שתף קטע נבחר

מתאם הפעולות בשטחים: לא נאפשר איתור מחבלים במנהרה ללא התקדמות עם השבויים

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, השיב בשלילה לפניית ארגון הצלב האדום לאפשר את איתור המחבלים במנהרת הטרור שהשמיד צה"ל: "לא נאפשר פעולות חיפוש ללא התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים הישראלים". הג'יהאד האיסלאמי בסרטון מאיים לישראל: "הזמן אוזל"

 

 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, הבהיר היום (ה') כי ישראל לא תאפשר לגורמים פלסטינים לחלץ את גופות המחבלים ממנהרת הטרור שהושמדה השבוע על ידי צה"ל - ללא התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים הישראלים.

 

"בעקבות פניית ארגון הצלב האדום בבקשה לאפשר את איתור המחבלים הנעדרים תחת המנהרה, שטופלה על ידי צה"ל השבוע, שוחח מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי עם ראש משלחת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום בישראל, ז'אק דה מאיו", נמסר בהודעת המתפ"ש. כמו כן, צוין כי האלוף מרדכי "הבהיר באופן נחרץ כי ישראל לא תאפשר את פעולות החיפוש במרחב הפרימטר הביטחוני ברצועת עזה, ללא התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים הישראליים".

 

אורון שאול (מימין) והדר גולדין ()
אורון שאול (מימין) והדר גולדין

מתוך סרטון התעמולה שפרסם הג'יהאד האיסלאמי ()
מתוך סרטון התעמולה שפרסם הג'יהאד האיסלאמי

הודעתו של אלוף מרדכי מגיעה כמה שעות אחרי ההצהרות של משפחותיהם של אורון שאול והדר גולדין, שגופותיהם מוחזקות בידי חמאס מאז מבצע צוק איתן. "כל מחווה הומניטרית ישראלית כלפי חמאס חייבת להיות מותנית בהשבת הבנים הביתה", אמרה היום משפחת גולדין. "היענות של ממשלת ישראל לחמאס תהיה בבחינת עוול מוסרי וחולשה מדינית. לא ייתכן שהממשלה תמשיך להיענות לגחמות ההומניטריות של חמאס בזמן שחיילי צה״ל מוחזקים על ידו".

 

בהודעה של משפחת שאול נמסר: "לאור הפרסומים בשעות האחרונות על כך שחמאס מבקש מהצלב האדום להפעיל לחצים על ישראל על מנת להתיר להם לאתר את אנשיהם במנהרה שהופצצה, אנחנו מקווים שממשלת ישראל לא תעז להיענות לבקשת החמאס כל עוד הם לא משיבים את אורון. אורון נחטף למנהרה שאנשי החמאס חפרו וכבר למעלה משלוש שנים מוחזק בעזה על ידם תוך שהם אינם מאפשרים לאנשי הצלב האדום לברר מה מצבו".

 

במקביל, "גדודי סראיא אל-קודס", הזרוע הצבאית של ארגון הג'יהאד האיסלאמי, פרסם מוקדם יותר סרטון מאיים כלפי ישראל בעקבות השמדת מנהרת הטרור ברצועת עזה - פעולה שבה נהרגו מספר פעילים בארגון.

 

הסרטון נפתח בתיעוד מהלוויות של כמה מפעילי הארגון שנהרגו בפיצוץ המנהרה ונמשך בתמונות שבהם נראים פעילי הארגון מציבים טילים בפתח מנהרות ומשקיפים לעבר עבודות צה"ל באזור גדר המערכת. בתום הסרטון נכתב בעברית: "הזמן אוזל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
האלוף מרדכי
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים