קשת, ובו כיכבו בין היתר כוכבי עבר של התוכניות הפופולריות של הזכיינית - כמו למשל אורנה בנאי שהופיע בדמותה של לימור מ"רק בישראל", ונינט טייב שביצעה שוב את "ים של דמעות", השיר שאיתו ניצחה בעונה הראשונה של "כוכב נולד". בסופו של המשדר נפרד ארז טל מצופי הערוץ - והעביר את השידור לאפיק 12.

   

   

  במקביל לפיצול ערוץ 2, הוחשך הלילה גם אפיק 10 - ותוכניות הערוץ עברו לאפיק 14. במהלך ארבעת החודשים הקרובים לא יועברו שידורים באפיקים הוותיקים (10 ו-22) ויוצגו שם שקופיות ובהן פירוט האפיקים החדשים של גופי השידור המסחריים. למרות שבמקרה זה לא מדובר בפיצול, גם בערוץ 10 בחרו לציין את המעבר במשדר חגיגי שהחל בשעה 23:30. בחצות עבר המשדר לאפיק 14.

   

   

  במהלך הימים הקרובים יעלו באפיקים 12 ו-13 הן התוכניות הרצות של קשת ורשת, כמו "המירוץ למיליון" ו"מחר שבת" (רשת) ו"חתונה ממבט ראשון" ו"מאסטר שף" (קשת), והן עונות חדשות ותוכניות חדשות. במרכז ערב השידורים הראשון של קשת באפיק 12 ישודר פרק פתיחת העונה של "ארץ נהדרת", באפיק 13 ישודר פרק של "המירוץ למיליון" ובאפיק 14 - "המקור".

   

   

   

   

   

  בשלב זה, תוכניות רבות של חברת החדשות (שבה החזיקו קשת ורשת במשותף) ישודרו במקביל בשני אפיקים (12 ו-13) - ביניהם מבזקי הבוקר והתוכניות "מהדורה ראשונה", "שש" עם עודד בן עמי, "המהדורה המרכזית", "אולפן שישי", "מהדורת מוצ"ש" ו"סדר עולמי".

   

   

  "תוכנית חיסכון" תשודר רק בקשת, וכמוה גם מהדורה מוקדמת של "אולפן שישי", שאותה תגיש רינה מצליח. ברשת ישדרו את "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח ביום שבת ואת "חדשות הלילה" עם דוריה למפל. שני הערוצים יוכלו להחזיק בחברת החדשות במשותף לתקופה של שלוש שנים: בסוף התקופה יוכלו שני הערוצים לנסות ולרכוש את חברת החדשות, זאת במסגרת מכרז שתפרסם הרשות השנייה.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג
  נעל את שידורי ערוץ 2. ארז טל
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים