שתף קטע נבחר

כחלון במגדל העמק: "גם הילדים והנכדים שלכם ירכשו דירה במחיר למשתכן"

שר האוצר אמר בטקס חתימת הסכם גג במגדל העמק: "הפרויקט הזה של המחיר למשתכן לעולם לא יפסק, הבלוף הזה שיזמים לוקחים את המשאב של המדינה, שלכם - נפסק". במסגרת הסכם הגג, שפורסם לראשונה ב-ynet, יוקמו כ-6,000 יחידות דיור חדשות עד סוף שנת 2021. נתניהו: "אנחנו פועלים לבטל את מושג הפריפריה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ושר השיכון יואב גלנט, השתתפו הבוקר (ב') בטקס חתימת הסכם גג במגדל העמק. ההסכם בין הממשלה לעיריית מגדל העמק פורסם לראשונה ב-ynet , ובמסגרתו יוקמו כ-6,000 יחידות דיור חדשות עד סוף שנת 2021. נתניהו: "אין עיירות פיתוח - כולן מפותחות".

  

 

 

בטקס חתימת ההסכם הגג למגדל העמק, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו, למושג הפריפריה ואמר כי "אנחנו פועלים לבטל את מושג הפריפריה. אין עיירות פיתוח - כולן מפותחות. זוכרים 5 דקות מכפר סבא? 5 דקות ממגדל העמק - כביש 6, הרכבת החדשה, שדה תעופה. מגדל העמק זו צומת לאומית. אתם תראו את ההזנקה האדירה. מה שיש כאן זה שיתוף פעולה, אנחנו נכפיל את אוכלוסיית מגדל העמק תוך כמה שנים".

 

שר האוצר משה כחלון, אמר בטקס: "כוחות הרבה יותר חזקים ממה שחשבנו קמים עלינו יום יום ושעה שעה ואומרים שהממשלה לא תצליח לפתור את משבר הדיור, אבל אנחנו נעשה את זה. אנחנו נמשיך עד שמחיר של דירה במגדל העמק יהיה 600 אלף שקל ולא מיליון".

 

"גם הנכדים שלכם ירכשו דירה במחיר למשתכן"

כחלון הוסיף: "הפרויקט הזה של המחיר למשתכן - תרשמו מה שאני אומר - לעולם לא יפסק, אף שר אוצר לא יפסיק אותו. הבלוף הזה שיזמים לוקחים את המשאב של המדינה, שלכם - אין יותר, זה נפסק. גם הילדים והנכדים שלכם ירכשו דירה במסגרת מחיר למשתכן". 

 

ראש העירייה אלי ברדה התייחס להסכם ואמר: "אני בכנות מתרגש. זה בשבילנו רגע היסטורי. עשינו מהלך גדול שנמשך 15 שנה להרחבת העיר, הכנת תוכנית מתאר עירונית, והכנו תוכניות ל-6,000 יחידות דיור ורק אז הגיע הזמן לנצל את הקשרים ונכנסנו להסכם הגג".

 

תוספת של 20% יחידות הדיור

במסגרת ההסכם, העירייה תתחייב לאפשר תוספת של 10%-20% יחידות דיור בשיתוף מוסדות התכנון לפי חוק שב"ס. הבנייה תתבצע בשני שלבים. שלב א' כולל בניית שכונות מגורים במתחמים יפה נוף, שריד ושכונה מערבית א'.

 

שלב ב' בתוכנית, שמקדמים משרד השיכון והעירייה לשכונה מערבית ב', מצוי נכון לעכשיו בשטחה המוניציפאלי של המועצה האזורית עמק יזרעאל. בהסכם מצוין כי התוכנית לשלב ב' צפויה להיות מאושרת בתוך כשנה וחצי ממועד חתימת ההסכם וכי ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל כבר הביע את נכונותו להעברת השטחים לרשות השכנה.

 

 (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק) (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)
(צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

עוד קובע ההסכם כי העירייה תתחייב להיקף שיווקים של כ-2,000 יחידות דיור לשנה בממוצע. בנוסף, מתווה ההסכם כולל שדרוג התשתיות, לרבות הקמת גשרים וסלילת דרכים ראשיות, בניית מוסדות חינוך, הקמת פארקים, התחדשות עירונית ועוד, בהתאם לתב"ע (תוכנית בניין עיר) החלה על העיר.  

 

 (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק) (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)
(צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

 

צפו: מגדל העמק ממעוף הציפור 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
מגדל העמק
צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
מומלצים