שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוחננוף מאיימת: נוריד חלק ממוצרי תנובה מהמדף
  הנחיה ניתנה למנהלי סניפי הרשת שלא לקנות חלק ממוצרי תנובה, בשל ויכוח על תנאי האשראי שהרשת דורשת מתנובה. הבעלים ביקש ממספר ספקים הארכת ימי אשראי ותנובה הסכימה לתקופה קצרה בלבד. "אנחנו מעריכים את תנובה, אבל נכאיב להם כדי שיהיה כדאי להם למכור לנו במחיר שאנחנו מבקשים"

  במכתב שיצא מהנהלת רשת יוחננוף למנהלי הסניפים נכתב: עד להודעה חדשה, אל תקנו מתנובה מוצרים כמו מעדני חלב, יוגורטים ומוצרי טירת צבי לגבי מוצרי מאמא עוף שמחזיקים ב-75% נתח שוק, מנהלי הסניפים קיבלו הוראה לצמצם את שטח המדף שלהם ל-20% ולהגדיל לעוף טוב את הנוכחות על המדף ל-80%.

   

   (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  (צילום: אבי מועלם)

   

  "עוד לא הורדנו את המוצרים מהמדף, אנחנו במשא ומתן", אמר ל-ynet איתן יוחננוף, הבעלים של הרשת. "כרגע מוקדם מדי לדעת אם זה ייצא לפועל אבל

  נכאיב להם, כדי שיהיה כדאי להם למכור לנו בתנאים שאנחנו מבקשים.

   

  "אנחנו לא מאיימים. אתה רוצה את הכסף שלי - תן לי את הסחורה בתנאים שלי. זה מסחר זה לא ריב. תנובה היא קבוצה מוערכת, הם חבר'ה טובים, יש לה את האסטרטגיה שלה ולנו את האסטרטגיה שלנו. הרצון שלנו הוא לשרת הצרכן ולתת לו מגוון, כמה שיותר פריטים טובים, שיבחר מה שהוא רוצה ועבור מחירים טובים נפעיל לחץ על הספקים".

   

  צריך הרבה אומץ כדי להוריד מוצרי תנובה מהמדפים.

  "אנחנו בינתיים בתחילת האירוע. המוצרים עוד לא ירדו".

   

  הרשת מנסה לקבל יותר ימי אשראי?

  ל-ynet נודע כי בתחילת השנה, יוחננוף פנה רוחבית למספר ספקים - כדי לקבל הגדלת ימי אשראי. עקב כך אומרים בשוק: זה לא ויכוח על הנחות או מחירי קנייה אלא, על ימי אשראי.

   

  גם לתנובה נעשתה פנייה כזאת. לפי גורמים בענף, החברה אישרה לו הגדלת אשראי משוטף 30 לשוטף 45 ל-3 חודשים בתחילת השנה. הוא ביקש להמשיך לשלם כך ואף עשה זאת בפועל, אך יתכן שכעת נחסם על-ידי תנובה ולכן החליט להגיב בהורדת מוצריה מהמדפים.

   

  גורם אחר העריך שבעקבות כך, תנובה ביקשה מהרשת לחזור לתנאי החוזה בין החברות או לעבור לשלם במזומן.

   

  הסיבה לבקשה להארכת ימי האשראי מספקים שונים, היא ככל הנראה קשיים תזרימיים. לחברה יש עיכובים בפתיחת סניפים שנרכשו ממגה, אך עדיין לא נפתחו, בין היתר הסניף בסגולה.

   

  האם הפגנת הכוח של יוחננוף תפגע בו? הורדת מוצרי תנובה מהמדפים עלולה לגרום לו יותר נזק מתועלת שכן מדובר במוצרים פופולריים, חלקם הנמכרים ביותר בקטגוריה. ברשת כנראה מקווים שתנובה תתקפל ראשונה, אבל מקורות בשוק אומרים שתנובה לא יכולה לאפשר לו המשך הגדלת ימי אשראי: "אין לחברה את הפריבילגיה הזאת. לא תהיה פשרה על ימי אשראי". כך או כך מדובר בצעד חד צדדי שכן תנובה לא יכולה שלא לספק סחורה לרשת, בשל הגדרתה כמונופול.

   

  לרשת יוחננוף 21 סניפים. בחודש הבא תפתח סניף גדול חדש ברמת השרון. עד סוף 2018 ייפתחו עוד 7 סניפים, בין היתר באשקלון, פתח תקוה ובתלפיות בירושלים. עד סוף 2018 הרשת תפעיל 27 סניפים.

   

  מתנובה נמסר בתגובה: "תנובה מעריכה ומוקירה את רשת יוחננוף ומשפחת יוחננוף. מעבר לכך, תנובה אינה מנהלת את יחסיה עם רשת יוחננוף באמצעות התקשורת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים