שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למה חולי סרטן של מכבי צריכים לממן הטיפול בבילינסון?

  חולי סרטן בקופת חולים מכבי שרוצים טיפול בבילינסון נאלצים לממן בדיקות אצל רופאים מומחים. הסיבה: היעדר הסכם בין מכבי לבין בית־החולים לגבי עלות הטיפולים. מכבי: "חברי הקופה זוכים לטיפול מצוין בבתי־חולים רבים"

  לאחר חשיפת "ידיעות אחרונות" שלפיה חולי סרטן תושבי ירושלים שמבוטחים בקופת חולים מכבי אינם יכולים לקבל טיפול בבית־החולים הדסה בעקבות סכסוך כספי בין בית־החולים להנהלת הקופה, כעת מתברר שחולים אונקולוגיים מנועים גם מקבלת טיפול בבית־החולים בילינסון בפתח־תקווה — מאותה סיבה בדיוק.

   

  קופות החולים נוהגות להגיע להסכמים עם בתי־החולים באשר לגובה התשלום עבור שירותים שאותם הם מעניקים למבוטחיהם. בכל קופות החולים נהוג להתעלם מאותם הסכמים כאשר מדובר בחולים אונקולוגיים, מתוך הנחה שבמחלות קשות כמו סרטן החולים לא צריכים לנדוד למקומות מרוחקים והם יכולים לבחור את הרופא שיטפל בהם, שאיתו הם חשים בטוחים.

   

  "סרטן זה לא כאב גרון". רונית חיים (צילום: שאול גולן)
  "סרטן זה לא כאב גרון". רונית חיים(צילום: שאול גולן)
   

  אלא שקופת חולים מכבי לא מאפשרת למבוטחיה חולי הסרטן לבחור בטיפול אצל רופאי בילינסון, וחלק מאותם חולים נאלצים לממן מכיסם ביקורים פרטיים אצל הרופאים המומחים למחלתם שעובדים בבילינסון. "הפנו אותי ממכבי לטיפול של אונקולוג בשיבא כדי שיחליט אם אני צריכה כימותרפיה או הקרנות", סיפרה אתמול טלי (42) מתל־אביב שנותחה בעקבות גידול נדיר במעי. "כשהגעתי לרופא הוא אמר לי שהוא לא ממש מבין בגידול הזה בגלל שהוא נדיר ביותר".

   

  לאחר חיפושים רבים איתרה טלי רופאה מבית־החולים בילינסון שמתמחה בדיוק באותו גידול נדיר.

   

  "ביקשתי הפניה מקופת החולים לבילינסון, אבל סירבו לאשר לי", סיפרה. "שילמתי באופן פרטי עבור הביקור, אבל זה היה שווה כי ראיתי שהרופאה מבינה על מה היא מדברת. אני אמורה להגיע לסדרת טיפולים אבל אני לא יודעת איך אני אמורה לשלם את שאר הביקורים".

   

  גם רונית חיים (45) מאורנית, ששבה לפני כשבועיים וחצי מניתוח להסרת גידול סרטני שעברה בבית־חולים בניו־יורק, סורבה לדבריה כשביקשה הפניה לרופאה בבית־החולים בילינסון שמתמחה במחלתה. "סרטן זה לא כאב גרון", אמרה חיים אתמול. "אי־אפשר ללכת לכל רופא. שילמתי על בדיקה באופן פרטי 1,800 שקלים. זה לא בסדר".

   

  ממכבי נמסר בתגובה: "מכבי הגיעה להסכמה עם בילינסון, אך הנהלת קופת חולים כללית מונעת מבית־החולים לחתום על ההסכם. למרות זאת, חברי מכבי יופנו לבית־החולים במצבים מסוימים, כולל בהמשכי טיפול שהחלו בו. בנוסף, חברי מכבי זוכים לטיפול מצוין בבתי־חולים רבים ובהם שיבא, איכילוב, וולפסון, אסף הרופא, שניידר וכל רשת אסותא".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מבוטחי מכבי מנועים מקבלת טיפול. בילינסון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים