שתף קטע נבחר

מחקר: אנשים אוהבים כלבים יותר מאשר בני אדם

חוקרים בבריטניה שהראו לנבדקים תמונות בני אדם ותמונות כלבים, הראו את מי אנחנו באמת אוהבים. רק התינוקות "ניצחו" את הכלבים, וזכו לפופולריות, אך בכל הקשור לאנשים, אנחנו מעדיפים את ידידו הטוב של האדם

הוא ידידו הטוב של האדם, וכנראה גם אהובו: מחקר חדש שנערך בבריטניה מראה שבני אדם אוהבים כלבים יותר מבני אדם. היחידים ש"מנצחים" את ההולכים על ארבע באהבה היו תינוקות, אך בנוגע לשאר הגילאים, הכלבים מנצחים ובגדול.

 

שני מחקרים גדולים הראו כי לאדם יש יותר אמפתיה לסבל של בעל חיים בנסיבות מסוימות, מאשר לסבלם של אנשים. כך מדווח העיתון Times of London.

 

ילדים וכלבים. מנצחים במדד האהבה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ילדים וכלבים. מנצחים במדד האהבה(צילום: shutterstock)

 

גידול חיית מחמד והקשר לבריאות

צוות החוקרים הבריטי ערך שני מסעות התרמה מזויפים, חלקם עבור כלבים וחלקם עבור בני אדם. הכלב הוא זה שהביא ליותר תרומות. בקמפיין נשאלו האנשים: "האם תתרום 5 פאונד כדי להציל את האריסון ממוות איטי בייסורים?". באחד הקמפיינים כונה הכלב בשם האריסון, ובקמפיין השני כונה האדם החולה האריסון.

 

באחת ממודעות הקמפיין שפורסם באתר העיתון, נראה האריסון כגור כלבים, באחר ככלב בוקר, ובמודעות האחרות האריסון היה תינוק בן שנה, או מבוגר בן שלושים. הקוראים נשאלו שאלות בנוגע לאמפתיה שהם חשים כלפי האדם הזקוק לתרומה.

 

החוקרים מצאו כי המשיבים חשו פחות אמפתיה למצוקת בני האדם הבוגרים. את מירב האמפתיה קיבל "האריסון" התינוק בן השנה, אחריו הכלב האריסון, ורק לבסוף המבוגר בן ה-30.

 

והאמפתיה הזו כנראה לא בכדי: מחקרים רבים הראו כבר שגידול חיית מחמד מביאה לשכיחות נמוכה יותר של מחלות שונות, ובהן אלרגיות ומחלות לב. מחקרים נוספים הראו שכלבים מצליחים להריח את סרטן המעי הגס ולזהות אותו בדיוק של 95%.

 

בישראל מעל 400 אלף ישראלים מחזיקים כלב בבית. יותר מאשר כל חיית מחמד, ורבים מתייחסים לכלב כבן משפחה לכל דבר.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מעדיפים את הכלב על פני אנשים
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים